AdélKrat AdélKrat komentáře u knih

Sapphique Sapphique Catherine Fisher

K tomuto dílu nemám co říct. Snad jen...byl prostě lepší. Samé překvapení a napětí, opět jsem jí hltala, nedýchala, dostávala infarkty a pak zase hltala...:)

01.03.2016 5 z 5

Inkarceron Inkarceron Catherine Fisher

POZOR! OBSAHUJE SPOILERY!
Kniha je opravdu skvělá. Příběh běží plynule a člověku se málo stane, že by se v ději, či postavách ztrácel. Nemohla jsem se od ní odtrhnout, úryvky na začátku každé kapitoly byly naprosto úžasné! Autorka mě celou dobu držela v napětí co se stane dalšího a proto každá kapitola končila způsobem, že jsem musela začít okamžitě číst další.
Největší překvapení nastalo v podobě vězení. Při čtení této kapitoly jsem skoro nedýchala a když došlo na odhalení, co je a kde se vězení nachází málem jsem dostala infarkt.

01.03.2016 5 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Lehké čtení a britský vtip. Četla jsem všechny tři díly a viděla oba filmy. První dvě knihy mě velmi bavily a tak i filmy. Bohužel třetí kniha tak dobrá není. Třetí kniha je už takový výkřik do tmy, najdou se tam vtipné pasáže, ale je jich opravdu poskrovnu. Už to není ta třicetiletá Bridget, ale paní ve svých letech u které je už trochu úsměvné zažívat to, co zažívala ve třiceti. Což je škoda.

25.02.2016 4 z 5

Nespavost Nespavost R. Jenn Johansson

Nápad zajímavý, ale přišlo mi, že z něj autorka nevymáčkla úplně vše. Kniha mě celkem bavila, ale bohužel jsem jí v půlce přestala vnímat kvůli stále se zvyšujícímu počtu chyb v textu. Že najdu v celé knize jednu dvě hrubky, na to jsem si už zvykla, ale že na každé stránce budou tři a dokonce se někomu povede zaměnit jméno...Doufám, že pokud autorka napíše pokračování, tak se v Yoli polepší co se hrubek týče, protože mě opravdu rušily od čtení.

25.02.2016 2 z 5

Vstát znovu se slepicema Vstát znovu se slepicema Joshua Ferris

Tuto knihu právě čtu a musím říct, že se do toho dost nutím (A to v nouzi nejvyšší přečtu i příbalový leták!). Některé pasáže mi přijdou úsměvné, obzvlášť ty, ve kterých autor popisuje hlubokou lásku hlavní postavy k rodinám a bývalým přítelkyním. Někdy autor překvapí a knihu hltám, bohužel mě to po dvou až deseti stranách přejde a objeví se zase popis, tentokrát mířený na víru/nevíru v Boha a smyšlených příbězích o největších nepřátelích židů. Knihu ještě nemám dočtenou, ale hodlám jí dočíst už jenom proto, že nesnáším, když nedočtu knihu.

25.02.2016 2 z 5