adela6792 adela6792 komentáře u knih

Praskliny Praskliny Klára Vlasáková

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla! Hodně mi připomíná Orwellovo 1984, akorát taxy zkázu lidstva nepředstavuje totalitní režim, ale celkové selhání společnosti projevující se v psychických problémech a zničení planety. Napsáno velmi originálním stylem, který mě vtáhnul. I když má kniha jen něco přes 200 stran, je v ní tolik nedokončených příběhů a naprosto absurdních obrazů, že o ní musím s pocitem sevření a deprese pořád přemýšlet. Rozhodně to není odpočinkové čtení, ale velký čtenářský zážitek zanechávající hodně úvah.

11.08.2023 5 z 5

Mistr Eckhart. Slovo věčnosti Mistr Eckhart. Slovo věčnosti Josef Bradáč

Čtivé a stručné, stačilo pár vět a člověk o nich mohl dlouho přemýšlet.

Quo vadis? Quo vadis? Henryk Sienkiewicz

Vůbec jsem nečekala, že mě kniha, kterou jsme měli v seznamu k maturitní četbě, tak pohltí.

Trny v čase Trny v čase Jan Tomeš

Knihu jsem si maximálně užila a přečetla ji za den. Je to takový Dan Brown bez děsivého zločinu a naopak s romantikou, která zahřeje u srdce a stále je velmi reálná. Nesmím vynechat zmínku o vhledu do filosofie, který všemu dodává ten intelektuální šmrnc. Trny v čase se staly jednou z mých velmi oblíbených knížek.

Chceš-li rozesmát pánaboha Chceš-li rozesmát pánaboha Michael Třeštík

Krásná knížka, trefila se do mého vkusu - rodinné osudy a láska na pozadí války.

27.03.2020 5 z 5

Závěrka aneb ztížená možnost happy-endu Závěrka aneb ztížená možnost happy-endu Miloš Urban

Naprosto úžasná kniha. Užila jsem si ji od začátku do konce. Oceňuji jak autor psychologicky popsal komplikovaný vztah a také otevřený dramatický konec.

27.03.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Tato kniha se mi přesně trefila do mého vkusu. Rozhodně se nejedná o nudnou rodinou kroniku. Chvílemi se velké životní drama odehrává jen na pár stránkách a já knihu hltala s napětím. Skvěle se zde snoubí příběhy lásky s okolnostmi dvacátého století. Vřele doporučuji!

25.03.2020 5 z 5