AdélkaÁďa AdélkaÁďa komentáře u knih

365 přikázání grafického designu 365 přikázání grafického designu kolektiv autorů

Na tuhle knížku jsem se hodně těšila a vydavatelství Slovart, většinou bývá sázkou na dobrou literaturu. Ale takhle knížka je opravdu propadák. O tom o čem se v knize mluví je následně zcela porušeno v její sazbě. Je zde spousta informací, které nejosu vůbec pro ČR a navíc je zde spousta věcí jíž zastaralých.. Originál vyšel již v roce 2012, ČR verze 2018. Za mě opravdu nedoporučuji!

09.06.2019 1 z 5

Honest Guide Praha Honest Guide Praha Janek Rubeš

Dokonalá kniha, kterou určitě vyzkouším na vlastní kůži :)

09.06.2019 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Jednoduché čtení, které ubíhá samo a člověka tak příjemně odreaguje :)

03.06.2019 4 z 5

Muž a žena Muž a žena Michal Viewegh

První povídka se mi líbila moc!
Druhá už byla slabší a obsahovala zbytečně moc vulgarismů.

06.02.2019 3 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Od knížky jsem očekávala daleko více. Po pár kapitolách z první části jsem myslela, že to vzdám. Pak mě však, ale knížka i jazyk chytl a doslova jsem jí zhltla.

19.05.2016 3 z 5

Devět povídek Devět povídek J. D. Salinger (p)

Čekala jsem od knížky trochu více.

25.02.2016 4 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Knížka je stará dobře známá klasika. Velice mě mrzí, že jsem se již ve škole dozvěděla konec a tudíž jsem byla ošizena o moment překvapení v tom, jak celý příběh skončí, ale to jistě není autorova vina. Knížka se mi jinak velice líbila. Chvílemi jsem se cítila jako bych se procházela po Paříži společně s Petrem a Lucií.

22.01.2016 4 z 5

Jednoduché čtení, které nikdy nezklame.

19.01.2016 4 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Jednoduché, milé poutavé čtení, které se dá zvládnout za odpoledne, které ukazuje, že i jednotlivec má v tomto světě něco změnit.

02.01.2016 5 z 5

A nakonec Vánoce A nakonec Vánoce Petr Šabach

Knížečka mě v první řadě zaujala svým designem, který je mezi těmi tunami knih, co nás v dnešní době obklopuje jedinečný! A proto jsem neváhala a knížku si jako suvenýr z Písku dovezla. Není to žádné složité čtení, jde o kratičké příběhy, vyprávěné z dětského pohledu, u kterých se zasměje každý. Za mě super!

02.01.2016 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Knížka na mě působila jako krátká bajka, která má ukázat to, že když chceme něco změnit nesmíme předchozí nadvládu vyhnat a nechat si nastolit na jeho místo někoho jiného.

28.12.2014 4 z 5

"Jsme smetí z hvězd."

15.08.2014 5 z 5

Hovno hoří Hovno hoří Petr Šabach

Knížka mi přišla značně zmatená! Ale scény z Pelíšků, jsou zde patrné. :)

09.08.2014 2 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Knížka se mi velice líbila. Chybělo mi v ní nějaké větší drama a napětí, ale myslím si, že jsem z ní plně pochopila to, že si každý má jít za svým snem, ať to stojí cokoliv. Musím se přidat k ostatním již od začátku mi to připomínala Malého prince.

03.08.2014 4 z 5

Všechny řitě světa i ta má Všechny řitě světa i ta má Charles Bukowski

Bukowski je jedním z mých nejoblíbenějších autorů. Kniha se mi moc líbila. Jen mi chybělo dovyprávění některých příběhů.

01.08.2014 5 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Na to jaká je to klasika, mě tato knížka moc nenadchla.

21.07.2014 3 z 5

Alenka v říši divů (převyprávění) Alenka v říši divů (převyprávění) Giada Francia

Děj pohádky pěkný, jen chvílemi zmatený. Nedokážu si představit, že by to malé dítě mohlo pochopit. Sice je to klasika, ale čekala jsem více.

16.07.2014 3 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Vyprávění této knihy se mi líbilo. Příběh nebyl příliš spletitý a neměl tisíce odboček jako to bývá u jiných. Jazyk byl pro mě dobře srozumitelný. Vřete doporučuji

15.07.2014 4 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Ota Pavel se čte prostě krásně ;) Smrt krásných srnců jsem přečetla téměř jedním dechem. I když je knížka plná zlého, dá se v ní najít i něco dobrého.

06.07.2014 5 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Knížka se mi vcelku líbila, i když jsem od ní očekávala více.

03.07.2014 3 z 5