Abnička Abnička komentáře u knih

Unbreakable Unbreakable Aminokyselinka

Vážení, představuji Vám nejlepší knihu, kterou jsem četla za celý život. Teda představím Vám sérii (ale to až později). Jedná se o první díl ze dvou, který je publikován na platformě Wattpad, takže knížka oficiálně nikdy vydaná nebyla.
Ale to nic nemění na tom, že je to opravdu bomba. Tahle knížka Vás zničí, opět se zamilujete a budete jí muset milovat po zbytek svého života. Možná se Vám zdá má reakce přehnaná ale věřte mi, tahle knížka ve Vás vyvolá takové dojmy a pocity, že tomu ani neuvěříte. Tahle autorka totiž píše set sak*a dobře.
Miluju Unbreakable, miluju Erica, miluju Laru, já na téhle knize miluju všechny a všechno a taky ty písničky, které doprovázejí celou knihu.
Já nevím co víc napsat, teda napsala bych toho ještě mnohem víc, jenže ani to nedokáže popsat jak je tahle kniha vyjímečná, takže já vám jí doporučuji, ať si jí co nejdíve přečtete! A sami uvidíte, co je to zač .

27.01.2024 5 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Příběh docela oukoukaný. Je tak moc klišoidní. Ale možná že právě proto si najde mnoho čtenářů. Jde vlasntě o takovou zakázanou lásku, lásku která nikdy neskončí dobře.
Jenže je to stáke příběh o nemocných teenagerech a vy s nimi opravdu soucítíte. Já se o ty postavy bála, bála jsem se jak to skončí. Jenže na druhou stranu, příběhů o nemocných teenagerech známe opravdu už mnoho a za chvilku dojde i chuť tohle číst.

A já mám s knížkou dva docela velké problémy.. Jednak obsahovala strašné množství chyb a překlepů. Zvlášť těch překlepů a bylo to hrozný.

A druhá věc je konec, který je pro mě docela neuzavřený, protože nevím co si o něm mám myslet. Rozhodně je to knížka pro beznadějně nevylečítelené romantiky. Postavy jsou moc sympatické, hlavně Stella, která se chová jako obyčejná teenagerka, tak trochu závislá na sociálních sítích, ale zároveň je svá vyjímečná. Will je moc fajn kluk, který má srdce na správným místě a Vaše srdce při čtení bude tlouct jako o závod.

Každopádně teď jdu na film, na který se teda moc těším!

07.07.2019 4 z 5

Šepot mrtvých Šepot mrtvých Amo Jones

Nedočetla jsem, protože.. to se nedalo

25.05.2019 2 z 5

Davidovy hvězdy Davidovy hvězdy Kristina Ohlsson

Knížka mi ležela asi půl roku doma a ne a ne jí začít číst. Teď jsem se do ní pustila a byla jsem unešená. Výborná detektivka a snad nejlepší detektivka jakou autorka napasala.

20.05.2019 5 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Klasiku mám ráda, ale tohle mi nesedlo. Číst tohle bylo pro mne opravdu utrpením.
Doporučuji jiné knížky k maturitě, za mne opravdu ne.

19.05.2019 3 z 5

Lov Lov Elle Kennedy

Četli jste anotaci? A zaregistrovali jste tam: “Nejsem holka, která by kluky lovila, a nehodlám s tím začínat”. To mi nějak nesedí, protože tohle vlastně celou dobu má milá Summer dělala. Ale ne, abych jí nekřivdila. Ta holka byla skvělá. A Fitz taky. A já byla nadšená že šlo o romanťárnu. A že šlo o hokejisty. A hlavně šlo o tak trochu pokračovaní mojí oblíbené série Off-campus! Vše co je od Elle Kennedy je skvělý a tohle nebyla výjimka!
Ikdyž je tahle knížka oddechovka. A já si její čtení naproto užívala. Hrdinové a celé to hokejové prostředí,
zvlášť teď, když se hrálo MS v hokeji. No byla to nádhera. Knížku jsem zhltla za necelé dva dny. A ano, čekám kdy si dám re-reading.
Tahle knížka ale i tak byla jiná než celá série Off-campus nebo Hodný kluk či Zůstaň. Tady je v hlavní roli holka, která se snaží získat Fitzovo srdce. U ostatních knih to bylo naopak. A byla to příjemná změna a já se nestihla nudit. Summer byla vtipná holka, které je všude plno ale je to holka s velkým srdcem. Já si jí oblíbila pro její osobnost, ta holka byla občas k nezaplacení. Fitz je samotář ale fajnkluk.
Takže pokud máte rádi hokejisty a romány.. Tohle je pro Vás!

19.05.2019 5 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Nevím, jak to ta Colleen dělá. Ale já jsem po téhle knížce úplně zničená. Ostatně jako po všech jejích knihách. Jenže tahle, ta ve mně nechala opravdu velkou díru a já nedokážu nad ní přestat přemýšlet.
Protože tahle knížka mluví tak trochu za nás. Za všechny. Hlavně za nás. Ty dospívající, co se hledají. Za všechny, kteří ví, jaké je to cítit se nepochopený, nemilovaný, odstrčený. Já jsem si totiž při čtení téhle knihy konečně uvědomila, že nejsem sama. Že ikdyž mám dny, kdy se cítím naprosto zbytečně a úplně jako nejhorší člověk na světe, nepotřebně, že je nás víc, kteří se cítí takhle. Že ne každý: “který bydlí za bílým laťkovým plotem je dokonalý, ať je ten plot co nejbělejší”. Ne každý se opravdu vnitřně cítí tak, jak to prezentuje svému okolí. Protože nikdo není dokonalý. Není ostuda se na někoho obrátit, se svým trápením. Nikdy na to člověk není sám, ikdyž se cítí sebevíc opuštěný. Pochopila jsem, že mám právo na to se tak cítit.
Tuhle knížku by si měl přečíst každý. Opravdu každý. Ano, řikám to u každé Colleen knížky, ale tohle ke opravdu knížka, která za to stojí.
Ikdyž je kniha jednoduše zpracovaná, podobně jak Námi to končí, má svůj příběh. Své kouzlo a má hlavně tu svojí pointu. Opět řeší Colleen jedno z nejzávažnějších témat. Které se týká nás všech.

