Knižní střípky Knižní střípky komentáře u knih

Tomovy vzpomínky na dětství, na to, jak se vůbec dostal k filmování, jak to všechno probíhalo, vzpomínky na všechny ty úžasné herce, které z filmů o HP známe, to bylo prostě úžasné. Milé, laskavé, krásné pohlazení po duši.

27.09.2023 5 z 5

Stíny nad Pecan Hollow Stíny nad Pecan Hollow Caroline Frost

Nebylo to vůbec lehké čtení, místy to ve mně vyvolávalo silné emoce, mnohdy hodně rozporuplné, to že ani jedna z postav nebyla černá či bílá, těch odstínů měly v sobě spoustu, tomu všemu ještě více přidávalo na barvitosti a poutavosti.

Celá recenze v záložkách recenzí.

26.09.2023 4 z 5

Zvedá se vítr Zvedá se vítr Kateřina Surmanová

4,5*

Čtení další knihy Kateřiny Surmanové mi udělalo neskutečnou radost, styl jejího psaní mi až neuvěřitelně moc sedí, troufám si tvrdit, že bych její nezaměnitelný rukopis, její lyrické slovní obraty - pro tento žánr až netypické - dokázala rozeznat na první dobrou. Má to šmrnc, své tajemné kouzlo. A navíc je zde onen odvěký souboj dobra se zlem, který v autorčině podání však vůbec není prvoplánový, a já jí ho žeru i s navijákem :-)

Celá recenze v záložkách.

25.09.2023 4 z 5

Pod šeptajícími dveřmi Pod šeptajícími dveřmi TJ Klune (p)

Vidím zde do jisté míry podobnost s DOMEM. I zde máme hlavního hrdinu, který není žádný velký sympaťák. Postupem času se však mění. Mění se v lepšího člověka. A právě ty proměny se mi v Kluneho knihách moc líbí . Čtenář si uvědomí, že nikdy nic není ztraceno, že téměř vždy je nějaká šance. Ano, někdy může být pozdě, na to bychom neměli zapomínat a žít život tak, abychom těchto promarněných šancí nemuseli litovat. Wallace tu druhou šanci dostal. A jak s ní naložil, si již přečtěte sami .

21.09.2023 4 z 5

Mezi nimi Mezi nimi Veronika González

4.5 *

S klidným svědomím mohu napsat, že jsem objevila další nadějnou mladou českou spisovatelku, jejíž tvorbu budu nadále sledovat.

V průběhu čtení jsem měla různé teorie, jak by to všechno mohlo dopadnout, autorka mě nakonec překvapila. Takový konec jsem nečekala, ale souzním s ním. Život, náhoda, osud říkejme tomu, jak chceme někdy rozhodne za nás.

Skvělé to bylo, jelikož já se moc ráda pitvám v myšlenkách postav, v různých křivdičkách a pohnutkách, byla toto kniha přesně pro mě.

Celá recenze v záložkách.

21.09.2023 4 z 5

Ztracené dívky z Willowbrooku Ztracené dívky z Willowbrooku Ellen Marie Wiseman

Tohle bylo hodně slušné psycho. Popis praktik, které se odehrávaly v tomto ústavu bylo hodně silné kafe, až jsem místy měla pocit, že už toho více nesnesu. Doporučuji mrknout na net a podívat se na fotky z WILLOWBROOKU, který opravdu existoval a to vše se tam dělo, pátrejte a přečtěte si. Naprosto strašné a trestuhodné.

Nebylo to vůbec lehké čtení, ten příběh mě zase dostal. Další z knih, u kterých člověk přemýšlí nad tím, jak vůbec bylo toto možné.

17.09.2023 4 z 5

Introvertka chodí na terapii Introvertka chodí na terapii Deborah Tung

Nejnovější komiks o introvertce byl tentokrát jiný, než jsme zvyklí. Moc se u něj nezasmějete, ale vůbec to nevadilo.

Autorka se v něm rozhodla zpracovat svým nezaměnitelným způsobem závažné téma depresí. Velice lehkou a přístupnou formou se s tímto vážným problémem mohou seznámit klidně i mladší čtenáři.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižních střípků

14.09.2023 5 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

BUĎ JAKO ŘEKA mě přitahovala jako magnet. Věděla jsem, že jí neodolám. Přála jsem si, abych nelitovala. Nelituji.

Dejte Victorii šanci, poznejte její srdceryvný a bolavý příběh, budete odměněni nádherným zážitkem a poznáním, co znamená - buď jako řeka.

13.09.2023 5 z 5

Zapomenutá vesnice Zapomenutá vesnice Lorna Cook

Pokud chcete hezký příběh vedený ve dvou dějových liniích, rozhodně se knihy nebojte. Pokud ale chcete historický román nadupaný informacemi a podrobněji se věnující určitému tématu, to tady nenajdete.

12.09.2023 3 z 5

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

POSLECH AUDIOKNIHY 4,5*

Nemám ráda bombové útoky v knihách, nevím proč, ale prostě nemám. Na tuto zápletku u mě dojel loni např. VOLAJÍCÍ od J.D.BARKERA, jehož trilogii ČTVRTÁ OPICE jinak zbožňuju. Ale bombové útoky se mi opravdu příčí. To je ale má jediná výhrada k tomuto dílu a můj osobní problém, který nijak nesnižuje kvalitu této knihy. Bylo to výborné, bylo to neodložitelné, bylo to skvělé. A velice oceňuji zakomponování jednoho vážného problému, nebudu ho zmiňovat, ať zbytečně nespoileruji, ale díky autorce za něj. Myslím si, že je to hodně závažné téma, které opravdu může býti podceňováno, přesně tak, jak to autorka v tomto díle ztvárnila.

