agatha2

HanaHanaA. Mornštajnová

Paní Mornštajnová opět dokázala, že umí po čertech dobře psát. Ale ona to vlastně ani nemusí dokazovat, my to již dávno víme. Je asi zbytečné nějak komentovat děj, protože již vše bylo řečeno. Chci tedy aspoň poděkovat autorce za další skvělou knihu. Děkuji Vám.

Jana EyrováJana EyrováC. Brontë

Další mé opáčko z dob střední školy. Po dvou Čapcích - Továrna na absolutno a Válka s mloky - jsem měla potřebu přečíst si nějaký poctivý starý dobrý romantický příběh. Přemýšlela jsem, k čemu se po letech vrátit a padla mi do rukou v mé knihovně Jana Eyrová. A opět jsem zjistila, že ani po letech pro mě neztratila své kouzlo. Mám ráda Janu a stále miluju pana Rochestera a moc jsem si užila pomalé tempo vyprávění, kde čas neletí jako zběsilý, ale hezky pomalu plyne.

21.02.2018

Pýcha a předsudekPýcha a předsudekJ. Austen

Jane AUSTEN Vás svými romány buď naprosto okouzlí, nebo její knihy odložíte a už se k nim nikdy nevrátíte. Mně se již před léty stalo to první. A nikdy jsem nelitovala. Stejně jako jsem se v desíti letech na prázdninách u babičky zamilovala na první dobrou do Agathy Christie, tak jsem o pár let později na střední podlehla kouzlu knih od Jane Austen. Všichni dobře známe Pýchu a předsudek. Já ji miluji již více než čtvrt století. Je to poklidné vyprávění, pro někoho možná nudné, zdlouhavé ve srovnání s tím, jak se píše většina současných knihy, ale pro mě je to balzám na duši. A pan Darcy? Ten se mi dostal pod kůži stejně jako Rhett Butler z Jihu proti severu, Heatclif z Větrné hůrky ( i když to opravdu není kladný hrdina), pan Rochester z Jany Eyrové nebo můj milovaný Šura z Měděného jezdce. Každý by si měl jednou přečíst příběhy s těmito úžasnými mužskými hrdiny.

Než jsem tě poznalaNež jsem tě poznalaJ. Moyes

Moc, moc pěkné, život je někdy strašně nespravedlivý, bylo mi Willa strašně moc líto, ale jsem ráda, že vstoupil do Louisina života a pomohl jí najít sebe samu......někdy je zapotřebí velké životní ztráty, aby člověk pochopil, že jeho život je jen v jeho rukou a nesmí jej promarnit, pevně věřím, že Louisa své štěstí najde i bez Willa a budu jí moc držet palce

Tiché rokyTiché rokyA. Mornštajnová

Nejnovější kniha paní Mornštajnové je opět skvělá, výborná! Já jsem maximálně spokojená. SLEPÁ MAPA, HOTÝLEK, HANA a teď i TICHÉ ROKY jsou silné příběhy obyčejných lidí, nesrovnávejme je, prosím, užijme si je.
Příběh Svatopluka, Evy, Blanky, Běly a Bohdany je asi opravdu spíše smutný, ale takový už život někdy bývá. Nemůže být pořád na růžích ustláno. Tu hlavní tragédii v této rodině spatřuji v absolutní absenci komunikace. Ale Svatopluk takto prostě nebyl vychován a nedokázal ani v dospělosti překročit svůj vlastní stín. Ano, stačilo jediné slovo a vše mohlo být jinak, ale opakuji znovu, takový je život....nestalo se, a proto se stalo to, co se stalo. Paní Mornštajnová opět dokázala skvěle popsat vnitřní pocity všech postav. Díky ní jsem nakonec pochopila i Svatopluka. Děkuji autorce za další skvělý čtenářský zážitek.

Dvojí životDvojí životD. Chamberlain

Jsem strašně moc ráda, že se po velmi dlouhé pauze vrátila na pulty našich knihkupectví má milovaná Diane Chamberlain s novinkou Dvojí život a opět nezklamala, tato dáma prostě umí vyprávět příběh, bylo to výborné stejně jako všechny její předchozí knihy, které mají v mé knihovně neodmyslitelné místo a nikdy z ní nezmizí.....opět úžasně propracovaný příběh, plný zvratů, emocí, vše důkladně promyšlené, prostě stará dobrá Diane, nedalo se od knihy odejít a zároveň jsem byla strašně smutná, že mi tak rychle ubývá....

