Adél784 Adél784 komentáře u knih

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

Po dočtení knihy hodnotím jako průměr 3/5 ale i tak se chystám na autorčinu sérii Znovu:).
S knihou Zachraň mě jsem měla tři zásadní problémy- trochu klišé Bad boy a Good girl, ale tady to oproti jiným knihám nebylo tak dobře popsané, zároveň tu je hate-love a i když ji mám v knihách ráda, tady mi prostě něco chybělo.
- otevřený konec
- překlad ( osmnáctiletý lidi prostě neoslovují své rodiče maminko a tatínku, dokonce i ve hněvu je tam oslovení tatínku, to samé to - Je to OK., Jsem OK. atd.)
Pozitivně hodnotím prostředí Oxfordu a také opravdu krásnou fialovou obálku:) Tato série Maxton Hall je spíše YA než NY.

01.09.2021 3 z 5

Zvěsti Zvěsti Aleš Novotný

Po autorově předešlé knize jsem měla velká očekávání a ta se rozhodně naplnila:) Kniha řeší mnoho závažných témat - alkoholismus, toxický vztah, znásilnění, rakovina, vražda, rodinné i partnerské problémy, komplikované vztahy mezi nevlastními bratry, homosexualita, nevěra...
V této knížce toho je opravdu hodně...
Rozhodně ji stejně jako Pamatuj na smrt doporučuji a těším se na další autorovu knihu:) Navíc v této knize jsem narozdíl od Pamatuj na smrt ,, pachatele" neodhalila.
5/5

26.08.2021 5 z 5

Outsider Outsider Stephen King

King opět nezklamal. Outsider je tak prvních 200 stran detektivka, ale pak jsme hozeni bez přípravy do hororu...
I když se většinou u Kingových knih nebojím, tak tady ta hororová část byla celkem děsivá.
Téma knihy je lákavé a myslím si, že dokáže zaujmout hodně čtenářů.

26.07.2021 4 z 5

Všechny skryté dary Všechny skryté dary Caroline O'Donoghue

Originální urban fantasy, kde hlavní roly hraje balíček tarotových karet, které jednou najde Maeve. Když začne s jejich výkladem, její bývalá nejlepší kamarádka Lily si vytáhne kartu Hospodářka a Maeve nepromyšleně vysloví přání, aby zmizela, tak opravdu za pár dní Lily nedorazí do školy...
Styl psaní je čtivý, kniha mě bavila, zároveň tu máme sílu přátelství, kdy se přátelé snaží dostat Lily zpět. Také v knize máme neobvyklou romantickou linku:)
Konec mě mile překvapil a doufám, že brzy vyjde pokračování:)
4/5 Doporučuji

,, Ale člověk může sotva žít tak, aby nikdy ničeho nelitoval."

26.07.2021 4 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Skvělá série s detektivkou Jude, která by se mohla líbit čtenářům Angely Marsons:)

22.07.2021 4 z 5

Misery Misery Stephen King

Annie je prostě největší psychopatka o které jsem četla.
Ta žena je prostě nezapomenutelná, a stejně tak Paul, kterého mi bylo při čtení hodně líto.
Některé scény jsou dost drsné a brutální, ale to je u Kinga normální.
Jednoznačně 5/5- je to jeden z nejlepších a nejděsivějších psychologických hororů.
Film můžu také doporučit.

22.07.2021 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Harryho Pottera miluju, je to určitě má nejoblíbenější fantasy série:)
Obdivuji svět, jaký dokázala Rowling vytvořit - svět čar a kouzel, lektvarů, mozkomorů, famfrpalu, skřetů, smrtijedů,...

