Aghatte Aghatte komentáře u knih

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

(SPOILER) Tak nám to ta úžasná skvělá a nejlepší policistka a mentorka pěkně pos :-&
Neumím si představit, že bych knihu ještě někdy vzala do ruky. Jsem ráda, že je to za mnou. Asi jako zubař.
Zápletka zamotaná tak, že sama autorka se v ní ztratí a vykouzlí prvotřídní škvár.
Předpokládám že vysoká hodnocení si vyslouží od mladších čtenářek, my staré kozy odkojeny poctivou klasickou detektivkou se jen ušklíbneme. Není snadné napsat dobrou kriminálku.
To už jsou mi milejší obyčejné české případy / např. Jindřišky Ptáčkové /, které si na nic nehrají a pěkně se čtou.

07.04.2024 1 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

(SPOILER) Kniha má krásnou obálku a poutavý název, kr. slibuje mnoho.
Bohužel z 90 % je to děsná nuda, prostě sledujete, jak dva policisté putují jako ne příliš úspěšní koledníci po vesnici od jedněch dveří k druhým a od usedlíků s prdlýma jménama se nedozvědí vůbec nic.
Pak následuje řada nejasností a nesmyslů. Jakože se znají od zdrávky, to na ni Naďa nastoupila ve 20? A kolik jí tedy bylo nyní. A když s ní primář vyhodí dveře, nemá k tomu co říct vedení nemocnice? To jim tam sestra nechybí? Nechtějí vrátit uniformy a přístupovou kartu? A že by se někdo oběsil na šňůrce od andělíčka? To jako vážně? Tak možná náramek by si z nich udělal. A na klice? 100 kg chlap?
Jo, a navíc to nemá rozuzlení, takže to nedopadne nijak, protrpíte 300 str. nudy a nakonec se nedozvíte vůbec nic. Jen samé dohady.
Doporučuji pouze lidem trpícím nespavosti, po třech hodinách se zákonitě uzíváte ke spánku.
Hvězdička za obálku, ta se povedla.

07.04.2024 1 z 5

Květ zla Květ zla David Kaps

To byla ale ptákovina :-/

06.04.2024 1 z 5

Tenhle pokoj se nedá sníst Tenhle pokoj se nedá sníst Nicol Hochholczerová

Pro mě neuchopitelné, a vzrůstající agrese proti slovu syrový
Děkuji uživatelce bokeh,
Její příspěvek mi mnohé osvětlil.

05.04.2024 2 z 5

Strom smrti Strom smrti Maja Merling

Tento díl jsem dlouho marně sháněla, až se ke mně dostal omylem v jiném vydání s jinou obálkou s jiným příběhem :-) Jaké to bylo překvapení!
Prostě vyšli slovo do vesmíru, on to tam přelouská a vyplivne Tvé přání zpět...
Ne vždy k naší spokojenosti...

Nyní tedy k obsahu.
Je to dost bída, takový průhledný příběh, hezky psaný, ale jelikož od první stránky tušíte, jakým směrem se bude ubírat, cítím velké zklamání.
Navíc ani nemá tu krásnou pokleslou vábivou obálku.
Přečteno při RHB proceduře, takže asi do čekárny dobrý, ale jinak doporučit nemůžu. Škoda.
Jiná dílka autorky se mi líbila.

03.04.2024 2 z 5

Smrtící kolotoč Smrtící kolotoč Alexander Gordon Smith

Tento díl byl poněkud poklidnější a jakoby ospalejší, stejně jako prostředí, do kterého byl zasazen. Čtenář měl pocit, že lhostejnost, nuda a beznadějné životy osadníků, se přenáší i na něj.
Tak nějak necítil touhu děti najít, Robbie byl asi jediný, kdo do toho vložil vše. Jeho vlastní rodina tentokrát ohrožena nebyla, ikdyž ji vzal na dovču přímo doprostřed dění, jak jinak, že.
On sám, jako nesmrtelný Honza opět vyvázl. Má-li to mít ještě 15 dílů, víme, že nám neumře.
Ale dobrý, bavila mě ta “hra, možná proto, že jsem se tolik nebála, nebezpečí bylo spíše podprahové, než skutečné.

02.04.2024 5 z 5

Láska a zášť Láska a zášť Hana Marie Körnerová (p)

Tak toto bylo vážně výrazně slabší.
Připomínalo mi to babiččiny románky z půdy.
Samý únos a zrada, a člověk pořád čeká, když už bude konec, a konečně se vezmou :-)

31.03.2024 2 z 5

Hotel Atlantic Hotel Atlantic Barbora Šťastná

Téma zajímavé, zpracování nešťastné.
Skoky v letech a osobách mi prostě vadí. Souvislý příběh by knize slušel víc. Pěkně začít 1939 a 1990 skončit.
Všichni se bojí dát knize s tímto tématem nízké hodnocení, chválí její přesah. Osudy lidí, o nichž jsme ani nevěděli, že museli podniknout rok trvající cestu do neznáma, jsou jistě historicky zajímavé, ovšem kniha jako taková nic moc.

31.03.2024 2 z 5

Rozhodnutí Rozhodnutí Charlotte Link

Tak to bylo příliš, prostě příliš všeho. Vůbec jsem nedokázala udržet nit. Skákali jsme od jednoho k druhému, a kniha mě úplně vyčerpala.

31.03.2024 1 z 5

Než řeknete hody hody Než řeknete hody hody Regina Schwarz

Ilustrace opravdu povedené, ale za 32 stran s PC 329 bych uvítala více textu....

