adriane9 adriane9 komentáře u knih

53 dopisů pro mou lásku 53 dopisů pro mou lásku Leylah Attar

"Tvůj otec a já jsme mezi sebou něco měli, hořeli jsme tak jasně, až nám hvězdy záviděly. Ale třeba víš něco, co já ne. Třeba když si nedovolíš vzplanout, nikdy nevyhoříš."
"Kdybychom se rozhodovali na základě toho čeho se bojíme, byli bychom stále ochromení strachem. Nenašla bys odvahu milovat, snít nebo doufat nebo plavat v oceánu. A to z nás přece dělá lidi. To nás přes to všechno přenese."

Po přečtení Labutě jsem 53 dopisů půjčila z knihovny, protože jsem nečekala takovou pecku. Jenže tohle mě pohltilo tak moc, že musím knihu mít doma. Tohle člověk čte a dotýká se ho to přímo na srdci, celý životní příběh těch dvou vás láme a zase spojuje. Krásná kniha a možná bude ještě hezčí až se mi to rozleží a vím, že na ni nikdy nezapomenu..

/edit.. První kniha, kterou jsem komplet přečetla i podruhé. Miluju ji a miluju to celý slovo od slova a závidím tu sílu a syrovost lásky, kterou umí Leylah popsat ze všech nejlíp.

04.11.2019 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

"Posvítíme-li jen na svoje chyby, to nejlepší v nás zůstane ve stínu."
Tohle bylo tak srdcervoucí čtení, že jsem ho obrečela jak blázen. Vždycky po přečtení si knihu v sobě hodnotím a můžu jít dál.. Tady ne, tady si třídím myšlenky, spojuju Cooleenin příběh s tím mým životním a nechápu jak se může spisovatel trefit tak hluboko do duše v pocitech, v lásce k muži. A jak čtu komentáře pod sebou nejsem a nebudu jediná. Tohle je autorčina dle mého nejlepší kniha.

27.10.2019 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Kniha je naprostá bomba, musím se smát a občas i smutně, hodně se to trefilo do mojí nálady.. Četla jsem od autorky Dědinu a Sítě, ale nebavilo mě to, jenže jak se říká..do třetice všeho dobrýho a tohle fakt doporučím :) ...

24.10.2019 5 z 5

Jeden život navíc Jeden život navíc Helena Němcová

Jakože psané je to čtivě o tom žádná, ale na zhruba šedesáté strašně knihu odkládám, to se fakt nedalo. Otřesná matka, utlačovana dcera, na každé straně dva jízlivé monology té staré mrchy a nepřestane to až do konce knihy, to přece nemoh' nikdy nikdo reálně vydržet?

20.10.2019 2 z 5

Hluchavky Hluchavky Luboš Panda (p)

Mám za sebou pár odborných publikací, neslyšícího přítele který jen odezírá, protože za jeho mládí se znakovka učit téměř nesměla a jako začínající pedagogický pracovník tuhle knihu hodnotím velice dobře. Možná tu najdete nesrovnalosti, možná se vám neslyšící shodnou na té a té nepravdě, ale i tento hendikep má svá specifika a nic není nemožné. Knižní příběh byl velice čtivý a pro toho kdo nemá absolutně žádnou zkušenost vřele doporučuji a těm co už ano věřte, že je to psáno velice citlivě a se slušnou teoretickou a částečně asi praktickou znalostí. A s náběhem na druhý díl :-).

14.10.2019 4 z 5

Záblesk života Záblesk života Jodi Picoult

"Zákony jsou černé a bílé. Životy žen mají tisíce odstínů šedi."
Četla jsem od Jodi všechny knihy vydané v ČR a také jsem byla dost překvapená stylem jaký zvolila pro tuto knihu a to psát příběh od konce. Četlo se to skvěle, Jodi umí perfektně volit slova a vkrást se tak do vaší hlavy a vlastně i duše, každopádně mě to čtení odzadu kazilo dojem..Dokud jsem nedočetla do finále. Takže vydržte, čtěte každé dané slovo, protože to stojí za to, autorka opět nezklamala. Téma potratů se dotkla natolik, že ať máte nazor jakýkoliv, teď budete znát zase další stránku věci a píšu to samé, co u letošní velmi podobné a skvělé knihy od Diane Chamberlain/ Nutné lži - v otázce mateřství budou všechny zákony vždycky na štíru, protože kdo vás může v tomto soudit víc než vy sama.

