aalexiis - Komentáře


MatildaMatildaR. Dahl

Kniha byla samosebou skvělá, miluji Dahla a jeho malý svět. Matilda je zázračné dítě, jako dospělý v těle dítěte, je moudrá, není vůbec sebestředná, má silný charakter a ví, jak se v určitých situacích zachovat. Ředitelka ve škole je dost možná jeden z nejhorších charakterů, jaké jsem kdy v knize potkala a opravdu mi z ní tekly nervy, jednou se zase ukázalo, jak moc Dahl nenáviděl různé šikanisty a hlupáky a opravdu se na její postavě vyřádil... A navíc kdo by neměl rád knihu o holčičce, která čte Dickense a pučuje si nové a nové knihy z knihovny a nemá nikdy dost.

05.07.2013


Oběť MolochoviOběť MolochoviÅ. Larsson

Asa je moje srdcová autorka, Rebecku miluji celým svým srdcem a toto je prostě "moje" kniha. Bylo to úžasné, autorka je knihu od knihy lepší a její postavy také. Chlad, surovost, knihy, psi, sníh, vraždy, dokonalá švédská kniha :) jestli jste třeba četli první díl a nelíbilo se vám to, věřte že je to opravdu o hodně lepší později, u mě obliba stoupá u každé knihy o hodně a už teď můžu dát plný počet bodů, budu muset k tomu stupínku přistavět na další knihy

20.08.2013


Zlodějka knihZlodějka knihM. Zusak

Zlodějka knih je dokonalá a pro mě to byla ta nejlepší kniha, kterou jsem roku 2013 četla, ať si někteří klidně říkají, jak je to prvoplánový příběh, který hraje na city. Já si to nemyslím. Je to kniha o síle slov a o tom, jak jeden člověk dokáže změnit svět spoustě dalších jen kvůli své čisté povaze. Kniha o jedné statečné dívce, která dokázala více, než by si většina lidí dokázala vůbec představit. Kniha o knihách. To, že příběh navíc vypráví smrt, což mu dává velmi zajímavou perspektivu a mě se moc poznámky Smrti líbily, to jen vylepšuje a podtrhuje její jedinečnost. Už se těším, až si ji přečtu znovu.

30.01.2014


GameGameA. d. l. Motte

Musím uznat, že nemám moc ráda knihy, kde jsou vulgarismy, takže mi trošku nesedl projev hlavní postavy, ale bylo to na druhou stranu autentické. Onen nápad Hry, která vede vše, se mi líbí a těším se na další díl, protože ten konec mě nechal na vážkách

20.08.2013


Zvláštní smutek citronového koláčeZvláštní smutek citronového koláčeA. Bender

Kniha je už na první pohled nádherná. Pořád se jí musím kochat a prohlížet si ji ze všech stran a úhlů. Jeden moment jsem byla z příběhu dost rozčarovaná. Ale celkově se mi vážně líbil a už od prvních stran jsem si jej užívala... Miluji knihy, ve kterých je tenhle nádech magična a přitom tam nejsou trollové a elfové ale normální lidé (ne snad, že bych neměla ráda i ty trolly).

21.08.2014


Zahrada: LovecZahrada: LovecJ. Richterová

Jsem z knihy nadšená. Okouzlená. Dojatá. Chvílemi naštvaná. Pro mě je tahle série prostě jedinečná. A pro jednou jsem pyšná na to, z jaké země jsem, když tady může vzniknout něco takového.

01.12.2014


Dívka, která si hrála s ohněmDívka, která si hrála s ohněmS. Larsson

Geniální kniha od geniálního autora, do Lisbeth jsem se zamilovala hned v prvním díle a moje láska k ní roste každou stránkou, kde se objevuje. Larsson je jeden z těch spisovatelů, co můžou napsat tři tlustné knížky a budou pořád lepší a lepší.

14.03.2011


Monument 14Monument 14E. Laybourne

Chvíli jsem se bála, protože přece jenom si na takové to young adult připadám už trochu moc stará, ale líbilo se mi to. Byla tu směsice obyčejných lidí, řekla bych stereotypů, ale co by tam taky mělo být, šašek co žongluje a lesbička, co má fobii z ježků? Byly tu velmi zajímavé chvíle, emotivní okamžiky, skvělé prostředí pro nějaký děj. Od začátku jsem viděla, jak tato kniha bude zfilmována, jak to bude vypadat a jak se toho chopí, trochu se bojím, že to pokazí a stane se z toho americká slátanina, uvidíme.