Pro mě byla tahle série ale vždy hlavně o síle přátelství, která je v celé téhle sérii krásně vykreslena.:)
Každopádně nemám ráda postavu Harryho Pottera:) ale zamilovala jsem si jiné postavy - Lenku a její jedinečnost a to jak je prostě svá, Rona a jeho skvělý smysl pro humor a Dobbyho, který by se pro každého obětoval.
Celou sérii mužů rozhodně doporučit, první díl je takový hodně pohádkový, ale díl od dílů je série lepší a lepší:)

22.07.2021

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Pro milovníky psů a psích knížek (Psí poslání, Psí cesta,..) je to skvělé čtení a navíc v knize najdeme nádherné ilustrace:)
Věřím, že i filmové zpracování bude skvělé:)

19.07.2021 4 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

O trochu slabší než Není úniku, ale i tak ho mohu milovníkům thrillerů doporučit. Celkově je kniha originální a dokážu si představit filmové zpracování:)

19.07.2021 4 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Chvílemi nechutné a zvrácené čtení, ale rozhodně stojí za to si přečíst. Opičího vraha jsem neuhodla.
Obzvlášť psychopatické jsou scény z deníku Opičího vraha, jakože ta rodina, kde vyrůstal je jedno velké psycho. Obzvlášť scéna s jedním jejich hostem a krysou...
Ono celkově v téhle knize těch krys bylo hodně.
Tým pod vedením detektiva Sama Portera je skvělý a to jejich vzájemné škádlení je super:)
Celkově můžu tento psycho/krimi thriller doporučit:)
Těším se na další díl:) 4,5/5

19.07.2021 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Klasika, kterou by si měl přečíst každý:)
Film také můžu doporučit:)

19.07.2021 3 z 5

Prohnilé království Prohnilé království Erin Watt

Příjemné zakončení série rodiny Royalových:)
Jako ten konec je hodně sladký, ale jinak celkově můžu celou sériii Papírová princezna dopořučit. Hlavně ty první tři díly z pohledu Elly a Reeda:)

Vždy je dobré mít po ruce další díl, protože autorky mají rády otevřené konce:)
4/5

19.07.2021

Padlý dědic Padlý dědic Erin Watt

Volné pokračování trilogie Papírová princezna, která je tentokrát z pohledu dalšího bratra Royalových a to Eastona.
V Papírové princezně jsem měla Eastona hodně ráda a líbil se mi jeho humor, takže jsem ocenila, že o něm vyšla duologie. O Ellu ani o Reeda v knize také nepřijdeme, ale už jsou zde jen jako vedlejší postavy.
Doporučuji mít u sebe další díl, protože Padlý dědic končí hodně otevřeně:) jak je u autorky vlastně zvykem:)))
Novela Poskvrněná koruna, která je součástí knihy, se četla také fajn a zjistíme díky ní více o Gideonovi a Sav.
Doporučuji čtenářkám New Adult:) 4/5

19.07.2021

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Od autorky jsem četla prvně Na jedné vlně, která se mi líbila hodně a měla jsem tedy od Kudy ke hvězdám velká očekávání, která se tedy úplně nenaplnila.
Stejně jako Na jedné vlně se jedná o milý, sladký, roztomilý a letní příběh. Zorie koníček je astronomie, což je poměrně originální v YA. Stejně tak, to, že se nám hlavní postavy tak trochu ztratí v divočině a jsou nuceni spolu strávit několik dní mimo civilizaci. Za originální také považuji mapy, které jsou v průběhu čtení příjemné, obzvlášť ta závěrečná je krásná:) V knize se řeší rodinné problémy, ale také téma například falešných přátel, a proto se nejedná jen o miloučkou přeslazenou oddechovku...

Přesto knize dávám jen 3,5/5 protože mi přišlo, že je kniha zbytečně natahovaná, hlavně ze začátku a postavy jsem si neoblíbila, tak jak v Na jedné vlně:) V rámci žánru se ale jedná o skvělou knihu, takže doporučuji například čtenářkám Kasie West:)

,, To zní rozumně. A Zorie?"
,, Ano?"
,, Nebuď přehnaně opatrná. Buď pozorná. A užij si to, jasné?"
Pečlivě přikývnu a zamířím ven."

