Abia Abia komentáře u knih

Kojotí stesk Kojotí stesk Christopher Moore

Vtipná kniha o tom, že nakonec svému původu stejně neutečete a to, co skrýváte, se odněkud vynoří v nejméně vhodnou chvíli. Hezké čtení.

11.02.2019 4 z 5

Narcis a Goldmund Narcis a Goldmund Hermann Hesse

Toto dílo jsem ani nevnímala jako knihu. Spíš je to obraz, snění, let lesem. Je krásné číst po současných knihách nějakou takovou, která jde v popisech až do podrobností, není rychlá, nečte se rychle, nemá šokující příběh. Jen vstoupí a v čtenáři žije. A já se přikláním spíše ke Goldmundovi zlatoústému, život jeho byl těžký, ale plný.

11.02.2019 5 z 5

Špinavá práce Špinavá práce Christopher Moore

Nikdy jsem nad beta samci nepřemýšlela, ale tahle kniha vás k tomu trochu nutí. Jinak je ulítlá, trochu sprostá a hodně vtipná. Pokud vám není nic svaté a máte rádi černý humor, směle do toho!

04.02.2019 4 z 5

Ostrov lásky Ostrov lásky Christopher Moore

Bavilo mě to, ale není dobré číst tu knihu po Nejhloupějším andělovi. U toho jsem se řehtala, tak jsem asi čekala víc. Vtipná oddechová knížka.

04.02.2019 3 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Ach jo, já tu knížku vždycky spolknu skoro na jeden zátah a pak mě to mrzí, že už je konec. Jako vždy to bylo super, jen Asadovi ty velbloudy nějak nevěřím :-D.

24.01.2019 5 z 5

Porodní bába Porodní bába Katja Kettu

Druhá kniha od této autorky a u mě se nadšení nekoná. Oceňuji zvláštní jazyk i příběh, jen mi nějak nesedí ta forma podání. Ze začátku jsem byla dost zmatená a neorientovala se v příběhu. To se postupně lepšilo, ale nestačilo to. Další knihu od Katji Kettu už asi zkoušet nebudu.

21.01.2019 3 z 5

Zloději zelených koní Zloději zelených koní Jiří Hájíček

Přečetla jsem jí, je to milá kniha. Jen je to asi všechno, znova se k ní vracet nebudu.

17.01.2019 3 z 5

Nocte Nocte Courtney Cole

Nejsem v cílové skupině čtenářů, pro kterou byla kniha napsána. To mě trochu rušilo, protože některé věci pro mě byly nereálné. Ale hezky se můžete u čtení zasnít, zvlášť pokud hledáte tu pravou lásku :-D. Konec překvapil a kniha se četla dobře. Proč je zařazená ve fantasy, je záhadou.

15.01.2019 3 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Tohle je opravdu skvělá kniha. Ale dočetla se rychle a teď musím rychle do knihovny, protože chci vědět, co bude dál. Těším se moc.

13.01.2019 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Číst tuto knihu mě fyzicky bolelo. Úplně se mi dělalo špatně, jak mě autor vedl příběhem. Říkala jsem si: "Tohle bude průšvih." A byl. Příběh je zcela mimo mojí zkušenost a vnímání, ale vím, že je pravdivý, že takto lidé opravdu uvažují a je to děsivé. Asi nejsem týmový hráč a soutěživost mám nulovou. Pro mě spíš odstrašující příběh o tom, co "sport" může udělat s lidmi.

07.01.2019 4 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Tentokrát to nějak nemělo šťávu. Předchozí kniha byla výrazně lepší, ale i tak jsem se pobavila.

02.01.2019 4 z 5

Příběhy nejen z ordinace Příběhy nejen z ordinace Tomáš Lebenhart

Neřekla bych, že pan Lebenhart umí psát. Je to ale milé, krátké a našla jsem tam spoustu informací, které jsem právě potřebovala.

09.12.2018 3 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Kniha o událostech, o kterých se u nás moc nemluvilo, protože je páchali naši "bratři". O to cennější a vlastně hrozivější, protože bylo jedno, na které straně stojíte. To vás rozesmutní, když se hrdinové knihy baví o tom, jestli je lepší Hitler nebo Stalin a neví, co víme dnes my.