Hadrový panákHadrový panákD. Cole

Jedno z letošních knižních zklamání, naštěstí jich nebylo mnoho. Za mě důkaz toho, jak mocná je dobrá reklamní kampaň. Na knihu jsem se moc těšila, ale velmi brzo se dostavilo velké zklamání. Již jsem to zde vícekráte psala, pro mě definice thrilleru je, že mě kniha připoutá a nepustí, dokud ji nedočtu, tak nebudu mít klidu. Zde jsem se do čtení musela nutit a opravdu mě kniha nezaujala. Je možné, že byla jen nevhodná chvíle, ale upřímně, nemyslím si to.

Pes baskervillskýPes baskervillskýA. C. Doyle

S obrovskou chutí jsem si po x letech znovu přečetla tuto detektivní klasiku. Už ani nevím pokolikáté :-) Docela jsem se i bála, zda se konečně nedostaví zklamání. ALe néé, nedostavilo. Užívala jsem si to skoro stejně, jako když jsem knihu četla poprvé cca ve 12-ti letech na prázdninách u babičky. Tehdy vznikla má láska k Sherlockovi a panu Poirotovi od Agathy a je to láska vskutku pravá, která nikdy nekončí :-) Pes baskervillský je pro mě srdcovka - ponurá blata zahalená všudypřítomnou mlhou, staré šlechtické sídlo, rodinné prokletí, záhadné vytí z blat, komu by se toto nemohlo líbit?

13.01.2018

SkálaSkálaP. May

Konečně přišla na řadu má první kniha od pana Maye. Ze všech stran již několik let slýchám, jak je tato trilogie skvělá. A po přečtení prvního dílu musím souhlasit. Autorovi se podařilo věrně vykreslit atmosféru tohoto nádherného ostrova, hned bych se tam jela podívat. Dívala jsem se na internetu na fotky a ty mi také krásně dokreslily děj. Spolu s hlavním hrdinou Finem se vracíme na ostrov, kde strávil dětství a odkud před osmnácti lety odešel žít jinam a vracet se neměl v plánu. Ale musel. Vyšetřování vraždy, které ho zde zpět zavedlo se pro něj stane hodně osobní záležitostí, oběť samozřejmě znal. A to ještě netuší, co vše ho na ostrově čeká....už se těším na další díly.

28.06.2018

Muž z ostrova LewisMuž z ostrova LewisP. May

Pan May prostě umí. I druhý díl byl pro mě krásným čtenářským zážitkem. Ráda jsem se vrátila na tento kouzelný ostrov a setkala se s protagonisty prvního dílu. Nemohu jinak než dát zase plný počet hvězdiček, už jenom za tu krásně zachycenou atmosféru.

30.07.2018

P.S.P.S.A. Geislerová

A mi se to líbilo:-) uznávám, ilustrace Aniny sestry knihu jednoznačně pozvedly, uznávám, že Aňa se zamýšlí nad běžnými věcmi, pravdami, které již kdysi kdosi vyřkl a tak se ptám - a proč ne? Dělá to miliony lidí na celém světě, každý z nás dumáme nad "smyslem života" a pro každého je ten smysl někde jinde....já mám hodně blízko k tomu Aninu pojetí života, možná i proto se mi tato kniha líbila.....

Vánoční zázrakVánoční zázrakJ. Asher

Milá vánoční knížečka přečtená za chvilku, sáhla jsem po ní v okamžiku, kdy bylo za okny krásně nasněženo, zapálila jsem si svíčku s vánoční vůní a udělala si díky ní pěkný pohodový večer. Kniha je určena pro mladší čtenáře, ale je vidět na mně, že i čtyřicítka si ji dokázala užít :-)...a neodpustím si jednu malou romantickou vsuvku, docela bych si přála, aby to Sieře a Calebovi nakonec vyšlo, líbili se mi oba dva.

12.02.2017

Dopisy, které nikdo nečetlDopisy, které nikdo nečetlI. Grey

Kniha byla jedním slovem překrásná. Byl to starý dobrý velký milostný příběh, u kterého jsem uronila nejednu slzu. Dějová linie z minulosti jako skoro vždy u takových knih byla mnohem lepší a zajímavější, než současnost, nicméně obě se nakonec tak pěkně provázaly, že to ani jinak nešlo. Nikdy na Stellu a Dana nezapomenu autorce děkuji, že jsem je díky ní mohla poznat.

