adriane9 adriane9 komentáře u knih

Zpíváš, jako bys plakala Zpíváš, jako bys plakala Zuzana Kultánová

Naprosto skvělá anotace a o to horší zklamání. Absolutně mě to nebavilo, pocity hlavní hrdinky, co vlastně neví co chce, jednou tak pak tak. Nedokázala jsem si k ní najít cestu, takže za mě bohužel..

22.10.2022 2 z 5

Ostrov, co chutná jako pomeranče Ostrov, co chutná jako pomeranče Kateřina Marie Tichá

Překvapilo... Mile a hezky bolestně :-)

01.09.2022 4 z 5

Poslední slib Poslední slib Kathryn Hughes

Krásný příběh s mnoha postavami, přesto důsledně promyšlený do detailu tak, že jsem se v ději neztratila. Jedna z nej knih od autorky, doporučuji!

30.08.2022 4 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Radku můžu.. a můžu přesně to, na co skoro každý nadává, že to je guláš, směska a zmatek, desítky postav a nakonec nic z toho.. To já si naopak odnesu všechno a vždycky se bavím. Tajemství je o tajemství, která máme každý z nás a Radka uvařila hodně ostrej guláš :)

04.03.2022 4 z 5

Vyměnit vodu květinám Vyměnit vodu květinám Valérie Perrin

Tohle bylo nádherný. Četla jsem pomalu a do posledního slova si to užila. Bolelo mě to jako ženu, trhalo srdce jako matku a hřálo jako přítelkyni. Je to životní příběh o bolesti, lásce a vyrovnání se. Obrovský kus cesty v jedné knize, co se stala mojí srdcovkou.

10.06.2021 5 z 5

Pérka, drátky, kolečka Pérka, drátky, kolečka Martina Málková

Kniha, co se dotkla mého srdce. Je to tím divadlem, miluju to prostředí a strašně mi chybí. Jako maskérka jsem byla dost blízko k tomuhle světu a dodnes to prožívám. Jak bylo psáno jsou dva typy herců, ti co to prožívají, rolí žijí často i ve vlastním životě a pak ti co mají to ploché myšlení a je jim to šumák. Knižní Mína je emoční srdcař a to prostě někdy nejde. Úžasná kniha.

03.05.2021 5 z 5

Závity ulit Závity ulit Martina Málková

Naprosto úžasnej příběh, kterej mě dostal. Číst tohle je jakoby skládat po sté jedno puzzle vědět kam co patří a prostě to celý krásně zapadá. Autorka jela na mojí vlně, kompletně to je příjemný, poetický a tak nějak životně stejný jako můj svět. Těším se na další knihy a doporučuju z celé své duše k přečtení.

23.04.2021 5 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Tak to je neskutečný! Nenávidím tyhle sladký obálky a už ten trapný název mě rozesmál, ale! Tohle byla bomba a nepamatuju, kdy jsem se naposledy takhle zasmála, kdy mi čtení sedlo do nálady a nebylo těžký na mozek. Eden skvělá, Paul borec a příběh stokrát omletej ale sepsán tak, že na to nezapomenu a hodně hlášek použiju v praxi :-) ... Ačkoli romanťárna, tak ji osobně řadím jako překvapení roku a doporučím!

11.04.2021 4 z 5

Po povrchu Po povrchu Tomáš Třeštík

Dobrej příklad toho, že jen ze statusů na fb toho člověk o druhým moc nezjistí a pokud něco, může chytit těžce mylnou představu. Hodně povedené, bavilo mě to, místy dost překvapilo a nepochybně je pro mě Tomáš zajímavým člověkem.

21.02.2021 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Nemůžu říct, že by to nebylo skvělé, to bylo. Jenže tady si prostě nenajdu to svoje srdce, to něco co mě drží celou tu knihu při naději, zvědavosti a tak. Je tu hodně lidských osudů, ale k žádnému jsem cestu nenašla a tohle mi prostě v knize vždy chybí. Rozhodně je však napsaná čtivě a natolik zajímavě, že mě to donutilo hledat v knihách a všude na netu více informací a moc se těším na jaro až kostel navštívím osobně, protože to bude místo bezpochyby úžasné, plné vzpomínek co na vás dýchají. Další díly si samozřejmě přečtu také.

08.02.2021 3 z 5

Hornické vdovy Hornické vdovy Kamila Hladká

Úvodní slovo mě, přiznám se, trošku znudilo ani jsem nechtěla číst dál. Ale četla a bylo to skvělé. O hornících i světě kolem jsem slyšela a četla jen okrajově, ale toto mě dostalo. Příběhy žen horníků, co vas chytí za srdce. Doporučuji!