11.09.2023 4 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Jsem ráda, že jsem se k tvorbě paní Trpkové konečně dostala. Laura nebyla moje krevní skupina, Adam to naštěstí všechno vyvažoval. Čtivé od začátku, bez hluchých míst.

11.09.2023 4 z 5

Klíč v zámku Klíč v zámku Beth Underdown

Pokud máte chuť vydat se do minulosti, chcete rozplétat nějaké to staré a ošklivé tajemství, trošku se pošťourat v rodinných vztazích, které sluníčkové rozhodně nebyly, klidně KLÍČ V ZÁMKU zkuste.

10.09.2023 3 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Všechny tři díly jsou čtivé, bez dlouhých okecávaček jdeme rychle na věc, mělo to hlavu a patu. Rozuzlení třetího dílu bylo možná již trošku překombinované, ale ještě to bylo v únosné míře a finální završení vynahradilo všechny případné výtky. sem ráda, že jsem se k tvorbě paní Trpkové konečně dostala.

Laura nebyla moje krevní skupina, Adam to naštěstí všechno vyvažoval.

A ve finále oceňuji, že autorka ukončila sérii tak, jak ji ukončila. Nebývá to běžné, o to více mě to potěšilo. Samozřejmě jsem neměla radost z toho, co se tam stalo, aby bylo jasno.

06.09.2023 4 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

06.09.2023 5 z 5

Náhradník Náhradník Princ Harry (p)

Poslech audioknihy

Audio namluvil Dan Krejčík a bylo to po této stránce naprosto dokonalé. Obsah již však pokulhával.

Tak nějak jsem očekávala, že se to ponese v duchu já nic, já muzikant, za všechno mohou druzí - což se skutečně potvrdilo, tudíž je mé zklamání menší.

Jaká je pravda, ví pouze Harry sám, mě si touto knihou bohužel nezískal.

06.09.2023 2 z 5

Kordélie a kloboučníci Kordélie a kloboučníci Tamzin Merchant

Kombinace historického Londýna se starodávnými cechy, co dokáží vytvořit oblečení, které vám může pomoci s vašimi trably, odvážná hlavní hrdinka, která se nebojí a nevzdává, co více si můžeme v knize pro děti přát :-)

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižních střípků

05.09.2023 5 z 5

Sběratelka příběhů Sběratelka příběhů Sally Page

SBĚRATELKA PŘÍBĚHŮ v sobě skrývá v podstatě obyčejné vyprávění o životě. Místy je úsměvné, jindy zase smutné. Občas budete mít při čtení úsměv na tváři, jindy vám zase bude smutno. Je to pomalé vyprávění, nemůžu říci, že nudné, to ne, nicméně byť měla kniha v sobě vše, co mám ráda, nijak mě nenutila číst, neměla jsem problém od příběhu odejít. Děj mě nevtáhl, jak mohl. A myslím si, že ten potenciál tam byl. V knize bylo hodně hezkých okamžiků, ale tak nějak to po mně sklouzlo a nic hlubšího ve mně nezůstalo. Je možné, že nebyl ten správný čas.

02.09.2023 3 z 5

Otočení klíčem Otočení klíčem Ruth Ware (p)

OTOČENÍ KLÍČEM je hodně slušný psychothriller psaný formou dopisů, o kterém vám nic víc nechci prozrazovat, ať vás zbytečně neochudím o výborný zážitek. Alespoň pro mě to tedy výborné bylo od začátku až do konce.

31.08.2023 4 z 5

Poslech audioknihy

Za namluvení knihy panem Procházkou milion hvězdiček.

Nicméně to, co ze sebe vypotil MATTHEW, tak to byla síla. Věděla jsem, že měl problémy s drogami, alkoholem... Nicméně to všechno, co na sebe práskl v knize, tak to bylo silné kafe. A vůbec nic mi to nepředalo. Leda mě to rozčílilo. Za mě snůška chvástání střídaná názvy léků a různých možných další svinstev, které do sebe láduje v podstatě celý svůj dospělý život. Díky tomu má velice vážné zdravotní problémy, ale vesele si jel dál. Omlouvám se všem, koho se to dotkne, ale jo, nemám ráda feťáky, nejsou mi ničím sympatičtí, za mě to jsou vesměs slaboši, kteří místo, aby bojovali s životními komplikacemi, tak do sebe naládujou páté přes deváté.

29.08.2023 2 z 5

Zázrak na nástupišti číslo 5 Zázrak na nástupišti číslo 5 Clare Pooley

Po této knize jsem sáhla proto, že jsem loni četla od autorky již jednu knihu - KAVÁRNA NA KONCI ULICE. A musím říci, že si obě dvě knihy jsou v něčem podobné, autorka se nezapře. I zde máme poněkud nesourodou partičku lidí, kteří se náhodně setkají a vzájemně se ovlivní. Sedmapadesátiletá Iona každé ráno se svým psem Lulu cestuje stejným vlakem a spolu s ní i další lidé, které zná pouze od vidění. Až jednoho dne, při záchraně dusícího se spolucestujícího, se spustí lavina událostí. Seznamte se se Sexistou ze Surbitonu, nebo třeba s Podezřele Přívětivým Plyšákem a dalšími protagonisty tohoto milého příběhu. Zase je to vyprávění ze života o obyčejných lidech, které svede dohromady náhoda. Podobně jako v KAVÁRNĚ NA KONCI ULICE se jedná o lidský příběh, který vás pohladí po duši. Je to milé, laskavé vyprávění, někdy protkané humorem, po chvíli zase až melancholické. S oběma autorčinými knihami mi bylo moc dobře a ráda je doporučím.

25.08.2023 4 z 5