Čas odejítČas odejítJ. Picoult

Přiznám se i já, že mě kniha opravdu dostala, jinak se to říci nedá. Dlouho jsem o ní věděla, ale čtení jsem pořád oddalovala, říkala jsem si, o slonech, no, nevím, i když je to kniha od Jodi, to asi nebude nic moc. Více jsem se splésti nemohla. Nicméně na přečtení konečně došlo a opět mohu autorce pouze složit mou hlubokou poklonu za skvělý a neotřelý námět, díky ní jsem se dozvěděla tolik zajímavostí o slonech a tak poutavě napsaných, že Vás to nutilo číst dál a dál. A samotný příběh Jenny, její ztracené maminky Alice a dalších protagonistů byl jedním slovem skvělý. Měla jsem tolik teorií, jak příběh skončí, co se vlastně tehdy před deseti lety stalo, a postupně s dějem jsem jednu po druhé musela vyloučit a opravdu jsem se netrefila ani s jednou z nich. Ten konec byl pro mě opravdu překvapením. Nikdy na slony nezapomenu a odteď se na ně budu dívat jinýma očima.

06.05.2018

V šedých tónechV šedých tónechR. Sepetys

Další z knih, u kterých již bylo vše řečeno. Krásný příběh o neskutečně těžké době a obrovské nespravedlnosti. O to hůře člověku je, když ví, že se proti této nespravedlnosti prostě nedalo bojovat. Být odvlečen proti své vůli někam, kde se nedalo žít, jen přežívat jako zvíře, vlastně hůře než zvíře, to muselo být hrozné. Ale i přesto bylo plno lidských hrdinů, lidí, kteří bojovali proti této zvůli, i když tušili, že to bude boj s větrnými mlýny, ale přesto se nevzdali. O to více je třeba smeknouti a nedovolit, aby se něco takového někdy opakovalo. Bohužel i dnes se děje spoustu zlých věcí v různých koutech naší planety. Nicméně tyto kapitoly naší minulosti si je třeba neustále připomínat, nesmíme zapomenout.

18.11.2018

Vraždy podle abecedyVraždy podle abecedyA. Christie

Můj milovaný Poirot se svým věrným "Watsonem" Kapitánem Hastingsem tentokráte čelí vpravdě ďábelskému protivníkovi. Agatha Christie je má nejoblíbenější spisovatelka. Její první knihu jsem četla někdy kolem deseti let v létě na chalupě u babičky. V podkroví byla malá knihovnička s detektivkami a tehdy začala má láska, která trvá již třicet let. Miluji onu starou dobrou Anglii z Agathiných knih, ta atmosféra nemůže nikoho nechat chladným. Není to poprvé, co jsem Vraždy podle abecedy četla, pravidelně se ke knihám ACH vracím a vracet budu. Všem, kdo mají rádi poctivou detektivku, tvorbu ACH mohu jen a jen doporučit.

29.12.2017

Má je vinaMá je vinaC. Mackintosh

Tato kniha pro mě měla velmi pomalý rozjezd, až takový, že jsem chvíli uvažovala, že ji odložím nedočtenou. Nicméně jsem si řekla, ne, čti dál a jsem za to moc ráda. V druhé části dostal příběh neuvěřitelný spád a začal se Vám tajit dech, když jste si uvědomili, o co zde vlastně jde. Že opravdu nic nikdy není černobílé, nic není tak, jak se to od počátku jeví. Pro mě to byl ale velmi smutný příběh. Žádná z žen by si neměla ničím takovým projít, musí to být hrozné....

13.02.2018

Pojízdný krámek snůPojízdný krámek snůJ. Colgan

Toto bylo pohlazení po duši pro každého milovníka knih a Skotska. Na začátku příběhu máme nesmělou knihovnici Ninu, které ke štěstí stačí místo v knihovně a jejímiž nejlepšími přáteli jsou knihy, knihy a ještě jednou knihy. Když se zruší pobočka, ve které Nina pracuje, stojí dívka před zásadním životním rozhodnutím. Má se ucházet o místo v novém multimediálním centru, které s klasickou knihovnou nemá skoro nic společného a ke čtenáři jako takovému je tam spíše dále než blíže? Anebo se vydat na novou životní etapu? Dokáže překopat svůj dosavadní poklidný život? Ano, dokáže neboť je to ve skutečnosti velmi silná mladá žena, která dokáže svým pojízdným knihkupectvím rozvážet radost i do těch nejzapadlejších koutů Skotska. Knihu jsem přečetla během jednoho dne a bylo mi s ní strašně moc dobře. A to hovoří za vše :-)

