Adriane Adriane komentáře u knih

Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

Tak tohle bylo boží!! Kniha mě do sebe vtáhla hned v prvních stránkách. Opravdu velmi povedené a skvěle napsané… akorát jsem byla naštvaná, když jsem knihu dočetla, protože bych chtěla číst dál a dál.

24.04.2024 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Tento díl se mi zatím ze série líbil asi nejvíce, ale samozřejmě nejsme u konce :) kniha byla velice originální, rychle jsem se dostala do děje a určitě jsem se nenudila. Asi v půlce mi sice začalo vše docházet, ale i tak - super zápletka. Jediný konec mohl být trosku propracovanejsi.

07.09.2023 4 z 5

Inkoust Inkoust Alison Belsham

Fajn čtení :) druhý díl je podle mě více povedený a to se často nestává. Knihu jsem měla přečtenou za tři dny, díky krátkým svižným kapitolám - dle mého velmi rychlá, oddechová kniha.

22.08.2022 3 z 5

Království Království Jo Nesbø

Tohle bylo jedním slovem úžasné!! Možná to není kniha pro každého a ani se neshoduje s jinými od Nesba, ale mě uchvátila. Zkrátka - skvělý příběh, velmi originální, kniha, která rychle vtáhne do děje a mate pocit, že se snad s postavami i znáte.
Velmi doporučuji.

22.08.2022 5 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

(SPOILER) Bylo to asi přesně to, co jsem od toho očekávala - nic převratného, ale nápad vcelku dobrý, kniha se mi četla velmi dobře. Ale jak říkám, nic mě nepřekvapilo..myslím, že bez toho, aniž by se hlavní zločin týkal některé, z hlavních postav už to ani nejde ( 1. díl vnučka, 2. díl dcera a teď Mia ) - čekala jsem, kdy jen to přijde :D , opět něco málo s církvi ( nevím proč :D ) a opět plno věcí, které se jakoby nakously, ale už nedořešily .
Ale zas abych nebyla tak negativní, četlo se to dobře a plusové body mají sympatické hlavní postavy - hlavně Holger.

10.03.2022 3 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

(SPOILER) Kniha mě bavila, četla se svižně, nápad taky vcelku originální..ALE! Přišlo mi, že se zde opakovala stejná témata, jako v první knize a to problémy v rodině - zanedbávání dětí apod. , zapletení s Munchovou rodinou a církev ( kterou asi autor nemá úplně v lásce :D ) .
Některé věci by mohly být podrobněji popsány, například téma sekty, obětování atd. , aspoň by se člověk něco dozvěděl.
Přiznám, že ke konci mě autor i trochu zmátl, ale i tak byla kniha zvláštně ukončena, jako by už autor nechtěl nic vysvětlovat a prostě knihu ukončil.
Ale i tak, hodnocení si zaslouží vcelku dobré.

15.02.2022 3 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Musím přiznat, že se mi do této knihy ani moc nechtělo, ale nakonec jsem byla velmi mile překvapena. Velmi svižný děj, sympatické postavy a originální nápad zápletky, samozřejmě norské prostředí tomu jen přispívá. Dokonce jsem byla překvapena, jak vše dopadlo a kniha mě chvilkami stále více a více překvapovala. Jednoduše, spokojenost.

24.01.2022 4 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

(SPOILER) Bohužel, tato kniha mě spíše zklamala. Podle mého názoru, by mohla mít o polovinu méně stran, jelikož někdy se čtení velmi táhlo, až jsem pár vět přeskočila, jelikož bych se v nich stejně nic podstatného nedozvěděla. Knihu jsem četla hrozně dlouho a skoro jsem se musela donutit ji dočíst.
SPOILER: Samotný nápad nebyl vůbec špatný, jen toho bylo tak nějak moc dohromady spleteného. A jak už zde někteří psali, pachatel je celou knihu vykreslován jako velmi sadistický a i jeho činy takové jsou, konec je ale úplně jiný a to mi jako milovnici thrillerů prostě a jednoduše nesedí.

03.01.2022 2 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Musím říct, že jsem čekala více a to hlavně proto, jak byla tato kniha opěvována. Přiřadila bych ji tedy k takovým průměrným thrillerům / detektivkám, protože pod kůži se mi určitě nezaryla. Čekala jsem husí kůži, která se, bohužel, nedostavila. Bylo mi ale velice sympatické prostředí a kolektiv, ve kterém se děj odehrával, dokonce se v knize i něco málo dozvíte.
Každopádně to bylo pohodové čtení, které rychle utíkalo a mělo originální nápad.

14.01.2019 3 z 5

Dcera kostí a dýmu Dcera kostí a dýmu Laini Taylor

Tak právě jsem knihu dočetla, a to už potřetí a opět si říkám, proč ji proboha zná tak málo lidí?!..Tato kniha ovšem není pro každého, je to pro ty, kteří mají smysl pro fantasy a mají tak trošku svůj vlastní svět a umí si tak hravě představit, že sami žijí mezi světem chimér a andělů. Chce to použít svou vlastní fantazii a do knihy se ponořit, pro ty kdo takové "schopnosti" nemají nemusí být kniha moc zajímavá, to chápu. Podle mě je tato kniha úžasná, hned bych si to s hlavní hrdinkou vyměnila. Tak se vrhám ,už po druhé, na druhý díl a pak hned na nejnovější třetí. :)

30.10.2017 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Knihu jsem právě dočetla a moc se mi líbila, sice jsem od začátku tušila, kdo je pachatel, ale nevadilo mi to, protože mi i tak Nesbo dokázal několikrát trošku zamotat hlavu. Opět se projevilo, jak skvělou představivost autor má ,a že každá jeho kniha je 100% originál. Jediné obavy mám z filmu podle této knihy, který zanedlouho vyjde. Podle trailerů sice nevypadá úplně zle, ale myslím, že k jeho předloze má hodně daleko. Dám mu šanci, ale moc nadějí tomu nedávám.

21.09.2017 4 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

První kniha od Nesba a vůbec nelituji, že jsem se do ní pustila. Fascinovalo mě jak do sebe vše zapadalo, jednoduše geniální. Hodně mě bavila.

17.08.2017 3 z 5

Den draka Den draka Richard A. Knaak

U této knihy jsem si stále opakovala, jak jsem ráda, že jsem se pustila do čtení Warcraft a WOW knih. Jako hráčka jsem si to zamilovala. Krásně popsané, jednoduše psané , zajímavé. I když jsem věrná Hordě, příběh těchto hrdinů Alliance mě zaujal. Jednoduše - když spojíte krásnou elfku, trochu bláznivého mága, trpaslíka s dobrým srdcem a přidáte k tomu ohromné draky, nemůže z toho vyjít nic jiného, než skvělý fantasy příběh.

Arthas: Zrod krále Lichů Arthas: Zrod krále Lichů Christie Golden

Zprvu jsem se bála, že mě příběh z Alliance nezaujme, ale opak byl pravdou. Ze začátku mi trvalo se začíst, ale povedlo se. Ovšem podle mě má autorka i lepší knihy.

Zrod Hordy Zrod Hordy Christie Golden

Kniha mě do sebe vtáhla velmi rychlým tempem. Krásně napsaná, čtivá, jednoduchá, s příběhem. Jako milovnice hry WOW jsem byla nadšená. Myslím, že by ale také mohla zaujmout "nehráče", kteří jen zkrátka milují fantasy. FOR THE HORDE