13.10.2019 5 z 5

Listopadoví motýli Listopadoví motýli Auður Ava Ólafsdóttir

Ze tří knih od této autorky byla tato pro mě nejslabší, přesto děj plynul volně, klidně a člověk se tu fakt zasmál nad spoustou situací a myšlenek hlavní hrdinky. A co se mě velmi dotklo tak chování neslyšícího chlapce jeho myšlení a tichý svět.

17.09.2019 3 z 5

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

Přečteno se záměrem oddechu, takže splnila očekávání, moc se mi líbilo neotřelé téma s tímto lidským hendikepem a snad poprvé bojuji co napsat a neprozrazovat děj :-). Ostatní knihy od Mii mě nebavily, ale tahle, až na pár ultraromantických vsuvek je povedená a moc jsem si příběh užila.

03.09.2019 4 z 5

Otazník je polovina srdce Otazník je polovina srdce Sofia Lundberg

Sofia Lundberg je prostě třída o tom žádná. Adresář byl pecka a věděla jsem, že s touhle její novinkou nešlápnu vedle. Příběh o tom jak tě minulost nakonec vždy dostihne, o tom, že otazníky v srdci tvém i tvé rodiny je lepší řešit než pohřbívat. Kniha se mě velmi dotkla i mě tolik vzpomínky bolí a lepší je zapomenout, lepší mít ten otazník v srdci a nedat ho tak celé... Nebo si to všechno pamatuji špatně?? Možná. Děkuju Sofie...

21.08.2019 5 z 5

Pět dní Pět dní Julie Lawson Timmer

Mě je to tak strašně líto.. Příběh Scotta a Curtise hezký i když by byl vhodnější pro samostatnou knihu, naopak Mařin příběh to byla síla. Kdo ví, co by člověk udělal, nakolik je silný nebo naopak slabý aby tohle dokázal udělat. Několikrát jsem s Marou v duchu promlouvala, přemýšlela s ní proč to neudělat, pak se zase několikrát přesvědčit, že to udelat musí a celkově mě to emočně rozbilo a už to nechci číst znova.

11.08.2019 4 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Číst knihu jsem nechtěla, ale proč nedat šanci že.. Jsem skalní fanoušek vily Tugendhat, mám téměř veškeré knižní publikace o ní, vícekrát jsem vilu navštívila, stejně tak znám TV dokumenty nazpaměť. Natolik si vážím rodiny Tugendhatových, natolik jsem prožila dokumentově jejich soukromý příběh, že jsem nemohla číst dál než dvacet stran. Jsem proti tomu psát o něčem kde je půlka pravdy. Vždyť stačí přečíst pár komentářů čtenářů, kteří vilu znají jen okrajově a díky tomuhle mají smyšlené údaje. Greta pro mě byla silný element té doby stejně tak magičnost toho místa a veškerý smyšlený příběh tu sílu láme.. Kniha mě osobně velice zklamala.

07.08.2019 1 z 5

Nutné lži Nutné lži Diane Chamberlain

Naprosto zničující příběh, kdy nevíte na čí stranu se přiklonit, kdo má a nemá právo jednat tak jak jedná. Myslím, že v otázce mateřství budou veškeré zákony vždycky na štíru. Diane skvěle napsala příběh o tom jaky dopad měl a vlastně pořád má eugenický program o kterém jsem ani netušila, že existuje. Jane, Ivy i Mary Elle budu mít v srdci napořád, i to, že být lidský je pro mě spravedlivější než zákon.

01.08.2019 5 z 5

Holanďanka Holanďanka Ellen Keith

Je to nepochybně skvělá a obohacující kniha, ale osobně jsem si nedokázala k nikomu z nich vytvořit vztah, bylo to těžké a už musím tohle téma přestat číst, nějak to ve mě hodilo blok a ja četla jako stroj, být to jedna z prvních knih o tomto tématu nepochybně mě to zlomí. Prolínání děje Luciana a Marijke mi přišlo nešťastné, škoda že to nebylo rozdělené do dvou knih, takto mě to rušilo až jsem to nakonec přečetla zvlášť. Rozhodně ji ale doporučuji, protože je to zas trochu jiný příběh očima ženy z nevěstince.