26.03.2024 3 z 5

Sérioví vrazi Sérioví vrazi Stéphane Bourgoin

Doporučuji číst nalačno a s kýblem nadosah.
To, co mě osobně šokovalo nejvíc, byl popis mučení a zabíjení dívek a žen ve válce ve Vietnamu - tedy nejen sériovými vrahy, ale i "běžným" vojákem, to lidská představivost nepojme. A dále popis praktik sekty a únosy dětí do Mexika. Zde pak oběti slouží jako "zboží" pro pracháče, a také k natáčení odporných filmů, kde je usmrcují v přímém přenosu.
Nevím, co je pravda a co fikce autora, jak jsem se zde dočetla, měl tendence si vymýšlet, ale pokud jen jeden řádek "přibarvil", je stejně hnusný a zvrácený jako pachatelé.
Myslela jsem, že už nic na světě mě nedokáže překvapit, ale tato kniha a její pojetí je asi top bizár, hnus a dno lidského pokolení.
Ty šílené rodiny, bída, špína, kde všichni jen a jen myslí na sex, kde děti spí v ložích s kunčafty svých matek, kde se zabíjejí a znásilňují zvířata, kanibalismus, nekrofilie, zoofilie, kde chybí jakákoliv úcta k čemukoliv živému.
Cítím se špinavá a poznamenaná, potrestána za to, že jsem knihu otevřela, a co více, že jsem TO VŠECHNO četla.
Amen s námi.

26.03.2024

Věčná vášeň Věčná vášeň Audrey Carlan

(SPOILER) Knihu jsem našla v knihobudce a otevřela náhodně na stránkách s hlavní erotickou scénou. Ona má jeden orgasmus za druhým, on má obří péro. Pak se to ještě párkrát opakovalo, vesměs stále stejný popis, co taky mají stále vymýšlet. Sex je pořád jen sex.
Tady je ten nejlepší, co kdy zažil.
A končí to miminkem, jelikož se nechali unést vezmou se, a on má 75 mega. Všechno jsem vám prozradila :-D
Posílám dále, nic mi nedala, žádná hloubka, žádné
Poselství.
Jógu mám ráda, tady slouží jako kulisa, kam to souložení přenést.

25.03.2024 1 z 5

Hvězdy na cestě Hvězdy na cestě Karin Krajčo Babinská

Minimalistická obálka a pěkný příběh, napsaný pěknou češtinou, líbilo se mi to.
Ráda doporučím, ale asi jen ženám, neznám chlapa, co by podobnou knihu přečetl.
Mikrosvět jedné rodiny, to mě baví, všude je něco.

24.03.2024 5 z 5

Osamělá noc Osamělá noc Charlotte Link

Pěkně se to četlo, ač o hnusných věcech.
Psychopat, kt. zcela kontrolované a promyšleně ničí životy všech okolo. To je noční můra.
Nechápu, proč se policisté vždy vydávají na osamělá místa a nikomu nic neřeknou, aby je pak v minutě dvanácté někdo zachránil. Asi pro efekt napětí.
Sonda do duší lidí, co zažírají svou prázdnotu.
Někdo pije, někdo fetuje, někdo se precpává.
Jojo, člověk je tvor slabý a nicotný. Chce jen své místo na slunci.
Spousta kriminalistů volí život v osamění, aby nikdo nemohl ublížit jejich případné rodině, dětem, milovanému, nelze se divit, kdejaký psychouš je může zranit právě touto cestou.

24.03.2024 4 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Překombinové, se zbytečně romantickými prvky, otevřený konec.
Není snadné napsat dobrou detektivku, a neustálá tušení či intuice nejsou přesvědčivým důkazem o schopnostech policie.

23.03.2024 2 z 5

Příběh zděšeného muže Příběh zděšeného muže Adam T. Blahosz

I já jsem zděšena

22.03.2024 odpad!

Služebnice černé magie Služebnice černé magie Fay Stanhope

(SPOILER) Dost divně napsaný banální příběh, krátké věty, spíš jako divadelní hra. Šla sem, šla tam. Usnula. Zaplakala. Umřel.
Moc mě to nebavilo, a navíc ani o žádnou černou magii nešlo. Bát se nebylo čeho. Název je silně zavádějící.
V této edici patří k horším.

22.03.2024 1 z 5

Žena, která si šla lehnout a rok nevstala Žena, která si šla lehnout a rok nevstala Sue Townsend

To vůbec není špatný nápad.

16.03.2024 5 z 5

Temné dědictví Temné dědictví Andy Maslen

Ano, přidávám se do skupiny s klesajíci tendencí.
První díl super, tento hodně slabý.
Plochý, nepropracovaný, opakování téhož, celkem mi bylo jedno, kdo toho zmetka naporcoval.
Překvapila mě zmínka o Aspergeru u Hannah, buď jsem první díl četla nepořádně, nebo to někde vyšumělo. Vůbec jsem nepostřehla, že má být šáhlouš.
Jsem ráda, že mám knihu půjčenou, koupila-li bych si ji, chtěla bych vrátit vstupné.

16.03.2024 1 z 5

Klekánice Klekánice Tereza Bartošová

Od chvíle, kdy se na scéně objevil doktor Černý,
mé sympatie a nadšení vzalo obrátku a vyklubal se z toho béčkový brak, navíc podaný tak nějak bez emocí.
Policie může opravdu jen zaplakat, jelikož rozuzlení bylo zcela na jiném nádraží, než ona chytala vlak.
A ikdyž měla v ruce vše, neudělala NIC.

10.03.2024 2 z 5