aalexiis aalexiis komentáře u knih

Kniha je už na první pohled nádherná. Pořád se jí musím kochat a prohlížet si ji ze všech stran a úhlů. Jeden moment jsem byla z příběhu dost rozčarovaná. Ale celkově se mi vážně líbil a už od prvních stran jsem si jej užívala... Miluji knihy, ve kterých je tenhle nádech magična a přitom tam nejsou trollové a elfové ale normální lidé (ne snad, že bych neměla ráda i ty trolly).

21.08.2014 4 z 5

Statistická pravděpodobnost lásky na první pohled Statistická pravděpodobnost lásky na první pohled Jennifer E. Smith

Pohodová romantika. Ocenila jsem probírání vztahu s otcem a téma rozvodu a jeho působení na dítě. Bylo to hezké a přečtené za pár hodin

21.08.2014 3 z 5

Tajná zahrada Tajná zahrada Frances Hodgson Burnett

Viděla jsem film a hned mi bylo jasné, že si jednou příběh i přečtu. Nakonec bylo z jednou docela brzy, protože se knížečka objevila v Knižním klubu a já zajásala. Je to příběh plný naděje a krásy, kouzel a prostého života, snahy a změn. Pro každého člověka, který věří! Ať už v cokoliv.

15.08.2014 5 z 5

Leviatan Leviatan Scott Westerfeld

Bála jsem se moc velkých keců o válce, dostala jsem nakonec spíše příběh očima dvou mladičkých hrdinů a rozpor mezi stroji a vyexpenými zvířaty, docela zajímavé, ale rozhodně se z toho nestane má oblíbená série

15.08.2014 3 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Po pravdě jsem byla celkem zklamaná.. čekala jsem něco jiného, více kouzelného a nebo úplně z jiné dimenze.. Ano, byl tu podivuhodný svět duchů a spousta vidoucích všech druhů, barev a chutí... Ale zatím mám pocit, že se z toho spíše vyklube laciná romance

05.07.2014 3 z 5

Pan Sova Pan Sova Arnold Lobel

Úžasná kraťučká kniha, která mi vykouzlila úsměv na tváři i po noci strávené s učením na státnice - a to už něco znamená. Miluji humor, který v ní je a vůbec se nedivím, že ji přeložil zrovna Šrut :)

15.06.2014

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Zlodějka knih je dokonalá a pro mě to byla ta nejlepší kniha, kterou jsem roku 2013 četla, ať si někteří klidně říkají, jak je to prvoplánový příběh, který hraje na city. Já si to nemyslím. Je to kniha o síle slov a o tom, jak jeden člověk dokáže změnit svět spoustě dalších jen kvůli své čisté povaze. Kniha o jedné statečné dívce, která dokázala více, než by si většina lidí dokázala vůbec představit. Kniha o knihách. To, že příběh navíc vypráví smrt, což mu dává velmi zajímavou perspektivu a mě se moc poznámky Smrti líbily, to jen vylepšuje a podtrhuje její jedinečnost. Už se těším, až si ji přečtu znovu.

30.01.2014

Zaklínač duší Zaklínač duší Sebastian Fitzek

Byla jsem trošku zklamaná. Čekala jsem pohled do psychopatovy duše, ale bylo to trochu jiné. Rozhodně je to zajímavé, ale ne přímo úžasné. :) Možná i proto, že nemám moc ráda, když jsou pro mě postavy nerozhodné a nevím, jestli jsou dobré nebo špatné, když se zdají dobré a pak na konci se ukáží jako potvory, tak to jde, ale když celou dobu jsem takové...

24.08.2013 3 z 5

Oběť Molochovi Oběť Molochovi Åsa Larsson

Asa je moje srdcová autorka, Rebecku miluji celým svým srdcem a toto je prostě "moje" kniha. Bylo to úžasné, autorka je knihu od knihy lepší a její postavy také. Chlad, surovost, knihy, psi, sníh, vraždy, dokonalá švédská kniha :) jestli jste třeba četli první díl a nelíbilo se vám to, věřte že je to opravdu o hodně lepší později, u mě obliba stoupá u každé knihy o hodně a už teď můžu dát plný počet bodů, budu muset k tomu stupínku přistavět na další knihy

20.08.2013 5 z 5

Game Game Anders de la Motte

Musím uznat, že nemám moc ráda knihy, kde jsou vulgarismy, takže mi trošku nesedl projev hlavní postavy, ale bylo to na druhou stranu autentické. Onen nápad Hry, která vede vše, se mi líbí a těším se na další díl, protože ten konec mě nechal na vážkách

20.08.2013 4 z 5

Zkamenělá krev Zkamenělá krev Johan Theorin

Mám Theorina celkem ráda, těším se na jeho další knihu, která sice vyšla, ale já ji ještě doma nemám. tato byla zajímavá a líbilo se mi, že tu byli obyčejní lidé propletení s legendami o vílách a trollech, takže to mělo trošku nádech nadpřirozena :)

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Tohle byla silná kniha, ale přesto jí nemůžu dát příliš mnoho bodů. Líbilo se mi, že se střídaly tři postavy a kniha se tak vyprávěla ze třech pohledů, to nebývá časté a myslím, že to tady dobře fungovalo...