28.07.2019 3 z 5

Druhý život Marýny G. Druhý život Marýny G. Vladimíra Klimecká

Příběh Marýny naprosto silný zážitek, četlo se to samo stejně tak Růženka, máme to my ženský teď prostě mnohem snazší, díky bohu. Co už mě nezaujalo tak Josefka a Fany to bylo snad psáno někým jiným, žádný extra zvrat nic co by se me dotklo srdce jako u prvních dvou žen. I tak kniha skvěle napsaná a doporučím.

25.07.2019 3 z 5

Čekala jsem dlouho! Čekala jsem dlouho! Danka Šárková

"Láska přeje připraveným a to bez rozdílu věku. Duše nemá věk."
Oddechovka na jedno odpoledne. Vzhledem ke stům stranám je příběh osekaný, zkrácený na minimum, jako nějaký deník v bodech což je škoda. I tak to bylo fajn na čtení

23.07.2019 3 z 5

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

Nemůžu uvěřit jak někdo z Polska dokáže bejt tak skvělej ve psaní :-). Přečteno za dva dny, užila jsem si to od začátku do konce a těším se na druhej díl. Hlavní hrdinka mi neskutečně sedla povahou i chováním, Lukasze miluju to je jasný no a taky je tu dost odkazů co vás zaujmou, tak třeba název jezera, nebo to jak vlastně vypadá sporťák audi A3 nebo že ta whisky neni Queen Mary ale Queen Margot protože jsem ji pila taky a v neposlední řadě je Taylor Swist fakt děsná ale její Wildest dreams je super. No umřu, fakt třída ta paní Columbová alias Paulina alias bůhvíjak se v reálu jmenuje !

21.07.2019 4 z 5

King King T. M. Frazier

"Když je někdo zlej neznamená to hned, že je skrz naskrz špatnej"
...Tak nejdřív negativa, absolutně strašný zpracování českého vydání, to se nedalo rvalo to oči uši mozek, ale stálo za to tu knihu číst, odpustit uboze sprostou první kapitolu a prožít ten šílenej příběh na maximum. Frazier je nejen sympoška krásnýho vzhledu ale navíc skvěle píše to, co vesměs málokdo umí - eroťarna, kde mi nebylo trapně, mělo to smysl příběh i spád i když to někdy hraničilo s hororem kde holka přežije ránu sekerou do hlavy. Shrnu to - bylo to skvělý a King by se moh' stavit někdy na panáka :-).

16.07.2019 4 z 5

Ginny Napořád Ginny Napořád Benjamin Ludwig

Mám za sebou pár odborných knih o autismu a pár knižních příběhů, troufám si říct, že v tomto oboru nejsem úplný laik, ale snad poprvé absolutně netuším zda je kniha dobrá nebo ne... Mám z toho hodně špatný pocit, Ginny mi bylo neskutečně moc líto.

14.07.2019 3 z 5

Prokletá minulost Prokletá minulost Pamela Hartshorne

Další kniha od této spisovatelky mě opět moc potěšila, i když Dům stínů byl o fous lepší. Jak je zde uvedeno, rozhodně se nejedná o thriller, ty já ani nečtu protože jsem máslo, ale je to historický román s kusem dramatu. Konec mě dostal, nečekala jsem to, ale o tom by vlastně knihy měly být, o té síle překvapení a zvratech.

10.07.2019 4 z 5

Utajená léta Utajená léta Barbara Hannay

Na mě hodně rozvláčné, určité pasáže mě vůbec nebavily, přiznám se, že jsem chtěla román ne informace o vojácích a válce. Veškeré info pod čarou jsem si dodatečně v klidu četla až po přečtení celého příběhu. Byl to zajímavé, obohacující, ale nehodilo se mi to k úplnému prožití příběhu. Příběh samotný byl skvělý, jen bych ho zkrátila na půlku.

10.07.2019 3 z 5