Abia Abia komentáře u knih

Hrozny hněvu Hrozny hněvu John Steinbeck

Začátkem se musíte prokousat, zvyknout si na styl a slova. Už tam jsem si říkala, že to bude průšvih, že se ti lidé ženou za vidinou. To jsem je ještě neměla pod kůží a nefandila jim. Ale časem už jsem byla na jejich straně a nakonec jsem ocenila i nespisovný jazyk, který je udělal skutečnými. Nezapomenutelná kniha.

16.09.2021 4 z 5

Čo ak toto je nebo? Čo ak toto je nebo? Anita Moorjani

Mně se tato kniha líbila snad ještě více než ta první. Mám ráda příklady a příběhy, lépe u nich chápu celé téma. Přestože už hodně věcí vím, objevila jsem v této knize i nové poklady, nad kterými teď budu hloubat. A některé pasáže určitě použiji pro své přátele nebo děti.

05.09.2021 5 z 5

Potápěč Potápěč Håkan Östlundh

Mě to bavilo i se všemi odbočkami a zápletkami. Právě naopak se mi to líbilo více než první kniha a zdálo se mi, že se autor zlepšil a knihu lépe vystavěl. Možná, že i to téma pro mne bylo uvěřitelnější.

14.08.2021 3 z 5

Advent Advent Jarmila Glazarová

Velké překvapení, četla jsem jí na doporučení v diskuzi DK. Perfektní atmosféra, děj i konec mě velmi zaujaly. Celý příběh ukazuje těžkost života, ochotu zavřít oči a jít do vzdušných zámků, že se snad budu mít lépe. Jenže zlepšení se nekoná, přijde prozření, že plné břicho a střecha nad hlavou nestačí. Místy drsné mezilidské vztahy k neunesení.

11.08.2021 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Tohle je sázka na jistotu, že budu ležet v knize a nebude se mi chtít ani vařit, ani jíst, natož spát. Díky.

Falešný prorok Falešný prorok Håkan Östlundh

Pokračování Proroka je fajn. Čte se dobře, děj letí. Zajímá mě pokračování, jak z toho nakonec autor vybruslí a zda bude pomsta dokončená. Těším se.

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Krásná kniha, která mění pohled na les. Čtivě napsaná, plná nových informací. Pro někoho pohádka, pro mne velké dobrodružství.

Pustina Pustina Stina Jackson

Hezky popsané místo na konci světa se svými malými lidmi, se starými křivdami a tajemstvími. Další ukázka toho, že lidé se divnými stávají, když se jim něco divného děje.

Sloup vody Sloup vody Norbert Frýd

Poklad z regálu na nádraží. Překvapivě mě to bavilo, přišlo mi vlastně stále aktuální. Zaujal mě styl psaní v první osobě jako vnitřní rozhovor. Mohlo by se zdát, že to bude nepřehledné, ale užila jsem si postupné odhalování života Slávka Rouse. Bylo to věrohodné.

Zápach odlivu Zápach odlivu Håkan Östlundh

Příjemná kniha, která vás udrží v ději. Rozvláčná mi nepřipadala, ze začátku jsem si zvykla na styl a pak už to bylo dobré. Prorok je lepší, ale tohle se čte taky dobře.

04.08.2021 3 z 5

Prorokova zima Prorokova zima Håkan Östlundh

Mně se líbila, politika mi přišla super. I linka o mozku byla skvělá. Bavilo mě to a (heslo z obálky) nedalo mi to spát. Těším se na další díly.

17.07.2021 4 z 5

Dva netopýři na talíři Dva netopýři na talíři Dagmar Medzvecová

Kniha mě nenadchla, ale ani nijak neštvala. Jen ten konec mi přišel opravdu nereálný, vzhledem k tomu, že se to celou dobu tváří jako reálný příběh, který by se mohl stát. Dcera (9 let) to tak neřešila, jí se to líbilo, i když ne tolik jako jiné knihy.

14.07.2021 2 z 5

Verum Verum Courtney Cole

Hm. Bylo toho nějak moc. A opravdu sci-fi a ten konec..... Čekám na reakci dcery, které je 16, protože třeba už jsem fakt mimo.

14.07.2021 1 z 5

Cesta šamana Cesta šamana Hernán Huarache Mamani

Za mě je tato z těch tři nejlepší. Jen pasáž učení na hoře je trochu zdlouhavá (možná až otravná :-D). Ve všech jsem našla něco nového, co mě posunulo nebo něco připomnělo. Díky.

14.07.2021 5 z 5

Hadí žena Hadí žena Hernán Huarache Mamani

Kniha mi byla dobrou společnicí, ale literární styl mě někdy udivoval. Možná trochu nastavená kaše předchozí knihy, i když příběh hlavní hrdinky je jiný. Ovšem hlavní myšlenka toho všeho je skvělá. Hledejme své dary, nebojme se žít i bez mužů a samy za sebe, odloupávejme ze sebe nánosy civilizace a hloupých přesvědčení. Za přečtení rozhodně stojí.

27.06.2021 4 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Tentokrát mají více prostoru kolegové Kim samostatně a to přeskakování v kapitolách je na jednu stranu náročné na pozornost a na druhou stranu to žene člověka kupředu, aby se dověděl, jak to tedy je. Jako vždy skvělé! Měla jsem velkou pauzu, protože knihovny byly zavřené a tak jsem si i dokázala všimnout, že mi styl Angely Marsons opravdu vyhovuje. Jen jsem začala číst první stránku, už to bylo jasné. Baví mě to a jdu na další.

06.06.2021 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Já u třetího dílu uberu jednu hvězdu nebo možná půl. Asi se mi ten nový svět tak nelíbí, záhad už je moc, předchozí dvě knihy se mi líbily o kousíček víc. Chvílemi prostě Ilan a sklenařům nerozumím, což se mi v předchozích dílech nestávalo. Ani moc nechápu motivace dalších hrdinů a tak mi jejich činy někdy nedávají smysl, proto doufám, že mi další díly tyto věci nějak objasní. I tak to ovšem znamená, že až vyjde čtyřka, začnu zase znova od jedničky. Tentokrát jsem to vzala od začátku, koupila všechny tři (jak jsem si slíbila) a slupla je za chvilku.

14.05.2021 4 z 5

Smysluplné vztahy: Klíč ke svobodě Smysluplné vztahy: Klíč ke svobodě Michal Bartoš

Dostala jsem, co jsem čekala a jsem spokojená. Návod nám asi někdo těžko dá, když to musíme najít v sobě, každý jsme jiný. Někdy jsou to opravdu zajímavé názory, které si člověk do sebe uložil jako "pravdu". Tato kniha může pomoci pochopit ten proces.

06.04.2021 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Smutná kniha, to bylo jasné po první stránce. Napsaná skvěle a moc se mi líbily ilustrace. Přečetla jsem jí doslova na jeden zátah a po čtení zůstal smutek. Velmi věrohodný příběh. Díky za ten zážitek.

28.02.2021 5 z 5

V náruči světla V náruči světla Betty J. Eadie