18.07.2013


Krev elfůKrev elfůA. Sapkowski

Úžasné! Jsem ze Zaklínače nadšená. Super postavy, moc se mi tenhle svět líbil, hned bych tam žila. Jakožto čarodějka, například.

27.10.2014


Hobit aneb Cesta tam a zase zpátkyHobit aneb Cesta tam a zase zpátkyJ. R. R. Tolkien

Nevím, proč jsem si Hobita nepřečtela už dávno, ale třeba bych si ho dříve tolik neužila, takže toho nelituju... Je to úžasné dílo. Plné legend a příběhů, na které se už dávno práší, ale stále jsou zajímavé a čtivé. Ten motiv cesty je tu vážně vydařený, banda trpaslíků a jednoho maličkého hobita se stala skvělými průvodci :) No a Gandalf! Líbilo se mi, že tam byl i humor, ale jen takový méně patrný... krásné nádechy ironična a tajemna

05.12.2014


Stránky pro tebeStránky pro tebeS. Brownrigg

Krásný příběh o lásce, který člověka strhne a i když celou dobu ví, že to nemůže dopadnout dobře, přesto ho konec zasáhne a na chvíli rozesmutní. Hezky napsáno, má šťávu a je to jedinečná kniha, zvlášť proto, od koho jsem ji dostala jako dárek.

07.02.2013


Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizelStoletý stařík, který vylezl z okna a zmizelJ. Jonasson

Mě se to líbilo, pan Jonasson se trefil do mého humoru a momentálně mi tento příběh opravdu sedl, kdo by nemiloval stoletého Alana, který má vždycky plnou hubu keců a nikdy se nenaštve nebo Soňu, která udělá pro jablko cokoliv

22.06.2013


Prolitá krevProlitá krevÅ. Larsson

Začátek pomalejší, měla jsem pocit, že se do knihy nezačtu a líbit se mi prostě nebude, nějakým způsobem mě tehdejší stav hlavní postavy prostě příliš neoslnil a nepřidal ji na kráse, když jsem se však do příběhu začetla, můj zájem rapidně stoupl a kniha se mi líbila, možná i o kapku víc než první díl, což může být ale i odstupem času mezi čtením. Shltla jsem to za pár dnů a k mojí radosti mohla hned začít s třetím dílem (nic nepotěší jako mít u sebe více nepřečtených dílů knihy).

07.02.2013


Vánoční koledaVánoční koledaC. Dickens

Poctivě přečteno na Vánoce a určitě správná volba, kniha je nádherná a jsem moc ráda, že jsem si ji byla schopná přečíst v originále, i když mi dával jazyk občas zabrat :) Krásný příběh o tom, jak se člověk může změnit, stačí jen trocha snahy a pár šikovných duchů, kteří vás popostrčí.

07.02.2013


Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizelStoletý stařík, který vylezl z okna a zmizelJ. Jonasson

Mě se to líbilo, pan Jonasson se trefil do mého humoru a momentálně mi tento příběh opravdu sedl, kdo by nemiloval stoletého Alana, který má vždycky plnou hubu keců a nikdy se nenaštve nebo Soňu, která udělá pro jablko cokoliv včetně rozsednutí jednoho chuligána.

22.06.2013


Děti z BullerbynuDěti z BullerbynuA. Lindgren

prostě klasika, která vždycky potěší. Hlavně nákup uzenek :-)

10.05.2013


Alenka v kraji divů a za zrcadlemAlenka v kraji divů a za zrcadlemL. Carroll

Byla jsem zklamaná. Nevadily mi nesmysly, ty jsem si občas i užívala, ale bohužel jsem četla knihu v českém překladu (měla jsem sáhnout po originále), který byl plný chyb typu Alence napadlo nebo Alenka se mrzela, které se svým studiem jazyků už prostě vidím a nepřekousnu. Ikdyz se v knize pořád něco dělo, připadalo mi, že se tam vlastně moc neděje, což je asi celkem paradox, ale je to nonsencová kniha, tak proč ne. Na Alenku asi ještě nejsem dost vyspělá, nebo aspoň ne na její českou verzi.

28.06.2013


SmršťSmršťJ. Theorin

Kniha nebyla špatná, líbila se mi její atmosféra, taková mlhavá, tajuplná, záhadná, pro mě i strašidelná (nejsem zrovna typ na horrory, takže mi stačí i trocha strachu). Čekala jsem něco jiného a s tím jsem ke knize také přistupovala, nelíbilo se mi, že celou dobu byla kniha plná jakýchsi tajuplných přízraků mrtvých a poté najednou na pár stránkách byl vyřešen zločin, o který celou dobu šlo. Plusové body u mě autor získává za přítomnost majáků a využití více pohledů a hodně různých střípků příběhů, bylo to trochu zašmodrchané, ale zajímavé a udržovalo to mou pozornost až do konce.

