acegi acegi komentáře u knih

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Ačkoli na kategorizaci "Young adult" moc nedám, tahle knížka je opravdu pro mládež. Hlavním tématem knihy je schizofrenie, která je poutavě podána a dokáže každému tuto problematiku přiblížit. Někdy mi až spadla brada a za to dávám palec nahoru :) Ostatní děje jsou však chvílemi přehnané - palec dolů.

07.05.2021 3 z 5

Kolonie Kolonie Sam Marsden

Odpočinkové a čtivé scifi z prostředí uzavřené, ale rozdělené společnosti Marsu.
Hlavním tématem je totalitní režim, hledání svobody (vyjádření pocitů, lásky) a touha po návratu na Zem, kde je zeleň, svoboda mysli a krása šplouchání vln moře.
Doporučuji přečíst, pokud jste fanoušky knih s tématem života v budoucnosti po nějaké krizi, jako je např. série Divergence.

09.02.2021 5 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Autor zvládl bravurně popsat chování lidí (jedinců, rodin, skupin, populace) v krizových situacích, a to i v tomhle extrémním případě sucha, které je zároveň tak blízké (a jak děsivé).
Skvělá a hlavně čtivá apokalyptická knížka, a ne jen pro mládež, kam je zařazena.

20.10.2020 5 z 5

Prosinec už je takovej Prosinec už je takovej Donal Ryan

Na styl psaní (er forma) si člověk rychle zvykne. Myšlenka příběhu, zaměření na pocity mladého člověka, který má nové velké břemeno na zádech a poukázání na lhaní, pomlouvání a neupřímnost lidí mě velice oslovilo. Ovšem celkové provedení působilo spíše dojmem - co nejrychleji něco napsat a zaujmout čtenáře sexuálními výjevy.

02.03.2019 3 z 5

Vodní apokalypsa Vodní apokalypsa Mikael Niemi

Velkými klady této knihy jsou čtivost a propojení lidského chování v krizových situacích!! Množství postav je sice větší, ale není to nepřehledné, během čtení děje se dá zorientovat kdo je kdo. Konec mi připadal trochu uspěchaný, ale poslední stránky stačily pro dovršení příběhu.
Ačkoli se kniha četla raz dva, není to něco, co bych si přečetla znova kvůli ději. Znovu bych tuto knihu otevřela, pokud bych se chtěla zamyslet nad některými výjevy lidského chování. Kniha obsahuje totiž momenty, kdy člověku spadne brada.

19.08.2017 3 z 5