aalexiis aalexiis komentáře u knih

Nejtemnější část lesa Nejtemnější část lesa Holly Black

Hrozne zklamani. Pribeh byl prumerny nebo mozna i horsi. Hrdinove na muj vkus moc mladi a typucky moderni. Neustale opijeni, olizovani vsech, co jsou pi ruce a neschopnost se rozhodnout delali z hrdinky pro me nesympatickou osobu. Tohle vse bych prezila, ale nejhorsi ze vseho byl preklad - mraky chyb, preklepu, zamenena jmena, ji/jí, dokonce chyby v i/y, myslela jsem, ze knihu utopim nebo vyhodim z dvacateho patra. Za me tedy des.

03.02.2016 1 z 5

Frankieho otázky před spaním Frankieho otázky před spaním Kate De Goldi

Kniha byla skvela. Frankieho jsem si hned oblibila a ac tu byla spousta smutnych momentu, bylo to i vtipne a usmevne. Cela rodinka si me ziskala, i se vsemi jejich podivnostmi :-)

19.01.2016 5 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Zaklínač jako vždy nezklamal. Bouřková sezóna v sobě měla vše, co bych si od správné zaklínačské knihy přála - napětí, zrzavou čarodějku, kupku příšerných neřádů, užvaněného Marigolda a samozřejmě Geralda. Oblíbila jsem si postavu trpaslíka, který se tam sice spíše jen mihl, ale rozhodně si mě získal. Ten největší záporák v téhle knize byl fakt dáreček, chvílemi jsem byla až znechucená, takže palec nahoru. :)

12.01.2016 4 z 5

Příšerné příběhy vánoční Příšerné příběhy vánoční Chris Priestley

Tohle bylo takové rychlé a milé čtení, ale nemohu říct, že by se mi kniha nějak moc vryla do srdce. Ano, bylo to fajn, ale tak nějak to nebylo ono. Atmosféra se mi líbila a jsem ráda, že jsem to stihla přečíst v době svátků, ale nevím, jestli budu zkoušet další autorovy knihy.

03.01.2016 3 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Yrsa je jedna z mých oblíbených autorek a její knihy čtu už dlouho, takže se vždycky těším na tu další. Tahle se mi vážně líbila a řekla bych, že patří k jejím lepším. Byla správně napínavá a navíc i strašidelná, udržovala mě v pozoru a nebyla jsem si jistá, jak to celé dopadne. Celé to mělo takový ten těžko uchopitelný tajuplný nádech, který mám na jejích knihách moc ráda.

03.01.2016 5 z 5

Nepřítel trpaslíků Nepřítel trpaslíků René Balický

Kniha mě jako vždy na chvíli hodila do dětských let a nechala mě se podivovat nad všemi těmi vymoženostmi, které si autor vymyslel pro svůj příběh. Kdybych ji měla srovnat s prvním dílem, přišla mi trošku slabší, takže na plné hodnocení to není, ale určitě stojí za přečtení!

29.12.2015 4 z 5

Zahrada: Návrat Zahrada: Návrat Jana Richterová

Zahrada mě jako vždy nezklamala. Pro mě je tohle jedinečná série, stejně jako její autorka. A můžu s čistým srdcem říct, že postava Tomáše je jedna z mých nejmilejších vůbec. Těším se na příští rok, kdy se znovu ponořím do tajů Zahrady a znovu se setkám se svými (knižními) přáteli, kteří se po ní toulají.

29.12.2015 5 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Líbilo se mi to. Hlavně první půlka plynula skvěle, potom už mi to přišlo méně zajímavé, ale i tak to byla rozhodně kniha, u které jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Je to trošku jiný typ fantasy, než běžně čtu, ale to vůbec nevadilo, spíš naopak.

