abelmoony abelmoony komentáře u knih

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

S dočtenou knihou, jakoby ve mě kus umřel. Nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo, ale asi bych byla mnohem nadšenější, kdyby to bylo rozdělené na dva díly a trochu víc se rozvíjej příběh na Jarním dvoře. Nějaká akce něco. Zdálo se mi to trochu podivné. Takové nedomyšlené.
Jakmile se Feyre vrátila, tak kam patří bylo to mnohem lepší. Nakonec jsem velice spokojené.
Ačkoli bych klidně zvládla další dávku Tamlina, Rhysanda a Luciena.

12.05.2018 4 z 5

Město masek Město masek Mary Hoffman

Knihu dostala kdysi dávno moje starší sestra a já jí už v té době brala, abych se začetla do příběhu z milovaných Benátek.
Bohužel se mi ji dlouho nedařilo sehnat, ale konečně se mi opět dostala do rukou.
I po tolika letech tu knihu zbožňuji. Pořád je mi trochu líto toho konce, i přestože to vlastně skončilo nádherně. Jen smutně. Doporučuji!

26.04.2018 5 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Již před lety se mi do rukou dostala kniha od Meagan Spooner a zamilovala jsem se do ní.
Dnes jsem navštívila knihovnu a uviděla jsem obálku, který zaujmula. Trochu jsem se obávala, že kniha bude jenom takové spojení Dvorů a Krásky a zvířete, ale byla jsem mile překvapena.
Přečetla jsem ji jedním dechem. Vtáhla mě do děje a okouzlila svým světem. Všichni víme, že máme čekat šťastný konec, ale v některých scénách opravdu trnete strachem, že se stane "zázrak" a kniha skončí jinak než očekáváte.
Zamilovala jsem se do těch minikapitolek z pohledu Zvířete. Je v nich něco dech beroucího.

07.03.2018 5 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Celkem zajímavé zpracování Sirén. Opět musím sklonit imaginární klobouk před paní Cass, protože je očividně pořád plná nápadů a i tato kniha se jí povedla.

14.01.2018 4 z 5

Kluk s jantarovýma očima Kluk s jantarovýma očima Aleksander Minkowski

Knihu jsem četla ještě jako ptáčátko, ale jelikož se mi letos hodí do výzvy přečetla jsem ji znovu. A pořád je taková rozkošná jako když jsem ji četla poprvé.

11.07.2017 5 z 5

Tajemství rodu Ringbergů Tajemství rodu Ringbergů Frieda Birkner-Mahler

Kniha se mi opravdu moc líbí! Je taková milá a rozhodně se velice dobře čte.

11.07.2017 5 z 5

Kráska z Kalifornie Kráska z Kalifornie Hedwig Courths-Mahler

Kniha se mi moc líbí. Četla jsem ji už minimálně desetkrát.

11.07.2017 4 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

Upřímně se mi tenhle díl líbil daleko víc ne díl předchozí ačkoli vůbec nemám ráda když je příběh vyprávěn více osobami. I přes tohle jsem si ho moc užila.

10.07.2017 4 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Kniha se mi moc líbila. Trochu jsem zklamaná z jejího konce, ale určitě mě to neodradí od dalšího dílu.

10.07.2017 4 z 5

Dědička Dědička Amanda Hocking

Jsem si celkem jista, že jsem tuto knihu už někdy v minulosti četla. A jsem ráda, že jsem na ni znovu narazila. Kniha je zajímavá, čtivá. Líbí se mi Wendy, Rhys, Finn i Tove. Těším se až se pustím do dalšího dílu.

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Upřímně netuším zda je ještě pustím do dalšího dílů této série, neboť jsem se místy musela do čtení nutit. Osobně nemám moc ráda knihu tohoto typu - kde se střídají vypravěči. Ono je sice pěkné mít pohled i toho druhého, ale tady jich je už moc.

09.07.2017 3 z 5

Křišťálový meč Křišťálový meč Victoria Aveyard

Kniha se mi líbila méně než první díl, ale přečetla jsem ji a určitě se pustím i do dalšího pokračování. Nevím co, ale něco mi tu chybělo.

09.07.2017 4 z 5

Hvězdný poutník Hvězdný poutník Patrick Carman

Krásné zakončení této série! Knihu jsem přečetla jedním dechem a rozhodně si nemohu stěžovat. Sice se od předchozích dílů trochu liší - je pro starší děti, tak třináct, čtrnáct -, ale stejně je to pořád ta kouzelná Elyonova země.

Osamělé moře Osamělé moře Patrick Carman

V tomto díle sice Alexu moc nepotkáme, ale zato se dozvídáme více o příběhu bratrů Warvoldových. Příběh zatím neztratil své kouzlo a pokud se chystáte na další díl budete tento potřebovat určitě přečtený. Možná je o něco slabší než díly předchozí, ale stále zaujme.

09.07.2017 4 z 5

Desáté město Desáté město Patrick Carman

Krásný příběh o Alexe vrcholí. Takže pokud jste četli předchozí dva díly rozhodně neprohloupíte. Doporučuji jak pro mladší kategorii tak i pro straší. Je to příjemná oddechovka. Neprohloupíte pokud máte rádi fantasy.

Trnité údolí Trnité údolí Patrick Carman

Pokud jste četli první díl a hledáte něco jednoduchého určitě se můžete pustit do čtení. Pro děti okolo jedenácti to bude skvělé dobrodružství.

Temné hory Temné hory Patrick Carman

Celou sérii jsem nalezla v levných knihách a jelikož mě zaujala obálka tak jsem si sebou rovnou nesla všech pět dílů. Ačkoli kniha je určena pro mladší věkovou kategorii, tak jsem si ji ve svých dvaadvaceti rozhodně užila. Pokud hledáte něco milého, nenáročného a přesto něco co Vás dokáže odloudit od reálného života našli jste to pravé.
Pro děti okolo devíti - desíti to bude naprosto dokonalé. Rozhodně doporučuji!

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Kniha se mi líbila. Občas jsem se trochu nudila, ale to už tak u romantických knih občas chodí. Postavy se mi líbily. Největším tahákem proč pokračovat v čtení byl Lorenzo. Rozhodně doporučuji jako oddechovou četbu.
Tak 3 a 3/4 hvězdičky.

04.03.2017 3 z 5

Úklony a úklady Úklony a úklady Gail Carriger (p)

I druhý díl mohu doporučit ke čtení. Hlavně pokud si chce odpočinout a nechcete číst nic nad čím byste museli moc přemýšlet.
Ráda bych si přečetla i další díl, ale bohužel to vypadá, že do češtiny přeložen nebude.

04.03.2017 3 z 5

Etiketa & špionáž Etiketa & špionáž Gail Carriger (p)

Kniha jako stvořená pro všechny kdo si přejí být špióny! Trochu předvídatelná, ale velice čtivá. Rozhodně doporučuji.

04.03.2017 4 z 5