adelajonakova adelajonakova komentáře u knih

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Nikdy v životě bych nepomyslela, že se objeví nějaká literární postava, kterou budu nenávidět ještě víc, než Joffreyho z Game of thrones, ale pan Boblig ho naprosto převýšil. Odpor s jakým jsem četla řádky o něm byl neskutečný.
Velice rychle jsem si ovšem zamilovala zbytek vesnice a trávila s nimi čas od uběhlé neděle (Rychleji jsem snad žádnou knihu nepřečetla, nemohla jsem se odtrhnout!). Ani na chvilku jsem nepřestávala věřit, že přijde vysvobození pro všechny ty nešťastníky a prožívala jsem s nimi každou minutu, kterou strávili v arestě.
Snad každý by si měl knížku přečíst a zamyslet se, zda se historie neustále neopakuje...

18.04.2018 5 z 5

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Knížka na mě až příliš složitá, zdlouhavé pasáže popisující děj na ulici, nebo v domě jsem snad pokaždé přeskakovala. Přemýšlení o smrti jako o upevnění se v lásce my přišlo až absurdní ... No, možná do tohoto stylu jednou dospěji, ale nevím, jestli budu mít odvahu se ke knížce ještě vracet.

25.05.2015

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Knížku jsem přečetla jedním dechem a věřím, že se k ní ještě v životě vrátím ... :)

25.05.2015

Babička Babička Božena Němcová

Babičku jsem poprvé četla na základce a to byl děs ... Nojo povinná četba. Ale pak jsem se k ní ještě dvakrát vrátila a klidně se vrátím i potřetí! :)

02.01.2015

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Paráda! Jen občas jsem se v určitých částech ztrácela. :) Ale jsem nadšená !! :)

25.01.2014 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Krásná knížka :)

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Prostě Shakespear :) ...

27.12.2013 3 z 5

Marťanská kronika Marťanská kronika Ray Bradbury (p)

Moc jsem toho nečetla, ale moc mě to ani nezaujalo. Četla jsem to už docela dávno, možná to bude tím. :)

27.12.2013

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Z Kytice jsem četla jen pár básní. Holoubka, Vodníka, Svatební košili a Polednici. Líbili se mi. Mám ráda tragické básně, mají své kouzlo. :) Jinak viděla jsem tyto básně i zfilmované, ale to je zvláštní. Pěkné zpracování i efekty, ale ... :)

Poklad na ostrově Poklad na ostrově Robert Louis Stevenson

Četla jsem jako povinnou četbu na základce, ale byla to jedna z mála knih, které mě opravdu bavili. Viděla jsem knihu i zfilmovanou a musím říct, že mě film nezklamal! :)

Osada Havranů Osada Havranů Eduard Štorch

Knížku jsem viděla pouze zfilmovanou. Ale Štorcha, jako spisovatele mám moc ráda. :) Tak zvažuji, že si Osadu, jednou přečtu. :)

27.12.2013

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Vážně krásná knížka! :) Na konci jsem skoro slzu uronila. :) Myslím si, že každý člověk si v příběhu najde něco svého, něco co ho s Leni, alespoň malinkato spojuje.

Babička Babička Božena Němcová

Babičku jsem vážně nesnášela! Ale mrzí mě to. Nesnášela jsem jí z důvodu povinné četby na základce. :) Ale teď, když jsem se k ní vrátila, úplně jsem změnila názor. :) Krásná kniha! :)

27.12.2013 4 z 5

Kniha, kterou jsem četla asi 5x a vždycky se k ní ráda vrátím :) I když naposledy jsem to četla asi v sedmé třídě :)

Minotaurus Minotaurus Michaela Burdová

Pro mě totální katastrofa! Na poslední díl jsem se velmi těšila a musím říct, že mě velmi zklamal. Všimla jsem si, jak děsně se podobá kniha Harrymu Potterovi. V Harrym Potterovi je 7 viteálů, tady už si nemohu vzpomenout čeho je 7, ale něčeho hodně podobného. A konec? Ten byl tragický! ... Ne jenom smrt jedné z hrdinek, ale všeobecně mě to zklamalo. Škoda první 3 díly, byly docela chytlavé :) Ale jinak Míše fandím a držím palce, aby se jí dařilo! :)

27.12.2013 1 z 5

Věž zkázy Věž zkázy Michaela Burdová

No ... Pořád se mi kniha líbí, ale 1. a 2. díl měl větší grády :)

27.12.2013 2 z 5

Zrada temného elfa Zrada temného elfa Michaela Burdová

1. díl, který jsem četla. Přivedla mě na něj kamarádka, která z toho byla úplně odvařená. :) Mě se taky moc líbila. Asi nejvíce z těch 4. :)

Levhart Levhart Jo Nesbø

Wauuu!! Jsem naprosto okouzlená stylem, kterým je tato kniha napsaná .... a Harry Holem :)

21.12.2013 5 z 5

Pollyanna Pollyanna Eleanor H. Porter

Tato kniha se mi velmi líbila! Nic bych jí nevytkla :). Po nehodě, která se stane Pollyanna teprve ukazuje jakou fůru optimismu a síly v sobě má :))

11.12.2013 4 z 5

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Miluji spisovatele této knihy :) má skvělé knihy! Jednoduchý děj dá možnost jednoduše porozumět. :) I přes to, že děj je jednoduše napsaný jsou jeho knihy velmi pestré a zajímavé :)

08.12.2013 4 z 5