02.08.2015 4 z 5

Čaroděj Zeměmoří Čaroděj Zeměmoří Ursula K. Le Guin

Čaroděj Zeměmoří si mě poměrně rychle získal. Kniha se mi líbila, všechny popisy míst, lidí, kouzel... to bylo něco pro mě. Už se těším, až budu v sérii pokračovat :)

20.07.2015 4 z 5

The Death and the Strawberry The Death and the Strawberry Tite Kubo (p)

Tahle manga se mi líbila. :)

13.07.2015 4 z 5

Počátek Počátek Geoff Johns

Líbilo se mi to více než třeba Green Lantern, protože zrovna toho moc nemusím, takže skupinka více superhrdinů fungovala dobře, ale přesto to asi nebude můj oblíbený "druh" komiksů...

29.06.2015 3 z 5

Punisher 1 Punisher 1 Garth Ennis

Celkem to ušlo, ale nějak extrémně mě to nenadchlo...

30.04.2015 3 z 5

Příběh draků Příběh draků Rachel Hartman

Byla jsem bohužel zklamaná, čekala jsem od toho příliš.

10.04.2015 3 z 5

Plavba smrti Plavba smrti Yrsa Sigurðardóttir

Klasická Yrsa je zpět, tenhle díl mě bavil, měl tu správnou dávku tajemna a nadpřirozena a přitom byl dostatečně krvelačný, přesně to, co u téhle autorky očekávám a vítám :) + dvojče s brýlemi jsem si hned zamilovala :)

01.01.2015 5 z 5

Zimní oběť Zimní oběť Mons Kallentoft

Ze začátku nadšení, poté trošku útlum a nuda... Líbilo se mi, ale moje standarty jsou v rámci skandinávské krimi dost vysoké, takže tady jsem až tak nadšením neskákala.. Uvidíme, co mi nabídnou další díly téhle série :)

25.12.2014 4 z 5

Nevím, proč jsem si Hobita nepřečtela už dávno, ale třeba bych si ho dříve tolik neužila, takže toho nelituju... Je to úžasné dílo. Plné legend a příběhů, na které se už dávno práší, ale stále jsou zajímavé a čtivé. Ten motiv cesty je tu vážně vydařený, banda trpaslíků a jednoho maličkého hobita se stala skvělými průvodci :) No a Gandalf! Líbilo se mi, že tam byl i humor, ale jen takový méně patrný... krásné nádechy ironična a tajemna

05.12.2014 5 z 5

Zahrada: Lovec Zahrada: Lovec Jana Richterová

Jsem z knihy nadšená. Okouzlená. Dojatá. Chvílemi naštvaná. Pro mě je tahle série prostě jedinečná. A pro jednou jsem pyšná na to, z jaké země jsem, když tady může vzniknout něco takového.

01.12.2014 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Úžasné! Jsem ze Zaklínače nadšená. Super postavy, moc se mi tenhle svět líbil, hned bych tam žila. Jakožto čarodějka, například.

27.10.2014 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Nejdřív jsem se na sérii nechystala, odradilo mě, že už ji četl každý. Nakonec jsem viděla film a řekla si, že to zkusím. Bohužel to po tom filmu bylo takové, jako bych to už četla. Moc rozdílů tam nebylo a ani kvalitativně mi to nepřišlo o moc lepší, takže jsem se chvílemi i nudila. S větším rozestupem by to bylo lepší. (Nebo kdybych si nejdřív přečetla knihu tak, jak se to má dělat).. Uvidím, jestli budu číst dál. Bohužel už vím, jak to dopadne (nebo alespoň vím jeden obrovský spoiler...), takže nemám moc chuť do toho dál investovat energii. Škoda.

14.10.2014 3 z 5

Soudné sestry Soudné sestry Terry Pratchett

Nejdřív zmatenost největší a spousta chaos... Na konci stále stejné množství chaosu, ale začala jsem si ho v průběhu čtení užívat a dokázala ocenit vtip a smysl pro absurdnost pana Pratchetta, ok, tohle není moje poslední čtená kniha od něj! A možná si to příště střihnu anglicky

05.10.2014 4 z 5