Napsaná je jednoduše, to je pro mě spíše mínus, ale zase to vidím tak, že bude srozumitelná i pro dospívající. Mohla bych číst dále, ale tuším, že autorka už nechtěla dál opakovat všechny hrůzy, které by se jen kupily. I tohle nahlédnutí do osudu Liny bylo těžké. A konec, kdy mi došlo, že z toho úplně neunikli, protože dál žili v Sovětském svazu s cejchem zločince, byl ještě těžší.

07.12.2018 4 z 5

Křik Křik Nicolas Beuglet

Začátek je možná děsivý, ale pak přijde hodně informací, aby čtenář byl v obraze a děj se zpomalí. Nevadilo mi to, kniha se četla dobře. Zajímavé téma, kterého jsem se zatím nedotkla, se mi líbilo. Jen ten konec by asi byl uvěřitelnější, kdyby nebyl tak happy.

05.12.2018 3 z 5

Než potkala mě Než potkala mě Julian Barnes

Román o muži, který se zbláznil. Pro mě úplně mimo, trochu jsem možná dokázala hlavní postavu pochopit, ale jeho ženu jsem nechápala vůbec. A kniha mě nebavila, vlastně jsem celou dobu jen nevěřícně kroutila hlavou, co by někoho mohlo napadnout.

01.12.2018 2 z 5

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

Lepší než předchozí díl. Nějak jsem váhala se čtením této knihy, vědomí, že to nebude mít konec, mě ničilo. Nakonec jsem to přečetla a jsem ráda, tahle série nebude mít konec nikdy, protože je jako dějiny. Kdyby Martin žil dost dlouho, mohl by to psát do nekonečna. Vždycky bude někdo, kdo bude usilovat o trůn, to je jasné.

K ději: zase je všechno jinak, než to vypadalo v minulém díle. To bylo osvěžující, bála jsem se, že už budu vědět, jak to je, když to bylo minule naznačeno. Jenže naznačeno sice bylo, ale být to tak nemuselo.

Tak Martine už napiš ten další díl, ať se nemusím dívat na seriál, abych věděla další děj.

23.11.2018 5 z 5

Červená pyramída Červená pyramída Rick Riordan

Percy Jackson to není, to je jasné. Laťka byla nastavená trochu vysoko. Taky se lépe orientujeme v řecké mytologii než v egyptské. Ale ke konci už to začalo dávat smysl a uvidíme, jak se nám bude líbit další díl.

22.10.2018 3 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Zase kniha autorky, která jde asi až za hranu. V textu je i vše, co si lidé navzájem neřeknou, ale prostě se podle toho chovají. Postavy (až na matku) jsou neúprosné, hodnotí se, porovnávají. Člověk si říká: "Mají se vůbec rády ty sestry? Nebo jsou jen spolu, protože se do té rodiny narodily a patří k sobě?"

Vzala jsem si knihu jako oddychovou mezi dvěma detektivkami, ale to jsem se spletla. Oddychovka to fakt není, ale napsaná je skvěle.

17.10.2018 4 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Knihy tohoto autora mají vždy i nějaké společenské téma, od kterého se odvíjí. Tentokrát je to třídění lidí na dobrou a špatnou rasu v novodobé společnosti. To je samo o sobě hodně zajímavé, jak by mohla takováto organizace v rukou "slušných doktorů" vzniknout a fungovat. Zajímavý je i tábor na ostrově pro postižené, ze kterého se nedá dostat jinak než po sterilizaci.

Carl, Asad a Rose mě stále baví. Tentokrát byly skvělé i hlášky postav. Vedlejší linky příběhu vytvářejí pocit reálnosti, žádný policista neřeší jen jeden jediný příběh. Vždy knížku z této série zhltnu a pak mi je to líto, že už jsem ji přečetla.

17.10.2018 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Zatím nejlepší kniha ze série, hezká zápletka, naprosto nepředvídatelný padouch a nakonec i odhalení osudu komisaře, po kterém se může člověk těšit na další knihy.

17.10.2018 4 z 5