05.07.2013


Letní světlo, a pak přijde nocLetní světlo, a pak přijde nocJ. K. Stefánsson

Knihu jsem četla loni v létě a naprosto mě uchvátila, čímž se opakuji, ale jinak to opravdu popsat nejde. Byla skvělá, tak prostá, banální, každodenní a přitom tak jedinečná a neopakovatelná. Vládla jí zajímavá a děsivá atmosféra a některé okamžiky mě opravdu zvedaly ze židle (spíše v duchu, jelikož jsem byla v posteli). Je to taková ta kniha, po které chvíli člověk chodí jako bez ducha a je myšlenkami někde jinde... Miluji onu severskou syrovost a surovost, která je v knize obsažená.

07.07.2013


KostičasKostičasS. Shannon

Po pravdě jsem byla celkem zklamaná.. čekala jsem něco jiného, více kouzelného a nebo úplně z jiné dimenze.. Ano, byl tu podivuhodný svět duchů a spousta vidoucích všech druhů, barev a chutí... Ale zatím mám pocit, že se z toho spíše vyklube laciná romance

05.07.2014


Plavba smrtiPlavba smrtiY. Sigurðardóttir

Klasická Yrsa je zpět, tenhle díl mě bavil, měl tu správnou dávku tajemna a nadpřirozena a přitom byl dostatečně krvelačný, přesně to, co u téhle autorky očekávám a vítám :) + dvojče s brýlemi jsem si hned zamilovala :)

01.01.2015


Zahrada: NávratZahrada: NávratJ. Richterová

Zahrada mě jako vždy nezklamala. Pro mě je tohle jedinečná série, stejně jako její autorka. A můžu s čistým srdcem říct, že postava Tomáše je jedna z mých nejmilejších vůbec. Těším se na příští rok, kdy se znovu ponořím do tajů Zahrady a znovu se setkám se svými (knižními) přáteli, kteří se po ní toulají.

29.12.2015


Pamatuji si vás všechnyPamatuji si vás všechnyY. Sigurðardóttir

Yrsa je jedna z mých oblíbených autorek a její knihy čtu už dlouho, takže se vždycky těším na tu další. Tahle se mi vážně líbila a řekla bych, že patří k jejím lepším. Byla správně napínavá a navíc i strašidelná, udržovala mě v pozoru a nebyla jsem si jistá, jak to celé dopadne. Celé to mělo takový ten těžko uchopitelný tajuplný nádech, který mám na jejích knihách moc ráda.

03.01.2016


Příšerné příběhy vánočníPříšerné příběhy vánočníC. Priestley

Tohle bylo takové rychlé a milé čtení, ale nemohu říct, že by se mi kniha nějak moc vryla do srdce. Ano, bylo to fajn, ale tak nějak to nebylo ono. Atmosféra se mi líbila a jsem ráda, že jsem to stihla přečíst v době svátků, ale nevím, jestli budu zkoušet další autorovy knihy.

03.01.2016


Frankieho otázky před spanímFrankieho otázky před spanímK. De Goldi

Kniha byla skvela. Frankieho jsem si hned oblibila a ac tu byla spousta smutnych momentu, bylo to i vtipne a usmevne. Cela rodinka si me ziskala, i se vsemi jejich podivnostmi :-)

19.01.2016


Dívka, která kopla do vosího hnízdaDívka, která kopla do vosího hnízdaS. Larsson

Larson u mě vede a Lisbeth je prostě bezkonkurenční

31.12.2012


Sen noci svatojánskéSen noci svatojánskéW. Shakespeare

Přesto, že autor patří k takzvané špičce světové literatury a miluje ho snad každý, stále mu nemůžu přijít na chuť a prostě to není můj šálek kávy. Musím ale uznat, že mi pan W. S. přijde rozhodně více sympatický v této knize a líbí se mi mnohem víc, než ostatní hry, které jsem od něj četla. Plusové body za nadpřirozeno, hravost a prostředí, jinak by mě to prostě nebavilo.

07.02.2013


SvědekSvědekV. Řezáč

Nějak jsem se nemohla donutit knihu číst.

22.06.2013


LichožroutiLichožroutiP. Šrut

naprosto mě dvojce Šrut-Miklínová uchvátili, krásná pohádka, kterou si užijí děti i dospěli :-)

10.05.2013


Temná stezkaTemná stezkaÅ. Larsson

S každým dílem je autorka lepší.