09.03.2018

Poslední paní ParrishováPoslední paní ParrishováL. Constantine

Paní Parrishová byla výborná. Kniha se mi velmi líbila. První půlka vyprávěná z pohledu Amber, druhou polovinou nás doprovází Daphne. Z Amber a jejího jednání mi místy až naskakovala husí kůže. Docela dlouho jsem se obávala o osud Daphne, zda ji kudlanka Amber nezničí, ale jak se říká, na každou svini se vaří voda a uvařila se i zde. Jsem moc ráda, že kniha dopadla tak, jak dopadla. Přiznám se, že když mi došlo, kde je vlastně pravda, jak to ve skutečnosti vše je, začala jsem se královsky bavit. Daphne to všem náležitě natřela.

13.06.2018

Komu straší ve věžiKomu straší ve věžiM. Rejfová

Josefína Divíšková si mě získala hned od prvního dílu, takže jsem se moc těšila na další setkání. A jsem opět spokojená. Příběh z českého prostředí, prostředí maloměsta, které je mi velmi sympatické. Josefína, její puritánská sestra s manželem a pubertálním synky a spousta dalších starých známých postav zaručují opět výbornou zábavu okořeněnou detektivní zápletkou. Moc se těším na další díl.

29.06.2018

MarťanMarťanA. Weir

Zamilovala jsem se do Marka Watneyho, je to miláček, chtěla bych ho mít doma. Sci-fi čtu pouze výjimečně, takže nemohu posoudit, zda je tato kniha z pohledu sci-fi výborná či nikoliv, ale pro mě se stala další srdcovou záležitostí.

10.10.2018

Spalovač mrtvolSpalovač mrtvolL. Fuks

Další mé "opáčko" knih, které jsem četla kdysi dávno na střední. Pamatuji si jako dnes, jak šíleně ponuře a depresivně na mě tato kniha působila, a stejně tak na mě zapůsobila dnes, po více než dvaceti letech. Nejen za toto je třeba autorovi vznést hold. Vše ostatní již bylo vyřčeno níže. Kniha, kterou by si měl každý aspoň jednou přečíst.

Tmavé stěny WillarduTmavé stěny WillarduE. M. Wiseman

Dlouho mi trvalo, než jsem se ke knize dostala. Věděla jsem, že bude jedinečná a nezapomenutelná. A vskutku je. Praktiky z psychiatrických léčeben z dob minulých, i když bohužel ne tak dávných, jsou šílené. Je toho hodně, co bych chtěla napsat, ale nechci spoilerovat. CLARA Cartwrightová je další z hrdinek, na kterou nikdy nezapomenu.

Ještě jsem to jáJeště jsem to jáL. Genova

Většina z Vás asi zná film, který je mimochodem skvělý. Já ho shlédla až po přečtení knihy, vždy čtu první knihu a teprve pak se podívám na filmové zpracování. Zde mohu říci, že se mi obojí velmi líbilo. Hlavní hrdinka Alice je uznávanou profesorkou psychologie. Má úspěšnou kariéru, velkou milující rodinu. Je jí padesát a najednou začne zapomínat. Diagnóza: časná forma Alzheimerovy choroby. Sledujeme Alicin boj...boj předem prohraný...boj s větrnými mlýny.... Já ho četla se slzami v očích. Knihu rozhodně doporučuji ne pro její literární kvality či nekvality, ale pro příběh samotný.

MlýnMlýnM. Vaněček

Žili byli dva bratři. Když byl jejich otec na smrtelné posteli, vyžádal si od synů slib, že se nikdy nevzdají jejich rodinného mlýna. Ať se stane cokoliv. Ať bude u vlády kdokoliv. Spolu s mlynářskou rodinou Hadrbolcových sledujeme události, které formovaly dějiny 20.století, autor text prokládá dobovými titulky a články z Rudého práva, které skvěle dokreslují atmosféru doby, až Vám je místy ouvej. Skvělá kniha, jsem šťastná, že jsem si ji koupila a doufám, že si ji přečte co nejvíce lidí. Tuto knihu by si měl přečíst každý, ať si připomene, co se tady v ne až tak dávné minulosti dělo. Bratry Františka a Karla si řadím k dalším knižním hrdinům, na které nikdy nezapomenu.
Úmyslně jsem četbu knihy protahovala, chtěla jsem s nimi býti déle, ale bohužel to díky poutavosti děje moc nešlo, a tak jsem s bratry a ostatními hrdiny příběhu strávila pouze necelé dva dny, které mě ovšem neskutečně moc obohatily a já za ně autorovi děkuji.

