Abby Abby komentáře u knih

Špulka modré nitě Špulka modré nitě Anne Tyler

Nenadchne a neurazí. Nenašla jsem nic, čím by mě vypravění zaulajo. Obyčejné povidání o jedné rodině. Bohužel jsem se nedokázala do knihy vžít a prožívat s postavami jejich životy.

25.02.2017 2 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Knížka, kterou nikdy nedočtete do konce. Vždy jen do půlky. Za nápad a zpracování 1*. Pan Hartl nezklamal, píše velmi čtivě a s lehkostí. Přestože jde i o vážnější situace dokáže i skvěle pobavit. Začala jsem Jáchymeme, který mě i o trošku víc bavil.
Nemůžu se rozhodnout jestli byl lepsi Malý pražský emotikon nebo tahle.
Knize zazlívám jen to, že je pouze v měkké vazbě.

19.01.2017 5 z 5

Tajemství Tajemství Rhonda Byrne

Z mého pohledu nemůžu označit jinak než "piece of s....". I když mě knihy nenadchnou nebo nebaví dočtu je, u téhle jsem vydržela téměř do půlky, dál už číst nehodlám. Dokolečka dokola rozepisované a opakované stále to samé. Za mě tahle kniha ne.

09.12.2011 1 z 5

Toulky s Charleym Toulky s Charleym John Steinbeck

Milé a pohodové čtení. Steinbeck píše zajímavým a nenuceným způsobem. Určitě se pustím i do některé z jeho dalších knih.

09.12.2011 3 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Přečetla jsem celou sérii a nestydím se přiznat, že přestože je spíše "teenagerovská" byla jsem spokojená. Příjemné oddechové čtení, proč ne.

22.08.2011 3 z 5

Tracyho tygr / Tracy's Tiger Tracyho tygr / Tracy's Tiger William Saroyan

Krásný příběh, který si mě hned získal.

22.08.2011 5 z 5

Celá trilogie Millenium byla velice čtivá, ale 3. díl mi přišel nejslabší ze všech. Proč? Při čtení toho dílu jsem si připadala už tak nějak "přeLarssonovaná".... pro mě přiliš zbytečné některé autorovo popisování co kdo koupil, dělal, kdy si dal sprchu a šel spát a také stále další a další zamotávání a komplikování přiběhu, za mě až příliš.

22.08.2011 4 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Tato kniha si mě ze začátky získávala chvilku déle, musím přiznat, že všeobecně detektivky nejsou zrovna můj šálek kávy. Ale, jakmile jsem se přehoupla přibližně přes 100 stránek začala jsem se konečně bavit. Zpočátku si myslíte, že příběh není nic jiného než jednoduchá záhada, která se má vyřešit - strýc chce najít vraha své neteře. Jak kniha pokračuje, postavy jsou stále zamotanější a dějové linie složitější. Kniha je mnohem víc než jen příběh obyčejné záhady, objevují se samostatné příběhy o vztazích, milencích, rodině, pomstě ... Nic v této knize není tak jednoduché jak se zdá.

22.08.2011 4 z 5