AgiMangi

Suchý pastel – PortrétySuchý pastel – PortrétyMichal Janovský

Moc krásná kniha, velice mně inspiruje, a napomáhá k mé vlastní tvorbě, má nejen krásnou obálku, ale i vnitřek!
DOPORUČUJI!!!

Miluji kávu - Tajemství baristů pro kreativní přípravu kávyMiluji kávu - Tajemství baristů pro kreativní přípravu kávyRyan Soeder

Tato kniha představuje nové umění, jehož plátno je v kávovém hrnečku.

Velká dětská BibleVelká dětská BibleLene Mayer-Skumanz

Tuto knihu jsme si jako malé děti s maminkou rády četly a poslouchaly biblické příběhy, i když měla trochu jiný obal a uvnitř byly jiné ilustrace, doufám že neztratí své kouzlo, a budou si ji stále číst nové generace, a bude pro ně úvodem do té krásné knihy, ve které najdou odpověď na jakoukoli otázku.

Malé principálMalé principálAntoine de Saint-Exupéry

nasmáli jsme se

Rybaříci na Modré zátoceRybaříci na Modré zátoceK. Nový (pseudonym)

Kniha je moc krásná, člověk při čtení zapomene na realitu, a úplně slyší šumění Modré zátoky a švitoření zpěvavého ptactva pracujícího na stavbě hnízd, a vidí krásné rybaříky pozorně sledující zátoku a čekající na příležitost kdy budou moci skočit do čisté vody a vynořit se s rybí kořistí.
Opravdu moc krásný a dojemný příběh, doporučuji.

John James Audubon: Nejslavnější atlas ptákůJohn James Audubon: Nejslavnější atlas ptákůDuff Hart-Davis

Kniha se mi moc líbí, především její zpracování ,pěkně vložené ilustrace a její formát.
Zklamalo mě že Audubon jako modely používal i mrtvé ptáky s vycpaným obsahem těla, naaranžováné na větvičce pomocí drátu, to ale nijak neodebírá na kvalitě knihy, (kniha za to nemůže). Jinak mám ilustrace již zmińovaného malíře moc ráda, dlouho jsem tuto knihu nemohla sehnat, nakonec se poštěstilo na Bazoši.

O holčičce z jiného světaO holčičce z jiného světaAharon Appelfeld

Je mi dvanáct a ani na minutu mi nepřišlo že by byla kniha psána moc filozoficky či složitě.
je to velmi poutavá kniha, vtáhne vás do lesního válečného příběhu že si toho ani nevšimnete a už jste na jiném místě. Doporučuji

Ottova encyklopedie - ZvířataOttova encyklopedie - Zvířatakolektiv autorů

Pěkná kniha,doporučuji

Atlas opravdovských příšer - Bestiář evoluce živočichůAtlas opravdovských příšer - Bestiář evoluce živočichůBarbora Müllerová

Dronte Mauricijský nebyl příšera, a už je vyhubený tak at´ se o něm mluví slušně.

PapoušíciPapoušíciKurt Kolar

Skvělá knížka, naučila mě jak rozumět mému papoušíkovi

Příběhy na dobrou noc pro malé rebelkyPříběhy na dobrou noc pro malé rebelkyElena Favilli

Hezká kniha, objevila jsem v ní Mariu Sibyllu Merian, za což jsem moc ráda. Doporučuji

Robinson Crusoe (převyprávění)Robinson Crusoe (převyprávění)Josef Věromír Pleva

moc hezká kniha, doporučuji

Manga MesiášManga MesiášHidenori Kumai

Myslím že tato kniha je skvělím seznámením s vírou pro nevěřící ateisty.

Ze života bulíkaZe života bulíkaRomana Skálová

Tato kniha je velice vtipná, zanechala následky na celé naší rodině některé hlášky jsou prostě nezapomenutelné.

Země pod duhouZemě pod duhouNico Ter Linden

Tuto knihu jsem dostala ke křtu v evangelickém kostele, je to převyprávěný starý zákon z Bible, doporučuji přečíst hlavně těm které starý zákon příliš nezaujal.
je to vyprávění z pohledu lidu v Babilóně

Bible - Slovo na cestuBible - Slovo na cestu neznámý, neuveden

Není nutno ani psát komentář, jelikož je to ta nejdůležitější kniha na světě pro každého bez rozdílů, i když si to někteří lidé nemyslí, každý potřebuje Boha.

Techniky malbyTechniky malbykolektiv autorů

Skvělá, praktická, poutavá a velmi naučná kniha o technikách malby

Říkali mi LeniŘíkali mi LeniZdeňka Bezděková

Moc krásná kniha o životě dívky jenž žila nevědomky s cizí německou rodinou kde jí má opravdu ráda pouze babička. prostě skvělá klasická knížka
DOPORUČUJI

Blue - Trosečníci z lagunyBlue - Trosečníci z lagunyDirk Ahner

Kniha se mi líbila, je velmi čtivá, zajímavá a někdy dost napínavá doporučuji

30.12.2020

Přej mi domovPřej mi domovKay Bratt

Pěkná kniha o lásce ke zvířeti lidem je to napínaví příběh, doporučuji přečíst.

DětemDětemJosef Lada

Kniha je moc pěkná, Lada v ní doplńuje různá říkadla a básně svými ,,ladnými¨ ilustracemi. Je pěkná knížka

28.12.2020

Slavné obrazy: Mistrovská díla v souvislostechSlavné obrazy: Mistrovská díla v souvislostech* antologie

Kniha je moc krásná, praktická, naučná a pozoruhodná, moc se mi líbí jak je vždy na druhé straně od strany s obrazem podrobné vysvětlení díla. Kniha je zkrátka skvělá.

Tajemství jedné zahradyTajemství jedné zahradyPatricia St. John

Moc krásná kniha, doporučuji mám ji doma s názvem ,,Tajemství Duhové zahrady¨ ale text je stejný.

Poklady pod sněhemPoklady pod sněhemPatricia St. John

Kniha se mi moc líbila. Mám moc ráda knihy psané rukou Patricii St. John jsou velmi napínavé, veselé a moc zajímavé.

1000 ptáků1000 ptákůkolektiv autorů

Moc pěkná kniha, nejen že podle ní člověk snadno pozná známé i neznámé druhy ptáků, ale dá se využít i jako skvělá inspirace pro mé malby a kresby.

26.12.2020

Van Goghova hvězdná nocVan Goghova hvězdná nocMichael Bird

Tato kniha se mi moc líbí, jen ilustrace jsou někdy poněkud ,,nevěrné´´ale to samozdřejmně nevadí tady nejde o ilustrace knihy ale o dějiny výtvarného umění a o vyobrazení obrazů ...
jinak nemám co vitknout.

23.12.2020

Uprchlík na ptačím stroměUprchlík na ptačím stroměOndřej Sekora

Moc krásná knížka nejen pro děti ale i pro milovníky ptáčků z Čech ale i exotických papoušků.
Tento milý příběh snad dovede vtáhnout do děje úplně každého.

21.12.2020

Atlas vyhubených živočichůAtlas vyhubených živočichůRadek Malý

Úžasné, kniha mi stručná nepřijde a doplńující ilustrace příbuzných druhů a predátorů jsou jen skvělím doplněním textu.

BotanicumBotanicumJenny Broom

Velká krása, naučný a velmi zajímavý text doplńují věrné ilustrace Katie Scottové.

PlanetariumPlanetariumJenny Broom

Moc krásná kniha, najdu v ní nespočet informací o vesmíru, data , a opravdu úžasné, okouzlující a velmi naučné ilustrace Chrise Wormella. Hodnotím velmi, velmi kladně