16.07.2021 4 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Opravdu napínavý psychothriller, který nelze odložit:)
Prostředí psychiatrické léčebny je originální a je zajímavé nahlédnout do těch míst, kde jsou hospitalizováni ti nejnejbezpečnější pacienti...a přesně na toto místo se nechá dobrovolně v utajení zavřít Till Berkgoff, aby zjistil, co se stalo jeho synovi Maxovi. A jak se píše na obálce - Aby zjistil pravdu, musí ztratit rozum.
Konec je hodně překvapivý:) a už se těším na další autorovy knihy:)
5/5 v rámci žánru je to skvělá kniha a doporučuji ji všem milovníkům napínavých knih.

12.07.2021 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Od autorky jsem přečetla všechny knihy, které v ČR vyšly a tato se rozhodně řadí mezi ty slabší.
Kde je pravda jsem odhadla hodně brzy, a to samé, jak se děj bude vyvíjet nadále. Jediné, co mě překvapilo je úplný závěr knihy, který by se dal ale částečně považovat za otevřený, protože tam nemáme úplně jasnou odpověď...
Její konec je rozhodně čtivá kniha, ostatně jako všechny autorčiny knihy, ale zároveň je to průměrný ničím výjimečný thriller.
Děj je hodně předvídatelný a doporučila bych ho spíše čtenářům, kteří s thrillery teprve začínají.
3,5/5 dávám za čtivost a krátké kapitoly z pohledu více postav.

09.07.2021 3 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kelly Oram

Pokračování pohádky:) Jedná se o takovou moderní popelku:)
Někteří čtenáři tvrdí, že je pokračování Cindera a Elly zbytečné, nemyslím si to. Tato kníha nám ukázala, jak žijí slavní lidé, a že být celebritou není vždy výhra, někdy spíše naopak. Zároveň se tu řeší rodinné problémy, hlavně ty, které má Ella se svým otcem.
Celá duologie Cinder a Ella je čtivé, letní, odpočinkové a pohádkové čtení:)
Zároveň to ale nemělo na první díl, takže proto 3,5/5:)

07.07.2021 4 z 5

Na jedné vlně Na jedné vlně Jenn Bennett

Milý, roztomilý příběh, který se odehrává v Kalifornii. Možná bych řekla, že je až lehce pohádkový:)
Na jedné vlně čtenáři předá letní atmosféru, takže je to ideální knížka na léto.
Knížka má velice příjemnou hate-love linku:) Myslím si, že to je ideální čtení pro čtenáře Kasie West, i když už je Na jedné vlně lehce dospělejší:)
Bailey, Porter a i Gracie jsou skvěle vykreslené postavy:)
4,5/5 v rámci žánru se jedná o skvělou, čtivou a odpočinkovou knížku.

,, Tvoje sny mohou být realitě blíž, než si dokážeš představit."

01.07.2021 5 z 5

Já, Simon Já, Simon Becky Albertalli

Milé, sladké a roztomilé čtení z prostředí střední školy.
Simon je hrozně roztomilý, sladký a vtipný kluk:)
Krom tématu homosexuality je tu rozebíráno i přátelství - přátelské vztahy mezi Abby, Nickem a Leou.
Knížka je čtivě, jednoduše a vtipně napsána a rozhodně ji doporučuji všem čtenářům YA.:)
Hodně mě bavilo číst emaily Simona a tajemného Blua:)
4/5 a těším se na volné pokračování Podělaným navrch:)

01.07.2021 4 z 5

Třináctkrát proto Třináctkrát proto Jay Asher

I když se mi většinou líbí více kniha než film/seriál, tak u 13RW se mi o mnohem více líbí seriál:)
Tato kniha se zabývá dějem první série seriálu, kdy středoškolačka Hannah spáchá sebevraždu, ale ještě předtím nahrála na kazety 13 důvodů, které ji k tomu dohnaly. Hannah si přála, aby si kazety poslechli všichni, kteří jí nějak ublížili a stali se tedy důvodem, proč se rozhodla zabít. Někteří jí ublížili méně, jiní více...
Kniha mi se mi nelíbila, styl psaní mi nesedl, takže jsem ji četla dlouho, na to, že má málo stran a seriál mám ráda.
Doporučuji seriál, je skvěle natočený, prolíná se tam přítomnost i minulost a má skvělé herecké obsazení:)

29.06.2021 3 z 5