31.01.2021 4 z 5

Prázdné domy - Praha Prázdné domy - Praha Radomír Kočí

Obecně mě urbex dost baví, vzhledem k času jen pasivně, takže sleduju stránky, fota a vše kolem. Úžasný je nejen Česko, ale svět urbexu celkově. Tahle kniha o pražských tichých domech je skvělá, u každé stavby je chronologicky uveden vývoj s fotkama co mluví svůj příběh přímo k vám. Doporučuju a těším se na pokračování :-).

24.01.2021 5 z 5

Houpačky Houpačky Lucie Konečná

Tohle jsem si užila! Anotace, kde je popis o dvou babkách mě odrazoval, ale tohle byla jízda. Smích, porozumění a úžasný přátelství dvou dam. Nejvíc knihu vystihuje rozhovor Jiřiny se synem kdy syn řekne, co je jako špatnýho na tom, koukat se na letáky kdy bude mlíko ve slevě. A ona poví, že všechno, protože nestojí vo život ve slevě, ona ho chce mít drahej.
Za mě skvělý, líbilo!

18.01.2021 5 z 5

Utajená dcera Utajená dcera Kelly Rimmer

Krásnej příběh tak jak to Kelly umí. Popravdě jsem si k Sabině cestu vůbec nenašla ale Lilly byla moje srdcovka a jeji svět jsem skoro obrečela, doporučuju k přečtení.

24.12.2020 4 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Na tohle jsem se těšila, stejně jako na všechny knihy od Colleen. Musím uznat, že umí za srdce chytit víc, tady mi chyběla ta emoční smršť, víc pochopit proč se stalo to a to ačkoli pro postavy to ve finále nebylo důležité (pro mě ale děsně moc :-) ). Každopádně doporučuji kniha je čtivá, čte se to samo tak jak se u tyhle autorky očekává.
A teď negativa za která Colleen fakt nemůže. Originál kniha je s názvem Regretting you což je v překladu Lituju tě, ale v ČR je kniha s názvem Nelituju ničeho, což je fakt komický. Že česká nakladatelství komolí názvy, dává směšný obálky už víme, ale teď fakt bolí oči stejně tak když dají název písně v češtině jako Čtyři temné dveře - přitom takto skladbu běžný čtenář ani nedohledá.
//Dodatek: tu skladbu si poslechněte je to bomba - Billy Raffoul, Dark four door

20.12.2020 4 z 5

Jak se spřátelit s temnotou Jak se spřátelit s temnotou Kathleen Glasgow

Milion a plus sto dalších věcí jsem chtěla v recenzi zmínit a prostě nevím jak začít. Tak moc mě kniha ranila, tak moc jsem ten příběh prožila s Tiger, protože všichni máme mámu a někdo už mámou taky je a dostal se dál, je tam daleko za hranicí dospělosti jako já a pro mě to má úplně jinej rozměr a hodnotu než pro který je kniha určená a to jediné vytýkám. Nemyslím, že young adult je ta správná skupina, protože hodnotu slov, vět a všeho co Kathleen v knize použila pochopí ti co už prostě nějakej svůj delší životní příběh maj. Strašně to bolí a bylo to úžasně napsaný. Uf.

25.11.2020 5 z 5

Zříkadla Zříkadla Robert Kubánek

Úžasný... nemám co vytknout napsané přímo pro mou poetickou duši. Mnohdy drsné, mnohdy upřímné až na dřeň a těch pár slov v jedný básni se vás dokáže dotknout víc, než tisícistranná kniha.

14.11.2020 5 z 5

Úžasný vhled do minulosti s dlouhým čistým příběhem a ačkoli bych úplně Nininu část vynechala, Alžběta mi přirostla k srdci. Krásný příběh o tom, že ne vše je takové jak se zdá, a že mateřské srdce má neskutečnou hloubku.

31.10.2020 4 z 5

Bumerang Bumerang Tereza Schillerová

Uff... Anotace uvádí o čem kniha je, upřímně jsem však nečekala takovou nálož psychopatů. Člověk to dočte a říká si jestli je vůbec možný žít normálně, potkávat normální lidi. Autorku vůbec neznám, doteď jsem netušila o její existenci, ale má to u mě jistý, píše velice čtivě a uvěřitelně i když ta kombinace příběhů na mě seslala těžkej splín. Psychické i fyzické týrání, šikana, duševní nemoci tohle vše se na vás shrne jako lavina a já doufám, že to nebude můj bumerang, že jsem víc ta normální než trochu psycho. Děkuju za radu se solí a cibulí, díky za texty od Topola a prostě díky za proFem.

28.10.2020 4 z 5

Dívka na kusy Dívka na kusy Kathleen Glasgow

Naprosto zničující duševně drásající kniha. Emoce až na půdu a slzy prostě nezadržíš.. Kniha o sebepoškozování a o tom jak vydržet, najít důvod milovat především sebe a pak teprve jiné. I když je kniha zařazena spíš pro mladší, doporučuju pro všechny co o tom něco vědí nebo by chtěli vědět.

16.10.2020 5 z 5