10.05.2013


Verunka a kokosový dědekVerunka a kokosový dědekP. Šrut

krásná knížka, vtipná, milá, hlavni postava má stejné jméno jako já, takže má mé sympatie. ilustrace jsou úžasné a vždycky mi vykouzlí úsměv

10.05.2013


Muž, který sázel stromyMuž, který sázel stromyJ. Giono

Při pročítání informací o Stoletém staříkovi jsem párkrát narazila na to, že se tyto dvě knihy shodují v atmosféře a jakési životní pohodě a tomu, že může být dobře, tak jsem si knihu půjčila ještě před Staříkem a musím uznat, že jsem byla unešená, sice to byla dvacetiminutová záležitost, protože je to opravdu velice útlá knížka, ale naprosto dokonalá, musím si ji pořídit do své knihovničky. Navíc jsou v knize dokonalé ilustrace Pavla Čecha, které celému příběhu dodávaly krásnou a chvílemi ponurou atmosféru.

24.06.2013


Mlhy ÖlanduMlhy ÖlanduJ. Theorin

Představovala jsem si něco trošku jiného, Theorin je dobrý autor a příběh se mi líbil. O to víc mě překvapil jeho konec, který me opravdu rozesmutněl. Jsou zde dobré postavy, Gerlof je super chlap a Julia taky není k zahozeni, Nils patří k záporákům, které bych nemohla mít ráda.

28.06.2013


CestaCestaC. McCarthy

Působivá kniha, už nějakou dobu okolo mě kolovala a já jí konečně neodolala a na pár hodin ji vzala do ruky. Celkem drsné čtení, ale bůhví proč mi to tolik nevadilo, je to realistické (i když dysutopické), velmi prosté a přitom krásně popsané a je v tom mnohem víc, než příběh lidí, co přežili apokalypsu.

"Žádné seznamy, co je třeba udělat. Den štastný sám o sobě. Právě tato hodina. Další už nebude. Další je právě teď. Vše vznešené a krásné, co si člověk bere k srdci, pochází z bolesti. Zrodilo se to ze žalu a popela. A tak, šeptal spícímu chlapci, mám já tebe."

18.07.2013


Pět starých známýchPět starých známýchM. Albom

Taková pro mě fajn oddechovka, jedna noc s touto hezkou a pravdivou knihou. Četla jsem, že má velký potenciál, ale nevyužívá ho dostatečně. Nevím jistě, jestli si to myslím taky. Já v tom tu zprávu našla a naprosto mi její zpracování našla. Je to tak prosté jako sám život.

18.07.2013


Dívka z nočních můrDívka z nočních můrK. Blake

Líbilo se mi to. O malou kapku víc než první díl. Anna mi prostě učarovala. A utrápený hlavní hrdina mi seděl víc než ten, co se stále stěhuje a nedělá si přátele.

18.07.2013


Anna krví oděnáAnna krví oděnáK. Blake

Ale jo. Mě se to líbilo... Připadalo mi to jako taková pohádka s krásnou hlavní postavou v podobě charismatické dívky, která je oděná v krvi a jen tak mimochodem vraždí kvanta lidí velice znepokojivým způsobem...

18.07.2013


Nebe v plamenechNebe v plamenechE. Laybourne

Líbilo se mi to, ne na pět hvězd, ale bylo to nadprůměrné, alespoň pro mě. Bála jsem se všechn těch mladých postav, myslela jsem, že by to mohlo být na mě moc dětské, ale nakonec to tak nebylo, byli to obyčejní lidé a zajímavá směsice různých povah v jednom místě. Mám to spojeno s písní Radioactive od Imagine Dragons, takže jestli se to chystáte číst, pusťte si to k tomu :)

20.08.2013


Černobílý světČernobílý světK. Stockett

Tohle byla silná kniha, ale přesto jí nemůžu dát příliš mnoho bodů. Líbilo se mi, že se střídaly tři postavy a kniha se tak vyprávěla ze třech pohledů, to nebývá časté a myslím, že to tady dobře fungovalo...

20.08.2013


Zkamenělá krevZkamenělá krevJ. Theorin

Mám Theorina celkem ráda, těším se na jeho další knihu, která sice vyšla, ale já ji ještě doma nemám. tato byla zajímavá a líbilo se mi, že tu byli obyčejní lidé propletení s legendami o vílách a trollech, takže to mělo trošku nádech nadpřirozena :)

20.08.2013


1 2 >