75terka 75terka komentáře u knih

Jak si uvařit vesMÍR Jak si uvařit vesMÍR Kamila Rundusová

V první řadě pro ujasnění musím poznamenat, že knihu jsem původně neměla v úmyslu komentovat, jelikož se mi toto „dílo“ nepodařilo ani přes veškerou mou snahu dočíst do konce. Navíc jsem opravdu ráda, že nepatřím ke skupince těch, kteří se na knihu těšili už jakou dobu a nebyla jsem tak zklamaná ani jsem nemusela řešit, jestli za nemalou finanční částku, kterou si její tvůrci účtují vůbec něco dostanu. Ale o tom, jaké neskutečné průtahy tvůrci dělali, kolik se kolem toho objevilo různých kauz a jak kniha stejně na poslední chvíli vznikala bych se tady mohla rozepisovat donekonečna.
I přes závazek, že Kamu se svým přítelem na knize intenzivně pracují den, co den pomalu ani nespí nejí a s dílkem se mazlí do posledního detailu pozná každý čtenář na první přečtení, že se jedná o rychlokvašku, kterou by splácal každý, kdo má Word za pár týdnů a ne měsíců. Tolik k samotnému vzniku tohoto vymazleného „díla“.
Když se zaměřím jen a pouze na knihu, a ne na kolotoč, který Kamu ztropila kolem její výroby, máme před sebou slušně vypadající a vzhledově velmi povedenou knížku, která na první pohled čtenáře láká (což ale není práce Kamu co si budeme…). Říká se nesuď knihu podle obalu, ale jelikož kniha stojí za h…. alespoň obal pochválit musím. Ten je totiž NÁDHERNÝ jak pro oči, tak na dotek. No ale tady to končí. Hele já nevím jak vy, ale jelikož já nic nečekala ani se netěšila a věděla jsem, že otevírám brak tak jsem ani vlastně nemohla být zklamaná. Na co jsou ty kartičky jsem tak jako tak nepochopila. Prší se s nimi hrát nedá tak je nějak prostě vypustím jako by tam nebyly i když ano taky vypadají moc hezky. Stejně jako ilustrace v knížce se nacházející. Kdo by ale hledal foto jídel byl by se nahledal. I přes to, že se kniha tváří jako kuchařka, měla to být kuchařka a proboha i název napovídá, že se bude jednat o kuchařku tak to kuchařka ani náhodou není. Těch pár receptů, které Kamu opět nejspíš někde vykradla a fotky do knihy nezahrnula jen pro to, aby jí chudinku zase někdo nemohl „vyhejtovat“, nestojí opět jako zbytek knihy za nic. Vařit se podle toho nedá. A když už to zkusíte v průběhu vaření najednou zjistíte, že vám buď chybí anebo přebývají zásadní ingredience. Proto se ptám, jak si tedy podle Kamu mám ten její blbej vesmír uvařit, když není schopná dát dohromady ani jeden jediný recept?! Takže vážení, kdo čekal kuchařku nebo si podobně jako já myslel že půjde alespoň z větší části o kuchařku je na obrovském omylu. Jinak pokud opravdu někdo chce kuchařku doporučuji Kuchařku pro dceru. Naprosto dokonalá!
Když se mě tedy někdo ptá, o čem je tedy kuchařka, co neobsahuje recepty odpovídám jednoduše, že prostě nevím… zbytek knihy (a že krátká zrovna není) obsahuje většinou bláboly, které měla Kamu zrovna v hlavě. Nebo se jí zrovna objevily na Googlu, jelikož ani zde se nedá tvrdit, že jde zcela o tvorbu autorky. Jelikož přepsat některé pasáže z knihy do vyhledávače zobrazí se vám několik špatně přeložených anglických stránek, které Kamu do puntíku vykradla bez uvedení řádné citace. S autorskými právy si tedy opravdu hlavu nelámala. Stejně jako s gramatikou, stylistikou nebo i jen vzhledem stránek v knize. Text je jedna velká splácanina bez pořádných kapitol, které na sebe ani logicky nenavazují, bez odstavců a o těch překlepech raději ani nemluvím.
Podtrženo sečteno. Není to kuchařka, není to ani skutečná kniha (i můj slohový úkol na základce vypadal lépe), není to nic za co by vám stála ta hromada peněz. Nejde to číst prostě nejde ve většině případech mám pocit, že to ani není česky. Závěr knížky je asi nejvíce úsměvný, jelikož zde se autorka snažila uvést zdroje a podle ní to spočívá ve zkopírování internetových stránek nebo zkomolení jmen autorů skutečných děl. Trochu jsem se rozepsala ale musela jsem ze sebe dostat vše co se mi honilo hlavou, když jsem to četla. Na úplný závěr doufám, že podobně jako u ostatních knížek Kamu se i zde na databázi knih pod tímto „dílem“ objeví komentáře rychle vytvořených falešných uživatelů, které její dílo budou opěvovat a dojemně se nad ním rozjímat. Doufám, že si z té spousty kritiky Kamu něco vezme. I když podle jejích reakcí na sociálních sítích, kde sdílí pouze pozitivní ohlasy a na negativní reakce odpovídá (nebo spíše neodpovídá) omezením komentářů či zablokováním účtů, se do budoucna nějaké sebereflexe z její strany asi jen těžko dočkáme.

