Adwil Adwil komentáře u knih

Albánie - Kráska se špatnou pověstí Albánie - Kráska se špatnou pověstí Petr Horký

Číst průvodce mě velmi nudí, jsou strohé a popisné - toto od této knihy určitě nečekejte! a proto mě velmi kniha bavila a ostatní knihy o Albánii jsem pak již odložil. Cestopis, poetika, český pohled a romantika v jednom - někdo to zatracuje, mi se to moc líbilo. Někdy je totiž lepší zemi poznat a prožít než ji mít již dopředu nastudovanou z průvodců :-)

03.08.2020 5 z 5

Tvarytmy Tvarytmy Pavlína Brzáková

Pana Duška mám rád a i mnoho jeho knih, tato mi ale přišla trochu chaotická a neuspořádaná (souvisí s tmou) a nějak jsem si z ní mnoho nevzal. Možná to bylo i tím, že jsem většinu z citovaných knih již četl předtím....

29.04.2020 3 z 5

Léčba Schopenhauerem Léčba Schopenhauerem Irvin D. Yalom

Spousta pravdivých mouder, nicméně dost uměle zasazených do "reálného" světa prolnutá s historii. Reakce postav a způsob jejich projevu v daných situacích na mě působí dost nereálně a konstruktivně, ale chápu autorův záměr a důvod proč to dělá...trochu jsem si zavzpomínal na Mnicha co prodal svoje Ferrari :-)

29.04.2020 2 z 5

Jak chytit krtka: A najít v přírodě sám sebe Jak chytit krtka: A najít v přírodě sám sebe Marc Hamer

Vybráno náhodou dle názvu, velmi příjemné překvapení. Odlišný styl knihy určitě zaujme, i když téma zprvu nevypadá hluboce, výsledek je nakonec opačný a lze si v knize najít spoustu moudrosti. Doporučuji!

29.04.2020 4 z 5

Babička vypravuje Babička vypravuje kolektiv autorů

Zajímavý vstup do starší literatury s postarším stylem mluvy a výrazů. Mělo to hezky starodávný šmrnc :)

19.02.2020 4 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Za mě po Ovem trochu zklamání, některé postavy a "Skupiny" trochu přehnané do extrému, hokejové prostředí taky není můj ideál....ale kniha opět dokázala popsat různé osobnostní a povahové typologie, což mám u tohoto autora rád a proto dávám 4 hvězdy....

13.09.2019 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

O knize jsem dopředu nic nevěděl a nebyl jsem tak ovlivněn recenzemi a bestsellerovým pozlátkem.
Kniha se sice nečetla nijak špatně, ale podle mě je to vyloženě prvoplánovité dílo splňující všechny kritéria pro rozbrečení něžnějšího pohlaví (což recenze okolo dosvědčují) - handicap, popelka, láska, bohatství, kontroverzní téma a smrt.
Líbil se mi taky komentář uživatele MI-lada z října 2018 níže, kde krásně zmiňuje jak se asi musí cítit český invalidní důchodce s minimálním důchodem, když čte tuto knihu o "trpícím milionáři", který má díky penězům naprosto nadstandardní možnosti i ošetřovatele, ale i tak se musí zabít.
Zkusme tedy vzbuzených emocí nad touto knihu alespoň využít pro konkrétní pomoc reálným hendikepovaným lidem okolo!!!!!

15.05.2019 3 z 5

Jak jsem se stal primátorem Reykjavíku Jak jsem se stal primátorem Reykjavíku Jón Gnarr

Já od toho asi čekal více než se mi dostalo - hlubší myšlenky atd. Způsob jeho zvolení mi taky nepřišel jako něco, za co bychom měli někoho ctít... ale jinak to je asi zajímavý člověk a má co říct

05.02.2019 2 z 5

Kdo bude plakat, až tady nebudeš? Kdo bude plakat, až tady nebudeš? Robin S. Sharma

líbila se mi struktura krátkých a výstižných kapitol se zaměřením na různé oblasti života

Osobně mi to vyhovuje mnohem více než zasazení jeho mouder do knih s "rádoby" dějem - viz Mnich s ferrari a Surfař....apod

06.09.2018 5 z 5

Super oddechovka, knihu i děj samotný nutno bráti s nadhledem...….
Po knize jsem se díval i na FILM: proboha co to je? raději se nedívat!!!
kniha mi dost připomínala styl dalšího severského autora: Erlend Loe - doporučuji také-zvlášť knížka Doppler

Piju čaj Piju čaj Ludvík Kundera

Super literatura při pití dobrého zeleného čaje