Agave Agave komentáře u knih

Svět bez stížností Svět bez stížností Will Bowen

Musím říct, že je to jediná kniha, která mě uchvátila ve svých principech jednoduchosti.
Tato kniha a výzva ma opravdu smysl.
Cítím se lépe, jsem šťastnější, klidnější, více optimistictejsi, více se směji.
Tato kniha má výsledky a to okamžite.
Dalsi dvě knihy porovnám později.

08.06.2020 5 z 5

Základní formy strachu Základní formy strachu Fritz Riemann

Kniha stručně, jasně vysvětluje principy a druhy strachu.
Kniha nenabízí řešení, nabízí však si uvědomit, kdo jsme a kdo jsou druzí.
Každý člověk se najde v plné kráse strachu.

04.05.2020 5 z 5

Magie Magie Josef Veselý

Tato kniha je jediná svého druhu, která dokáže vysvětlit co je Magie, pro koho je vhodná, dokládá rizika zasvěcení, obsahuje obohacující praxi. S touto knihou má člověk šanci se stát opravdovým magikem.
Ale jak se brány jednou otevřou, už je nelze nikdy zavřít.
Magie pro pokročilé, Atavismy, Podobách démonů, apod. jsou knihy pro zasvěcené a sebevědomé lidi, kteří už dokáží rozlišit co je zdravá úzkost, deprese a melancholie. Neboť i takto se dá definovat Magie.

07.05.2019 5 z 5

Fantastické a magické z hlediska psychiatrie Fantastické a magické z hlediska psychiatrie Vladimír Vondráček

Jednou mi tuto knížku zapůjčil jeden velice tajemný služebníček pekla. A mě tak uchvátila, že jsem si z ní začal dělat výpisky jak při domácím úkolu. Po nějaké době jsem si ji po letech zakoupil v prvním vydání a v nádherném stavu.
Kniha má pro mě nesmírnou magickou hodnotu, která se snaží člověka udržet na zemi.
Velkým přínosem je i použitá literatura, která nasvědčuje i o kvalitě tohoto díla. Odkazuje na exaktní knihy náboženského a magického rázu.
Lidi, kteří si přičichli a nebo jsou poznamenáni Magii, je tato kniha velkým pomocníkem k rozeznávání fikce a pravdy v jejich rozvoji.

24.03.2019 5 z 5

Dům bez dveří Dům bez dveří Simone Bártová (p)

Tuto knížku vřele doporučuji všem, kteří utíkají před sebou samým, nebo tímto světem.
Skvěle poskládaná úvahová lyrika, která upoutá pozornost pro svou originalitu a razantnost.
Dům bez dveří, je jakási otevřená zpovědnice nitra autora. Bizarně, až nevkusně zdařile jsou její pocity a emoce dokonale popsány. Stále opakující se balady o neopětované lásce v několika různých podob a neustálá averze na přetechnizovanou dobu, jsou typická témata pro toto dílo.
V knize se nachází citáty a obrázky, které zcela půvabně oživují a doprovází existenciální koncept celého díla. Jen co mohu, vytknou tak, veršová výstavba je chudá, až mizivá v některých pasážích.
Jinak je toto dílo velice objemné, co se týče vložené empatie a nenávisti ze života autora.
Doporučuji všem příznivcům existencionálního proudu.

30.05.2017 5 z 5