Nebe v plamenech Nebe v plamenech Emmy Laybourne

Líbilo se mi to, ne na pět hvězd, ale bylo to nadprůměrné, alespoň pro mě. Bála jsem se všechn těch mladých postav, myslela jsem, že by to mohlo být na mě moc dětské, ale nakonec to tak nebylo, byli to obyčejní lidé a zajímavá směsice různých povah v jednom místě. Mám to spojeno s písní Radioactive od Imagine Dragons, takže jestli se to chystáte číst, pusťte si to k tomu :)

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Ale jo. Mě se to líbilo... Připadalo mi to jako taková pohádka s krásnou hlavní postavou v podobě charismatické dívky, která je oděná v krvi a jen tak mimochodem vraždí kvanta lidí velice znepokojivým způsobem...

Dívka z nočních můr Dívka z nočních můr Kendare Blake

Líbilo se mi to. O malou kapku víc než první díl. Anna mi prostě učarovala. A utrápený hlavní hrdina mi seděl víc než ten, co se stále stěhuje a nedělá si přátele.

Monument 14 Monument 14 Emmy Laybourne

Chvíli jsem se bála, protože přece jenom si na takové to young adult připadám už trochu moc stará, ale líbilo se mi to. Byla tu směsice obyčejných lidí, řekla bych stereotypů, ale co by tam taky mělo být, šašek co žongluje a lesbička, co má fobii z ježků? Byly tu velmi zajímavé chvíle, emotivní okamžiky, skvělé prostředí pro nějaký děj. Od začátku jsem viděla, jak tato kniha bude zfilmována, jak to bude vypadat a jak se toho chopí, trochu se bojím, že to pokazí a stane se z toho americká slátanina, uvidíme.

18.07.2013 4 z 5

Pět starých známých Pět starých známých Mitch Albom

Taková pro mě fajn oddechovka, jedna noc s touto hezkou a pravdivou knihou. Četla jsem, že má velký potenciál, ale nevyužívá ho dostatečně. Nevím jistě, jestli si to myslím taky. Já v tom tu zprávu našla a naprosto mi její zpracování našla. Je to tak prosté jako sám život.

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Působivá kniha, už nějakou dobu okolo mě kolovala a já jí konečně neodolala a na pár hodin ji vzala do ruky. Celkem drsné čtení, ale bůhví proč mi to tolik nevadilo, je to realistické (i když dysutopické), velmi prosté a přitom krásně popsané a je v tom mnohem víc, než příběh lidí, co přežili apokalypsu.

"Žádné seznamy, co je třeba udělat. Den štastný sám o sobě. Právě tato hodina. Další už nebude. Další je právě teď. Vše vznešené a krásné, co si člověk bere k srdci, pochází z bolesti. Zrodilo se to ze žalu a popela. A tak, šeptal spícímu chlapci, mám já tebe."

18.07.2013 4 z 5

Knihu jsem četla loni v létě a naprosto mě uchvátila, čímž se opakuji, ale jinak to opravdu popsat nejde. Byla skvělá, tak prostá, banální, každodenní a přitom tak jedinečná a neopakovatelná. Vládla jí zajímavá a děsivá atmosféra a některé okamžiky mě opravdu zvedaly ze židle (spíše v duchu, jelikož jsem byla v posteli). Je to taková ta kniha, po které chvíli člověk chodí jako bez ducha a je myšlenkami někde jinde... Miluji onu severskou syrovost a surovost, která je v knize obsažená.

07.07.2013 5 z 5

Matilda Matilda Roald Dahl

Kniha byla samosebou skvělá, miluji Dahla a jeho malý svět. Matilda je zázračné dítě, jako dospělý v těle dítěte, je moudrá, není vůbec sebestředná, má silný charakter a ví, jak se v určitých situacích zachovat. Ředitelka ve škole je dost možná jeden z nejhorších charakterů, jaké jsem kdy v knize potkala a opravdu mi z ní tekly nervy, jednou se zase ukázalo, jak moc Dahl nenáviděl různé šikanisty a hlupáky a opravdu se na její postavě vyřádil... A navíc kdo by neměl rád knihu o holčičce, která čte Dickense a pučuje si nové a nové knihy z knihovny a nemá nikdy dost.

05.07.2013 5 z 5