Adlethka Adlethka komentáře u knih

Paměť mojí babičce Paměť mojí babičce Petra Hůlová

Výborná knížka! Pět žen napříč generací vypráví příběh, každá svýma očima. Velice zajímavé.

18.05.2015 5 z 5

Znovuzrozený porod Znovuzrozený porod Michel Odent

Napsáno s láskou, citem a tak, aby to laik pochopil. Po přečtení se cítím úžasně ;)

02.12.2014

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Začátek knihy se mi zdál nudný, pomalý, musela jsem se nutit ke čtění. Ale pak se děj rozjel, na povrch vyplouvala nová překvapení, nabrala rychlý spád a nečekané zvraty, postavy měnily svoji povahu z hodiny na hodinu. Dočetla jsem s rychlostí a nedočkovostí, jak to dopadne. Konec jsem nepředvídala. Bezva kniha, jsme ráda, že ji mám v knihovně.

07.11.2014 5 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Skvělé, napínavé a nepředvídatelné ;) Výborná knížka, moc se těším na třetí díl ;)

07.11.2014 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Pecka!

22.10.2014 5 z 5

Dvorní dáma Dvorní dáma Shannon Drake (p)

Příběh se mi moc líbil, nepřišel mi nudný (ikdyž občas předvidatelný). Zajímavě popsaný život královny Marie.

11.10.2014 4 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

První kniha od Kinga co jsem četla. Velice mě překvapila. Začátek nic moc, přišel mi nudný, ale pak se děj rozjel a báječně jsem si ho užívala! Konec překvapivý.

30.09.2014 4 z 5

Dej mamce pusu Dej mamce pusu Joy Fielding

Skvělé, čtivé Joy mám moc ráda ;) Akorát ten překlad je trochu úlet (rok vydání 1993) :D

20.06.2014 5 z 5

Kniha klame, ze začátku se tváří jako klasický román a pak se to rozjede do jiných dimenzí ;) Jsem nadčena a už se těším na další díl.

20.06.2014 5 z 5

Cesta sněžných ptáků Cesta sněžných ptáků Robert Lyndon

Kniha se mi moc líbila.

08.06.2014 5 z 5

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

žádná slova, musíte si to přečíst!

18.05.2014 5 z 5

Dům stínů Dům stínů Dean Koontz

Tato kniha je první co jsem četla od Koontze. Jsem nadčená. Napívané, skvěle popsany postavy (jejich emoce, zážitky) a svět Jednoho. Zamilovala jsem se do Winnyho ;) Je pravda, že postav tam je opravdu hodně, na což si čtenář musí zvyknout. Chvíli mi u některých postav trvalo, než jsme si uvědomila o koho jde. Závěr jsem nečekala, překvapil a o to jde ;) Určitě si přečtu další knihy od Deana.

16.05.2014 5 z 5

Cti otce svého, ale miluj ženu svou Cti otce svého, ale miluj ženu svou Antonín Polách

Výborná kniha. Hodně jsem se z ní dozvěděla z doby Ferdinanda I. Pěkně popsané charaktery postav, barvitý děj. Filipína je mou novou hrdinkou! Kniha se mi moc líbila a doporučuji všem milovníkům naší historie ;)

11.05.2014 4 z 5

Záhada čínského bludiště Záhada čínského bludiště Robert van Gulik

Jako vždy skvělé ;)

09.04.2014 5 z 5

Volání Kalahari Volání Kalahari Patricia Mennen

Nádherný příběh, čtenář se dozví trochu z historie a z života křováků.

20.02.2014 4 z 5

Žila jsem příliš krátce Žila jsem příliš krátce Monika Czernin

Nádherná kniha, čtenář se dozví spoustu historických zajímavostí. Nora je velice statečná mladá žena. Výborný příběh.

31.01.2014 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Četla jsem ji poprvé v páté třídě jako povinnou literaturu (musela mi balady vysvětlit babička). Což nechápu, měli by ji dát do devítky nebo na střední. Podruhé jsem ji četla v dospělosti a vracím se k ní. Svatební košile a Kolovrat to jsou pravé nefalšované moje nej horory ;) Klasika nejlepší z nejlepších!

Pohorská vesnice Pohorská vesnice Božena Němcová

Souhlas s Graine, zaujme a čtevář se doví spoustu zajímavostí ze života na vesnici.

Karla (5 povídek) Karla (5 povídek) Božena Němcová

S Bárou jedna z mých oblíbených povídek.

Ještě mě nezabíjej Ještě mě nezabíjej Joy Fielding

Napínavé, hodně čtivé, doporučuji ;)

31.01.2014 5 z 5