ADAMILA ADAMILA komentáře u knih

Čas zázraků Čas zázraků Cathy Maxwell

Čekala jsem klasickou romantiku , ale k mému překvapení kniha nabízí víc - inteligentní a někdy i vtipné dialogy , milostné scény jsou o lásce a ne o sexu, hlavní postavy jsou zajímavě vykreslené, prostě kniha určená na stres a únavu, .

09.07.2018 5 z 5

Andělský podíl Andělský podíl J. R. Ward (p)

Sága rodu Bradfordů se spisovatelce J.R. Ward podle mého názoru povedla i když známe zatím jen dva díly. Četla jsem s chutí, žádná nuda nehrozí, stále se něco děje i vztahy mezi sourozenci i dalšími příslušníky rodiny jen jiskří. Těším se na další díl,ani nevím jak se vše rozuzlí, takže musím doufat, že dobře. Prostě i Andělský podíl hodnotím na pět hvězdiček.

30.08.2017 5 z 5

Králové bourbonu Králové bourbonu J. R. Ward (p)

Kniha Králové bourbonu je první kniha od spisovatelky J.R.Ward ,kterou jsem zatím četla a hned po přečtení jsem si tuto spisovatelku zařadila mezi oblíbené. Děj knihy dobře ubíhá, je tady několik zajímavých zápletek,je tu láska ,ale i vztahy mezi znuděnými boháči,kteří nemají zájem o vlastní děti a jejich zaměstnanci ,kteří třeba musí i přejít hrubé chování svých chlebodárců. Těším se na další díly, už mám připraven druhý díl , myslím že se nudit nebudu.

11.08.2017 5 z 5

Titáni Titáni Leila Meacham

Spisovatelka Leila Meacham píše knihy které zůstávají v paměti .Kniha Poselství růží je drahokam mezi knihami a Titáni to je též velmi pěkné čtení. Zápletky jsou dobře propracované,jen jsou trochu protahované. Popisování přírodních podmínek v Texasu,začátky objevování a těžby ropy to je popsané barvitě a zajímavě. Knihu mohu doporučit zvláště čtenářům kteří mají rádi ságy.

30.07.2017 5 z 5

Znamení Jednorožce Znamení Jednorožce Hana Marie Körnerová (p)

Dobrodružství,romantika a historické téma to je osvědčené psaní spisovatelky M.H.Körnerové a velmi dobře ji to vychází. Znamení Jednorožce sice podle mého názoru pokulhává za knihami Pán hor nebo Kočár do neznáma, ale i tak se mi knížka dobře četla.

03.07.2017 5 z 5

Tajemství parfému Tajemství parfému Fiona McIntosh

V knize měla spisovatelka několik silných témat / začátek 1 světové války , vynucený sňatek hlavní hrdinky s mužem kterého nenávidí a na závěr románu vyhrocená scéna končící smrtí / ale podle mého názoru mohl mít děj rychlejší spád, některé pasáže byly docela zdlouhavé. Ale jinak to rozhodně není žádná hloupá kniha,stojí za to si ji přečíst.

19.06.2017 4 z 5

Výkupné z Vysočiny Výkupné z Vysočiny Hannah Howell

Příběhy z Vysočiny si jsou vzájemně dosti podobné, u některých jsem se i nudila ,"Výkupné " patří k tomu lepšímu průměru. Typické oddechové čtení na dovolenou, nebo na deštivé dny.

07.06.2017 4 z 5

Kněžna žebráků Kněžna žebráků Peter Dempf

Téma této knihy bylo zajímavé / požár, kobka pro čarodějnice,tvrdý život žebraček /, jenom to bloudění po hradbách bylo trochu rozvleklé,ale jinak se kniha dobře četla.

27.05.2017 4 z 5

Árie Árie Lucinda Edmonds

Tato kniha se mi dobře četla, nikdy jsem si neuvědomila jak náročné je být operním pěvcem a tento román to ukázal čtivou formou.

10.05.2017 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Jsem velká čtenářka,takovýto způsob řazení zápletek ale ani nepamatuji. Od poloviny knihy jsem již sledovala kolik stránek mi ještě zbývá ani ne proto jak to dopadne ,ale proto že mě to přestávalo bavit.

07.05.2017 3 z 5

Patnáctý skandál Patnáctý skandál James Patterson

Patnáctý příběh detektivky Lindsay Boxerové byl napínavý a plný akcí ,
takže jsem si početla zrovna tak dobře jako u předešlých čtrnácti příběhů.

30.04.2017 4 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Tuto knihu jsem přečetla za dva dny ,příběh mě vtáhnul , četla jsem do půlnoci protože jsem se nemohla odtrhnout. Prostě silný příběh.

20.04.2017 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Škoda že jsem dočetla, bylo to napínavé čtení,Už nyní se těším na další případy policistky Eriky s kterou se život nemazlí. Takže na podzim budu vyhlížet knihu Temné hlubiny.

19.04.2017 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Autorovi knihy se podařilo napsat velmi napínavý příběh i se sociálním cítěním /hlavní hrdinka se nehrbí před vrchností , jsou zde velmi přirozeně popsány vztahy mezi stejným pohlavím /. Kniha se dobře čte , v naší rodině se líbila jak mladší tak starší generaci.

14.04.2017 5 z 5

Hledání podmanivé krásy Hledání podmanivé krásy Jennifer Probst

Romantické knihy mám ráda ale tato mě příliš nezaujala, děj se mi zdál rozvleklý.

09.04.2017 2 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Tato kniha je určená mladým lidem a to já již dávno nejsem proto jsem ke knížce přistupovala s despektem.Příběh vznikající a vyvíjející se lásky mě ale okouzlil. Je to napsáno poutavě a citlivě.

26.03.2017 5 z 5

Rose pod palbou Rose pod palbou Elizabeth Wein

Tato kniha patří k těm knihám které se nezapomínají.Mě osobně trochu vadilo vyprávění formou deníku,ale hrůzy fašistického režimu jsou popsány věrohodně .Je dobře,že se píší takovéto knihy pro mladé čtenáře.

15.03.2017 5 z 5

Síla milování Síla milování Gabriele Marie Schuster

Knihu jsem přečetla rychle,je to hezká odpočinková historická kniha .Děj je jednoduchý ,ale je velmi zajímavé popisování tehdejší módy a i milostné scény jsou vkusné a uvěřitelné. Kdo má chuť na lásku,intriky,nebezpečí tak to Síla milování nabízí.

14.03.2017 5 z 5

Má jediná láska Má jediná láska Katherine Sutcliffe

Knihu jsem četla po druhé a krásně jsem se u ni odreagovala a odpočinula.Sice děj trochu protahovaný , ale přečetla jsem knihu rychle,dávám pět hvězdiček bez váhání.

05.03.2017 5 z 5

Osudové sny Osudové sny Gabriele Marie Schuster

Odpočinkový příběh, spisovatelka Cordonnierová Marie mě ještě nikdy nezklamala.Historické knihy této spisovatelky jsou dějově zajímavé a mají spád.

04.03.2017 5 z 5