aAp aAp komentáře u knih

Tak ta se povedla :) čtivá, upřímná, vtipná i dojemná...

27.12.2022 5 z 5

Všechno nejlepší, Anno Všechno nejlepší, Anno Petra Jirglová

Audiokniha byla parádní! Anna byla sice většinu času na ránu, ne-li dvě, ale bavil mě její vývoj.

16.04.2021 5 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

oddechové, vtipné, roztomilé čtení :)

08.04.2021 5 z 5

Falešná Pařížanka Falešná Pařížanka Kamila Boudová

S knížkou jsem měla jeden, docela zásadní, problém. S hlavní hrdinkou jsem se naprosto nedokázala sžít. Mám v životě hodnotovej žebříček nastavenej trochu jinak. Nicméně jsem opravdu ráda, že jsem knihu nakonec dočetla až do konce, závěrem mi autorka trochu napravila dojem ze čtení.

03.02.2021 2 z 5

Kniha vzpomínek Kniha vzpomínek Rowan Coleman

Audiokniha: Ke knize jsem se dostala úplnou náhodou, o to větší překvapení mě čekalo, když jsem se postupně příběhem prokousávala. Byl to velmi dojemný příběh rodiny zasažené vážnou nemocí. A ještě k tomu bravurně načtený.

18.12.2020 5 z 5

Nultá hodina Nultá hodina Agatha Christie

Poutavé, čtivé, skvělé... Ne nadarmo je Agatha Christie považována za jednu z nejlepších autorek všech dob.

17.09.2020 5 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Asi jsem měla větší očekávání.. pár textů jsem si poznamenala, něco ve mně zanechaly, většina se mě nicméně bohužel nijak nedotkla.

12.09.2020 2 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Zvolila jsem audiočtení :) a jsem naprosto nadšená! Kniha je bravurně načtená Františkem Dočkalem, jehož hlas se k příběhu dokonale hodí. A ač jsem měla ze začátku problém se zaposlouchat, postupem času mě příběh naprosto pohltil, byla jsem schopná ho poslouchat klidně celý den.

08.05.2020 5 z 5

Bez rozloučení Bez rozloučení Samantha Young

Poslední dobou jsem měla se čtením problémy, do žádné knihy se mi nepodařilo začíst natolik, abych dospěla až ke konci. A pak se mi pod ruku dostalo Bez rozloučení. Krásný, emočně vypjatý příběh, jenž se četl tak snadno... Hltala jsem stránku za stránkou, nedokázala knihu odložit. Chuť ke čtení se mi díky této knize vrátila, díkybohu!
Nicméně mi na mnohých místech vadil překlad, a především přízvuk některých Skotů. K příběhu se mi nehodil, a navíc se mi zdálo, že jej postavy chvíli používají, jindy vůbec. A to ani nemluvím o tom, že jsem při čtení narazila i na několik pravopisných chyb. To mi vždy požitek ze čtení sráží, bohužel. Proto dávám jen 4 hvězdy.
Pravděpodobně se však k opětovnému přečtení příběhu jednoho dne vrátím, jen raději sáhnu po originále.

01.05.2020 4 z 5

O nebi a zemi aneb Meteorologické pohádky O nebi a zemi aneb Meteorologické pohádky Ludmila Bakonyi Selingerová

Knížka je celá taková... milá :) Moc se mi líbí výtvarné zpracování i koncept - kombinace teoretických částí, zajímavostí, pokusů a pohádek.

24.04.2020 5 z 5

Lipová alej Lipová alej František Nepil

Brilantní kniha o nejrůznějších koutech naší krásné rodné země. Autor je popisuje s vnímavostí a úctou, stejně jako řemesla a jiné umy našich krajanů. Dokazuje, že na naši zemi můžeme být právem hrdí. Knize přidává na kvalitě i úžasný cit pro jazyk a skvělý autorův humor.

12.04.2020 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Pecka! Krátký, ale velmi intenzivní příběh. Kniha se lehce čte, a zanechává silný dojem.

26.02.2020 5 z 5

Poslední číslo Poslední číslo Hayley Barker

Jsem z toho trochu v rozpacích. Asi jsem od knihy čekala mnohem víc. Příběh mi přišel trochu zdlouhavý, nicméně byl celkem čtivý. Chvílema jsem se musela do čtení nutit, jindy jsem se nemohla odtrhnout. Nevím. Nejsem si jistá, jestli sáhnu i po druhém díle.

23.02.2020 3 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

První půlka byla z mého pohledu nezáživná, pak se však příběh rozběhl, což bylo jedině dobře. Navíc ač je v knize spousta technických detailů, je poměrně čtivá. Můj výsledný dojem je proto pozitivní.

08.01.2020 4 z 5

Dvojtáta Dvojtáta Vojtěch Bernatský

Takové milé čtení :)

16.12.2019 4 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

To je tak krásně zvláštní příběh... :)

19.07.2019 5 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Zvláštní. Ač kniha neměla spád (a v první půlce se chvílemi zdálo, že nemá ani děj), nemohla jsem se od ní odtrhnout. Umocňovala to do jisté míry i její nepředvídatelnost a také fakt, že člověk mnohdy nevěděl, kam vyprávění směřuje, a to je vždycky plus :)

06.07.2019 4 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Asi mám štěstí, že jsem zvolila "čtení" v podobě audioknihy. Mám takový pocit, že tu papírovou bych jen tak nedočetla. Myšlenky knihy jsou pěkné, to ostatní nic moc.

29.01.2019 2 z 5

Tady jsme doma Tady jsme doma Oliver Jeffers

Nádherné ilustrace i celková myšlenka... Ta kniha mě naprosto uchvátila!

29.01.2019 5 z 5