a.a.candys.life

Hotýlek na IslanduHotýlek na IslanduJulie Caplin

Další díl opět nezklamal, popis krásných míst na Islandu, který jsem si díky JC napsala do seznamu míst kam si chci podívat a vidět polární září. Krásné čtení do tohohle zimního období. Miluju tyhle motivační romány.

26.01.2021

VrányVrányPetra Dvořáková

Upřímně nevím, zda dát plné hodnocení nebo žádné.

Jsem ráda, že je má kniha jen pár stran, i přesto jsem jí nemohla přečíst na jeden zátah, protože mě zní bylo špatně. Upřímně někdy až na zvracení.

11.02.2021

ChirurgChirurgPetra Dvořáková

4,5*/5*

Skvělý životní příběh! Krásně se to četlo! Popravdě jsem o této knihy nic neočekávala ale příjemně mě překvapila! Doporučuji!

29.02.2020

Poslední píseňPoslední píseňNicholas Sparks

Natož, že jsem viděla film, tak ta kniha byla skvělá a úžasná, chvílemi se mi zdála, že je zdlouhavá ale není, všechno co tam je, tam má být. Moje srdce bolí! ♥

02.04.2020

Beze svědkůBeze svědkůLisa Jewell

Ze začátku se to zda jako román. V polovině knihy se to hezky vyklube. Nemohla jsem přestat číst. Chvílemi to bylo dost nechutné a bizární. Na konci jsem to pobrečela.

20.07.2019

Cukrárna v PařížiCukrárna v PařížiJulie Caplin

Strašně krásná a milá kniha! Tyhle příběhy mám moc ráda, těším se na Pláž v Chorvatsku.

09.05.2020

Gump – pes, který naučil lidi žítGump – pes, který naučil lidi žítFilip Rožek

Strašně krásná kniha, která vás přivede na jiné myšlenky a pak si díky ní uvědomíte co je to život.

12.09.2020

Námi to končíNámi to končíColleen Hoover

Řekla jsem si, že si dám něco oddechového a ono houby. Kniha mě naprosto překvapila!! 4,5*/5*

26.05.2019

Atlas štěstíAtlas štěstíHelen Russell

Jestli k vám nesedí pojem Hygge nebo Lykke, ale přitom, hledáte špetku štěstí, tak si tady určitě najde význam slova, který vám bude blízký.

29.05.2019

Zlatá klecZlatá klecCamilla Läckberg

Pane bože! Tak tohle bylo parádní čtení! Kniha se četla rychle a já si jí musela zezačatku šetřit ale nedalo mě to! Napínavý příběh, intriky.. tohle bylo fakt fakt boží!

09.06.2019

VzdělanáVzdělanáTara Westover

Opravdu silná kniha, knihu jsem musela číst po kouskách, jinak bych se zbláznila. Řadí se mezí mé top za 2020

04.05.2020

A jak se vám líbím teď?A jak se vám líbím teď?Holly Bourne

Konečně, někdo otřeně napsal o tom, jak doopravdy vypadá "šťastný" a "bez problémový život" a vypadá život mimo sociální sítě!

Upřímnost, vztahy, přátelství a mnoho v jedné knize.

Autorka má svižný styl psaní, kdybych nemusela chodit spát knihu bych měla hned přečtenou

31.03.2019

Můj brácha se jmenuje JessicaMůj brácha se jmenuje JessicaJohn Boyne

Skvělá kniha transgendru. Bylo to super pozorovat příběh z druhého pohledu a ne z pohledu hrdiny, který se zrovna mění.

22.05.2020

BaletkyBaletkyMiřenka Čechová

3,5*/5* - Knížka jako taková mě bavila, styl psaní je zajímavý a jen tak se nevidí. Očekávala jsem ale trochu víc, co se týče baletu. Tady se spíš jednalo o hlavní hrdinku, jak bojuje se studiem ve světě tanci a v osobním životě. Chtěla podrobnější popis v utrpení baletu. Knihu doporučuji !

28.05.2020

Orange. Kniha prvníOrange. Kniha prvníI. Takano (pseudonym)

Už teď vím, že mě tato manga citově zničí! Je to úplně jiný styl mangy než čtu. Jsem zvědavá na pokračování.

16.07.2020

Zaslíbená Země Nezemě 1Zaslíbená Země Nezemě 1Kaiu Širai

Tato manga, na začátku byla roztomilá ale pak se to obrátilo na plné obrátky, nemohla jsem se odrhnout a kousala se do jazyka co se s dětmi stane!

Napínavé, strašidelné ....

Těším na na pokračování!

28.03.2019

Pět kroků od sebePět kroků od sebeRachael Lippincott

Krásný, až naivní příběh! Oba hrdiny jsem si oblíbila a bylo, těžké sledovat jejích životy, které nežijou. Pod dočtení jsem si zapla film a u něho jsem brečela jak želva u knihy, nikoliv.