31.01.2022 odpad!

Vyvolená Vyvolená J. R. Ward (p)

Musím říct, že tohle byl jeden z nejlepších dílů. Xcor a Layla jsou prostě úžasní. Knížku jsem přečetla jedním dechem a asi budu muset ještě jednou. Celý tento díl byl tak napínavý, že jsem se zaměřila jen na hlavní dějovou linii a ostatní jsem jen tak vnímala jen okrajově. Opravdu napínavé od začátku až do konce. Potěšila i vsuvka s Vishousem a já jsem opravdu zvědavá na další pokračování a jak se bude jeho vztah s Jane vyvíjet.

18.02.2018 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Číst se to nedalo knížka o ničem. Film neni o moc lepší. Přečetla jsem tak 50 stránek dál už to vážně nešlo. Nějak nechápu co na ní všichni vidí. Příběh to je smutný to ano ale tím to vlastně končí. Přišlo mi, jako by hlavním záměrem autora bylo čtenáře pomalu unudit k smrti a sem tam si trošku pobrečet. A tím jsem tak shrnula asi vše co se v knížce událo.

04.07.2017 2 z 5

Milenec jen můj Milenec jen můj J. R. Ward (p)

Nakonec příjemné překvapení :) Netušila jsem, že mě příběh Johna a Xhex tak dostane. Chvílemi jsem ale kroutila hlavou nad trochu nepochopitelnými částmi knihy. Ale jak už znám konce této série nakonec se vše vysvětlilo a já zůstala opravdu spokojena.

29.05.2017 4 z 5

Omalovánky Pixel Art Omalovánky Pixel Art Joanna Webster

Opravdu super :) jen se musí počítat s velkou časovou náročností. Jeden obrázek zabere víc jak 4 hodiny určitě.

25.05.2017 5 z 5

Pomstěný milenec Pomstěný milenec J. R. Ward (p)

Měla bych si dát na chvíli pauzu od těhle upírskejch chlapíků. Ale prostě to nejde. Během 14-ti dnů jsem přečetla 5 dílů. Opravdu jsem do téhle série tak strašně začtená, že jakmile knížku otevřu, odkládám ji teprve až když se dostanu k poslední stránce. Ale konkrétně k tomuto dílu. Myslela jsem, že mě příběh Rehva vůbec nezaujme. ALE opak je pravdou. Dokonce mě tento díl bavil více než část zaměřená na Phuryho. Asi je Rehv můj další oblíbenec. Potěšily mě také pasáže věnované Wrathovi, na kterého jsem se už moc těšila. Jedinou slabinu celé série ale vidím opět v částech věnovaných pouze bezduchým. Přiznám se, že většinu z nich rychle jen letmo prohlédnu a pokračuji ve čtení. Takže z mého pohledu opravdu překvapivě parádní sedmý díl. Těším se na další :)

