Aaloha Aaloha komentáře u knih

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Trochu slabší než série Romantické útěky. Nenáročné čtení, misty zdlouhavé. Až poslední třetina má spád.

14.04.2024 3 z 5

Zajímavé čtení. I z pohledu rodiče jsem si z tak útlé knížky něco odnesla. Smutné, že s dětmi, které potřebují hodně porozumění a tolerance pracuje kdejaká pí..a. Chtělo by to více takových mužů jako je sám autor. Ze skutečných příběhů dětí mi bylo hodně smutno, i slza mi ukápla.

30.03.2024 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Díky krátkým kapitolám se kniha četla dobře a rychle. Střídavé vyprávění postav a jejich pohled na situaci se mi líbil a příběh mě bavil. Ale v Šedých tónech se mi líbilo více.

22.03.2024 4 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Pěkné to bylo jako vždy. Prostředí vinice a Francie mám hodně ráda, takže spokojenost. Určitě se těším na další díl.

14.03.2024 4 z 5

Tři něžná slůvka Tři něžná slůvka Nikki Sloane

Tenhle díl se mi líbil asi nejméně. Z 90% jen sex, chybělo mi tam víc toho příběhu kolem hlavnich postav, jak tomu bylo v předešlých dílech. Snad bude další díl zase lepší.

28.02.2024 3 z 5

Výborně napsaná kniha, pochvala pro pana Moravce, forma rozhovoru je vlastně fajn, čtivé a rychle to odsýpá. Pana Mareše obdivuji, kriminalistika a detektivky mě vždy zajímaly. Určitě psychicky velice náročné povolání si vybral. Práce pro srdcaře, nikoliv pro peníze. Po přečtení jsem zjistila, že jsem v jednom jeho dávném případu byla vyslechnutá jako jeden z mnoha svědků. Ale tenkrát jsem ani netušila, kdo je pan Mareš.

10.02.2024 5 z 5

Pavouček Pája Pavouček Pája Pavel Šrut

Tak tahle knížka pro děti se hodně povedla. Milé čtení ze života zvířátek, dětem se bude určitě líbit. Žádné moderní pojetí, prostě klasika co pohladí po duši.

02.02.2024 5 z 5

Proč jsem se neoběsila Proč jsem se neoběsila Halina Pawlowská

Nenadchne, ale ani neurazí. Rychločetba do vlaku, pobaví a netřeba se vyloženě soustředit, čemuž nahrávají krátké kapitoly.

31.01.2024 3 z 5

Velká sestra, malá sestra, rudá sestra Velká sestra, malá sestra, rudá sestra Jung Chang

Myslela jsem, že jde o román, ale není. Pro mě náročné čtení, čínská jména se mi pletou, nevím kdo je kdo a nebavilo mě to. Takže jsem knihu nedočetla a vrátila.

29.01.2024 1 z 5

Eden Eden Mia Sheridan

Tento díl je o něco slabší, chybělo napětí. Ale jinak, pěkně se příběh rozplétá i když ne vždy setkání s minulostí je idylické. Ale život jde dál a láska je silná.

28.01.2024 4 z 5

Vyměnit vodu květinám Vyměnit vodu květinám Valérie Perrin

Tohle byla hodně zvláštní kniha. Nejdříve jsem knize moc šancí nedávala a nechápala jsem, co na té knize všichni mají. Ale pak se to tak rozjelo, že nešlo přestat číst. Ale doporučuju, nečíst rychle, je potřeba nad knihou přemýšlet. Prolíná se smutek s radostí, láska s nenávistí, tragédie i štěstí. S hodně myšlenkami se ztotožňuji. Asi kniha není určená pro každý věk, chce to mít určité životní zkušenosti, aby člověk pochopil. Oblíbila jsem si postavu Saši a Juliena.

12.01.2024 5 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Jako vždy u Hartla příjemné a čtivé. Kniha mě bavila i když tomu něco málo chybělo proti ostatním jeho knihám. Ale i tak jsem spokojená a také si dokážu představit, že by byl i film.

02.01.2024 4 z 5

Líbáš jako ďábel Líbáš jako ďábel Marie Poledňáková

Přečteno do výzvy DK. Vtipná oddechovka. Jelikož film je u nás doma hodně oblíbený, tak mi trošku vadilo, že kniha je vlastně přepsaný film slovo od slova. Čekala jsem trochu víc.

27.12.2023 3 z 5

Calder Calder Mia Sheridan

Četla jsem všechny autorčiny knihy a mám je ráda, ale u této jsem ze začátku trochu bojovala, ale pak se to tak rozjelo, že to bylo super. Trochu jiný příběh, než na jaké jsem u autorky zvyklá, ale teda téma hodně neobvyklé a celkem drsné. Jdu si sehnat druhý díl.

13.12.2023 5 z 5

Alžběta a Babeta Alžběta a Babeta László Hárs

Četla jsem před 40 lety a vzpomněla jsem si, že se mi tenkrát líbila. A i dnes je stále hezká a dobře se čte a myslím, že by se i dnešním slečnám mohla líbit.

06.12.2023 4 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Klasiky nečtu, ale tato kniha, ač napsaná před mnoha mnoha lety se mi opravdu líbila. Poučný pohádkový příběh, který platí asi v každé době a na každém místě na Zemi.

04.12.2023 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Napínavé to bylo, krátké kapitoly nahrávají čtivosti a musíte číst dál a dál. Pachatel může být kdokoliv. Do poslední chvíle jsem nevěděla.

26.11.2023 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Pěkné to bylo, hezky se to četlo. Nejdříve na mě Ove působil jako protiva a mrzout, ale později jsem si ho oblíbila. Kniha určitě stojí za přečtení, ukazuje lidské hodnoty života, které se dnes pomalu vytrácejí.

15.11.2023 4 z 5

(SPOILER) Přečteno jen do výzvy DK. Kniha je celkem čtivá, ale z mého pohledu ne úplně uvěřitelná. Děti opustila hodně malé, ani jim moc často nevolala a stále se na ni těšily? Pobývala v různých zemích, ale všude se domluvila? Citace: Od pracovníka cestovní kanceláře jsem si půjčila na letenku. To jako fakt???? Oksana mi prišla neskutečně hloupá a naivní a myslela jen na sebe.

10.11.2023 2 z 5

Tři hříšná tajemství Tři hříšná tajemství Nikki Sloane

Tento díl je o trochu slabší než předešlé, ale konec se rozjel a nechybělo ani napětí. Regan jako postava mi nebyla moc sympatická.

05.11.2023 4 z 5