HotýlekHotýlekA. Mornštajnová

Pro mě výborná záležitost, kniha se mi líbila ještě více než Slepá mapa, která byla rovněž skvělá, paní Mornštajnová jedním slovem umí....kniha se krásně četla, tak nějak poklidně, byť když se nad ní člověk zamyslí, uvědomí si, že byl svědkem velkých dramat a zvratů v rámci jedné rodiny, ale vše bylo podáno bez patosu, bez přehnané dramatičnosti.....najednou se stalo něco opravdu zásadního, ale já coby čtenář jsem to přijala naprosto v klidu bez zatajeného dechu, ale po chvíli jsem si uvědomila.....uuaauuu, mazec, to je hrozné, co se stalo....musím se ovšem přiznat, že hlavní postava Václav mi nebyl vůbec sympatický, jeho postoj k životu mi přišel hrozně laxní až zbabělý....nechtěla bych ho po svém boku....nicméně tato má averze vůči hlavnímu hrdinovi nic nemění na mém názoru, že toto dílo mi nějakou dobu zajisté uvízne v hlavě....

28.01.2016

Rosiin sladký krámek snůRosiin sladký krámek snůJ. Colgan

Tato kniha byla velmi milým zastavením na současném malebném anglickém venkově, plným úžasných sladkých dobrotek, hlavní hrdinka byla mile střelená, mé srdce si však získala její stará teta Lilian, která mi svou břitkostí a upřímností a soustavným "brbláním" vykouzlila nejeden úsměv na rtech:-)) a i ostatní obyvatelé Liptonu byli mile groteskní...kniha mě svou atmosférou dokázala přenést z upršené Ostravy do sice neméně upršené Anglie, ale určitě o mnoho malebnější:-))

27.03.2016

Přímý zásahPřímý zásahJ. Patterson

Nooo, tak to byla síla od začátku a to jsem ještě ani netušila, co mě čeká na konci a že ten konec teda byl. Akutně potřebuji, aby Alpress co nejdříve vydal další "Alexovku", jinak mě klepne.....mám prostě pro Alexe, Sampsona, Bree, a všechny jejich blízké, tak velkou slabost, že se mi místy chtělo až plakat.....a jen doufám, že vše nakonec dobře dopadne. Pan Patterson mě tentokrát nezklamal.

06.01.2017

Dívka ve vlakuDívka ve vlakuP. Hawkins

Nějak nechci řešit popularitu této knihy, zda je zasloužená či nikoliv, nějaký pátek jsem si počkala, než jsem si ji přečetla a za mě, ano, líbila se mi. Kupodivu i přesto, že jsem nezažila knihu, kde by mi žádná z postav nebyla sympatická jako zde. Opravdu tato kniha sloučila dohromady tolik nesympatických lidí, až je to neuvěřitelné. Ale četla se výborně, jsem spokojená. Film nemám potřebu vidět, knihu jsem ráda, že jsem si ji nakonec přečetla.

12.02.2017

Porodní bába od řeky HopePorodní bába od řeky HopeP. Harman

No tak toto jsem si opravdu moc krásně užila. Musel to být moc těžký život, buďme rádi za to, jak se nyní máme. Děj knihy se odehrává v nelehkých časech 30. let 20.století v Americe. Svět se otřásá v základech po krachu americké burzy, spousta životů je v ohrožení, černoši jsou stále ještě jenom tou barevnou lůzou a kdo z bílých se s nimi bude "pachtovat", ten bude litovat.....Bylo to tak a muselo to být moc těžké. O to více musí člověk obdivovat lidi, kteří i v tomto nelehkém období se nebáli a dokázali se vzepřít systému a nastoleným "pravidlům a zvyklostem". Patience byla dobrá žena, hrdá žena, která i přes nepřízeň osudu a tolik životních kopanců dokázala pokaždé znovu vstát a jít dál. Našla si své místo na zemi, stala se z ní skvělá porodní bába a spolu se svou přítelkyní, černoškou Bitsy, utvořily skvělý tým, který dokázal pomoci mnoha ženám v jejich těžké chvilce. Mnohdy tuto pomoc poskytovaly zadarmo, mnohdy v dost otřesných podmínkách, ale neodmítly nikoho. Třešničkou na pomyslném dortu jsou zde krásné popisy porodů, je vidět, že autorka je z oboru a ví, o čem píše. Pro mě krásné čtení o nelehké době.

12.03.2017

1 2 3 4 5 6 ... 26