22.06.2019

Sněží, sněží...Sněží, sněží...Lauren Myracle

JG patří k mým nejoblíbenějším YA autory ale jeho povídka byla nejslabší a ani tam nezapadala. Ale kniha se mi líbila. Může se číst i po Vánocích.

18.12.2019

Dívka v leduDívka v leduRobert Bryndza

3,5* Ze začátku jsem se do čtení musela nutit a nebavilo mě to. Ale za polovinou to už bylo rychlé a napínavé, rozhodně zkusím další díl a uvidím jak to dopadne.

20.02.2020

Náš Coney IslandNáš Coney IslandBilly O’Callaghan

Krásný příběh o dvou lidech! Po dočtení knihy jsem dokázala říct jen. Au

28.03.2020

To se může stát jen ve filmuTo se může stát jen ve filmuHolly Bourne

Moje oblíbená spisovatelka opět nezklamala! Skvělý a především pravdivý příběh o lásce a manželství.

Přiznám se, že se mi to trochu těžce četlo ale realita je krutá! Děkuji Holly.

12.09.2020

Damídci aneb Ochránci pohádkového světaDamídci aneb Ochránci pohádkového světaDavid Řezanina

Damídci jsou skřítkové, kteří dohlížejí na pohádkový svět, aby se nic nepopletlo a bylo vše jak má. Na jednu pohádku už děti bohužel zapomněli a tím se pohádka nadobro vytratí z paměti a spolu s ní i všechny bytosti onu pohádku obývající.
Damídci jsou jak zelení, hnědí, tak i například růžoví. Každý oplývá jinými schopnostmi a kouzly.

Moc se mi líbilo, že každá kapitola je o jiném Damídkovi, kde jej autor na začátku příběhu vždy představí a i detailně popíše, k dispozici je samozřejmě i obrázek. Například Plamínek se specializuje na draky a ohnivá stvoření, jeho barva je oranžová, je odolný vůči ohni a má i tajné informace. Jde vidět, že si s knížkou autor pohrál, a proto je kniha taková jaká je, úžasná. Nemusí jí číst jen děti, sami vidíte jak já jsem z té knihy nadšená.

Každá kapitola je samostatný příběh, ale přitom se pokaždé prolíná s čarodějkou Čarimari. Děti tam najdou i různá poučení, třeba že i úklid může být zábava!

Písmenka jsou veliká a velikost knihy vyhovující pro prvňáčky, aby si mohli pohodlně číst u stolu a užívat si krásné ilustrace. Kniha není vůbec těžká, takže ideální čtení v posteli na dobrou noc.
Každá pohádka má něco do sebe a připadají mi originální, nemůžu si vzpomenout, že by mi, že by mi kterákoliv kapitola připomínala nějaký klasický kousek. Mně osobně se nejvíc líbila o Drobečkovi a zamilovaném obru.

Knihu ilustrovala Hana Kroupová a odvedla úžasnou práci. Děkuji autorovi za zaslání knihy a krásné věnování.

03.10.2018

Místo, kde bydlímMísto, kde bydlímBrenda Rufener

Silný příběh mladé studentky! Chvílemi jsem, se smála a brečela a mráz po zádech a furt dokola! Autorka má skvělý styl spaní, četlo se to jedním dechem!

29.04.2019

Matčina volbaMatčina volbaSamantha King

Kniha mě úplně pohltila! Četla se rychle. Do půlky jsem byla fakt napnutá!

18.05.2019

Svatá hlavaSvatá hlavaHana Lehečková

Nesedl mi styl psaní, příběh je dost silný, smutny. Chvílemi jsme se i smála. Nevím, chtěli by to k příběhu něco dodat. Něco mi tam chybí.

19.05.2019

Stejně je život krásnýStejně je život krásnýKatie Marsh

Krásná, oddechová kniha na letní dny. Nic těžkého. Něco mi, ale v příběhu chybělo. I slza ukápla.

14.07.2019

Druhá stranaDruhá stranaJody Houser

Skvěle doplnění k první série k seriálu. Z pohledu Willa. Jsem zvědavá na pokračování a jak to bude pokračovat.

26.07.2019

Mise HyggeMise HyggeCaroline Franc

Krásná oddechová kniha, nic těžkého. Na léto ideální.

09.08.2019

Najdi odpověďNajdi odpověďPatrick Ness

Tak druhy díl byl skvělý! Od zacatku do konce se furt neco dělo, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Líbil se mi od trochu víc než první díl. Na závěrečnou scénu se moc těším a jak to celé dopadne !

22.08.2019

Poslední velký denPoslední velký denTammy Robinson

Už od začátku jsem věděla jak kniha skončí. Tak či tak mám zlomené srdce. Kniha byla krásné napsána a četla se hezky. Doporučuji pro milovníky romantiky.

09.09.2019