19.05.2019 5 z 5

Manželská smlouva Manželská smlouva Jennifer Probst

Knihu jsem četla jen z jednoho jediného důvodu. Protože jsem potŕebovala klid, zapomenout se, vypnout a nic neřešit. To kniha svůj účrt splnila ale že bych z ní byla moc odvařená to se říct nedá. Hlavní postavy jaou skvělé i příběh je zajímavý, ikdyž je skoro jako každý druhý. Co mě ovˇsem štvalo byl styl psaní, autorka něco naznačila, co si myslela první postava a v zápětí ta samá myšlenka byla i u druhé postavy. Kdyby byly samostatné kapitoly z pohledu Ona a On bylo by to něco jiného, tohle mi totiž dost vadilo.
Ale jako oddechovka přečtené za 1 večer.

26.04.2019 3 z 5

Zůstaň Zůstaň Elle Kennedy

Kniha, která se hodí opravdu jen a pouze na oddech. Nebo když nemůžete spát, tak jí vezmete do ruky a neodložíte jí do 5:00 do rána.
Nejsem z ní nadšená tak, jak z prvního dílu, ale opět je tam Elle rukopis a to mi stačí. Na relax a zapomenutí se je kniha krásná. Bohužel nic víc tam čekat nemůžeme. Pokud se nepočítají sexy hokejisti že?

11.04.2019 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Vejce a já? Miluji tuhle knížku, Betty dokáže vše napsat s takovým humorem o jakém se vám ani nesnilo. Skvělé čtení na špatnou náladu, ale pozor! Záleží na překladu!

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Větrná hůrka se stala pro mě srdcovou záležitostí. Nepatřím k nejstarší čtenářům, spíše spadám do té mladší věkové kategorie a co jsem v mém okolí slyšela moc si tuto knihu nechválili. Já jsem z ní naprosto unešená a doporučuji ji od té chvíle na každé kroku, protože je to fakt nádherné čtení.

18.03.2019 5 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou J. Lynn (p)

J. Lynn, skvělá autorka knížek, které mají, jak příběh tak se u nich čtenář odreaguje. Tuhle knížku jsem dokázala zhltnout za víkden a byl to skvělý odpočinek od školy. Těším se, až se vrhnu na další její knihy.

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Off-campus.. Nepřekonatelná série a to i v tomto případě. Ano tuhle knihu jsem zhlatla raz dva, protože dámy, chlapci na tom ledě jsou dokonalí, ale na již zmíněnou sérii to asi mít nebude. Ale možná po druhÉm díle změním názor.

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Asi jsem jedna z mála, ale mne tento díl moc neoslovil, netuším proč, nebo co za to může, ale já se doré 2/3 knížky oprvdu nudila. Jo poslední třetina opravdu stála za to, ale to není celá kniha a to nevylepší celé skóre. Takže já si dám asi chvilku klid a pak se vrhnu na další díl..

18.03.2019 4 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Tak po velmi dlouhé době, mě opět něco nadchlo a ano jak jinak než román. Tohle je fakt skvělá knížka, při které se ani chvilku člověk nenudí a každopádně je z knihy nadšený. Ty chvilky, kdy jsem se smála nebo dostávala záchvaty smíchu či nadávala na hrdiny jsou k nezaplacení a to nemá každá kniha, tahle ano!
Já osobně ke knize nemám jedinou připomínku. Ano, možná ten. Věk hlavních hrdinů, ale co.. Ty hlavní postavy? To je něco neuvěřitelného, co autorka vymyslela, měla je promyšlené do nejmenšího detailu a rozhodně věděla, co a jak chce mít a nic nebylo šité, jak se říká horkou jehlou. Opravdu bravurní dílo a za mě 5 hvězdiček bude možná i málo!

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Ikdyž film moc nemusím, tak jsem se do knihy pustila díky čtenářské výzvě a mile překvapila.

27.12.2018 4 z 5

Žena dvou mužů Žena dvou mužů Jožo Nižnánsky

Krásná kniha. Klasická. Člověk nepohrdne

27.12.2018 3 z 5

Dokonalý pár Dokonalý pár Ally Condie

Kniha, která vypadala na začátku velice nadějně v půlce ztatila jiskru a já měla veliký problém ji dočíst. Tím pádem ani nebudu v sérii pokačovat.

27.12.2018 2 z 5

Navěky Navěky J. M. Darhower

Uhh. Tak tohle bylo opravdu velké knižní zklamání

27.12.2018 odpad!

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Kniha, na kterou jsem se těšila, ale zrovna dvakrát mne nezaujala. Ikdyž její propracovanost byla famózní.

27.12.2018 3 z 5