Adele02 Adele02 komentáře u knih

Cizinec hledá byt Cizinec hledá byt Egon Hostovský

Do tří hodin přečteno. Za mě doposud nejstravitelnější Hostovského dílo.

16.01.2022 3 z 5

Noc s Hamletem Noc s Hamletem Vladimír Holan

Přiznám se, že nemít předem načtenou interpretaci, asi bych vůbec netušila, co se tam děje.

16.01.2022 2 z 5

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Geniální. Naprosto a jednoduše geniální. Když už to do sebe začne zapadat, nakonec to stejně dopadne úplně jinak.

16.01.2022 5 z 5

O rodičích a dětech O rodičích a dětech Emil Hakl (p)

Ve výsledku mnohem lepší, než jak se zpočátku zdálo.

„Je to nuda navléknout se do jedný role a hrát ji až do úplnýho rozpadu."

16.01.2022 3 z 5

Tapetář Tapetář Ema Labudová

Uf. Do prčic, ten konec :D

Skleněný dům Skleněný dům Paul Tobin

Milé nahlédnutí do jedné z epizodek zaklínačova života.

Já jsem Gotham Já jsem Gotham Scott Snyder

Klasicky to působí spíš jako první kapitola rozkouskovaného příběhu vzhledem ke cliffhangeru na konci, ale přiznám se, že pár plot-twistů jsem fakt nečekala. A Alfred je zlatíčko.

Mera: Proti proudu Mera: Proti proudu Danielle Paige

Z recenzí známých jsem neměla kdovíjaká očekávání a asi to bylo dobře. Mám aquamaní svět ráda, ale tohle je prostě jen výcuc, který ke všemu počítá s tím, že se už v podmořském světě trochu vyznáte (ale je to očividně cílené na mladší čtenáře, takže to asi není úplně dobře). Arthur i Mera tu jsou puberťáci, takže se tomu jejich charakter dost podřídil, je to insta-love jak něco a příběh to valí docela divným tempem, hlavně jak dojde na tu akci u konce, to jsem trochu nepobrala. Na jedno přečtení dobré, nemyslím si, že budu mít potřebu se k tomu někdy vracet. Ale kresba je naprosto boží, ta hra s barvami naprosto dokonalá, takže aspoň na tu se dalo dívat.

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Jako první jsem viděla seriál a upřímně, asi neznám jiné dílo, které by se své předlohy drželo tak věrně (snad jen scény s Daenerys a pár dalších byly trochu jinak). Užila jsem si to, místy to je takové trochu natáhnuté, ale bavilo mě to :)

Když blesk udeří dvakrát Když blesk udeří dvakrát Joshua Williamson

3,5*
Byla jsem tu mnohem zmatenější než u jiných sešitů Znovuzrození hrdinů DC a, jak se to zřejmě u někoho jako Flash dá očekávat, je děj neskutečně rychlý, strašně to skáče a chvíli mi trvalo se na tento styl adaptovat. Ale tradičně přišel plot-twist, který jsem tak úplně nečekala.

Hlas nože Hlas nože Patrick Ness

Klasickej Ness. Dokáže mě rozložit ve dvou větách.

Otrávená Otrávená Jennifer Donnelly

Nevlastní sestra mě bavila víc, mělo to větší šmrnc, tady mi to dost kazila Sophie, která je vážně hloupá (což je samozřejmě úmysl, ale nevím, jestli tak měla být fakt skoro až do konce knihy). Otrávená je taková nenáročná, má poselství jako teď každá druhá kniha a děj není tak akční. Ale jinak je to taky skvělá záležitost a autorčiny metafory pořád zbožňuju.

Ich oči vyzeraly Boha Ich oči vyzeraly Boha Zora Neale Hurston

Tak tohle bylo zcela nečekané překvapení. Vtáhlo mě to do sebe během prvních pár stran, skvělé od začátku do konce. Rozhodně to není naposledy, co jsem po knize sáhla.

Black Mantova pomsta Black Mantova pomsta Dan Abnett

Zatím nejlepší, co jsem ze Znovuzrození četla.

Možnosti milostného románu Možnosti milostného románu Jan Němec

Jo, tak tuhle hru s jazykem a kompozicí jsem si užila.

Džungle Džungle Upton Sinclair

(SPOILER) První půlka fajn, sice jsem se do čtení musela nutit, ale aspoň to o něčem bylo, jak Jurgis odešel od rodiny, tak to šlo okamžitě dolů. V druhé půlce už jsem spoustu odstavců přeskakovala.

30.12.2021 2 z 5

Bůh hromu znovuzrozený Bůh hromu znovuzrozený Jason Aaron

No, tohle bylo zajímavé. Shledání všemožných postav jsem si užila, přesto to byl neskutečný chaos od začátku do konce a dlouho mi trvalo se dostat do tempa i atmosféry děje. Ale je to strašně vtipné, v jednom kuse jsem se smála, a Loki a Thor jsou zkrátka Loki a Thor.

30.12.2021 4 z 5

Loki: Bůh, který spadl na Zemi Loki: Bůh, který spadl na Zemi Daniel Kibblesmith

A tak jo, nebudu se zdráhat a těch pět hvězdiček tomu dám. Protože tohle jsem si fakt užila a oproti Thorovi, který pro mě představoval strašný chaos, mě Bůh, který spadl na Zemi chytil od začátku. Loki je perfektní postava.

30.12.2021 5 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Hodnocení spíš 3,5* - pořád mě ten svět fascinuje a zbožňuju, jak se to vyvíjí; seriál se tu už v lecčem rozchází, takže v tomhle ohledu si mě to drželo, ale... ta první polovina byla strašně utahaná a to je v knize o téměř 1000 stranách trochu moc.

Sbohem, armádo Sbohem, armádo Ernest Hemingway

No. Tohle je ten opěvovaný Hemingway? Nesedla mi ani jedna postava, a to, o čem jsem si myslela, že to bude, se hezky obloukem obešlo. Je to poněkud neosobní, strašně rychlé, některé pasáže se jen prosviští a u jiných se čeká celou věčnost.

30.12.2021 2 z 5