20.05.2017 5 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Shakespeare byl bezesporu génius ale... Jak ho mohlo napadnou napsat tuhle slaďárnu? Kdyby žil o pár století později, třeba by knížka vypadala úplně jinak. Jestli to tak jak Shakespeare popisuje v tehdejší době chodilo no tak to je dost smutný. Ale je to klasika co se dá dělat. Ale prostě i modernější nastudování tohoto díla mě už asi nikdy nepřinutí, abych na tento příběh koukala jinak. Shrnuto a podtrženo viděla jsem celkem 4 různá nastudování Romea a Julie a při každém jsem kroutila hlavou nad tím, jaká je to vlastně blbost. Takže pardon ale tohle se mi nikdy na rozdíl od krále Leara nebo Othella líbit nebude. A nespravila to (spíš ještě zhoršila) ani Tereza Voříšková v roli Julie na Shekespearovských slavnostech (nejhorší nastudování, jaké jsem kdy viděla).

15.05.2017 2 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Tahle knížka mi prostě nějak vůbec nesedla... A to jsem se opravdu snažila. Ale po přečtení cca 50 stránek jsem "čtení" vzdala. Myšlenka je skvělá to musím pochválit ale způsob, jakým je knížka napsaná mě osobně nesedí a u děl jako je tohle usínám...

15.05.2017 2 z 5

Já, Jůtuber Já, Jůtuber Tereza Hodanová

Tohle má být knížka?! Fuj netuším, koho může zajímat parta těhle no jak to říct slušně... Prostě lidí, kteří jediný co dokážou je stoupnout si před kameru a natočit co si dneska napatlali na xicht, snědli kde byli a já nevim co všechno. Nezajímavé, hloupé a totální vyhazování papíru a plýtvání inkoustem. A co je horší..? že tahle kravina má i víc dílů

15.05.2017 odpad!

Gejša Gejša Arthur Golden

Úžasná knížka. I když jsem se k ní dostala až po shlédnutí filmu, který je také podle mě skvělý. Ale plným počtem přece hodnotit nemůžu. A je to kvůli už docela utahanému závěru, který mě místy docela dost nudil...

15.05.2017 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Hodně silná knížka. Poprvé jsem jí četla asi ve 13. Příběh Christiane F. mě děsil a zároveň ohromil.

Les rukou a zubů Les rukou a zubů Carrie Ryan

Klasický hororový příběh. Budoucnost, svět plný nemrtvých a zamilovaná hlavní hrdinka. Vesměs nic zajímavého ani extra nového ale i tak mě knížka dokázala upoutat. Musím říct, že jsem se opravdu i bála při čtení a mráz po zádech mi lezl skoro po celou dobu. Nechci dopředu víc prozrazovat ale můžu říct o konci alespoň toto: nevím jestli mě víc překvapil, naštval nebo rozesmutnil no asi všechno dohromady. Ti kteří četli budou vědět, o čem mluvím :)

15.05.2017 4 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Knihy z prostředí počítačových her jsem nikdy moc ráda neměla. Ale tahle mě dokonale pohltila. Snad nejsem jediná, kdo by si přál aby taková počítačová hra doopravdy existovala :-D. Autorka popisuje prostředí opravdu dokonale. Často jsem měla pocit, že sama hru hraji.

15.05.2017 5 z 5

Nalezený milenec Nalezený milenec J. R. Ward (p)

Totálně jsem se zamilovala do dvojice Butch a Vishous. Knížka je vtipná, napínavá a jelikož mám Butche dost ráda, tenhle díl jsem si dost oblíbila.

15.05.2017 5 z 5

Probuzený milenec Probuzený milenec J. R. Ward (p)

Příběh Zsadista mě absolutně ohromil. Musím přiznat že jsem do téhle série absolutně zamilovaná. Chystám se právě číst už sedmý díl. Nutno dodat, že jsem tuto knížku přečetla za necelý den. Jakmile se začtete není cesty zpět a nepřestáváte až do poslední stránky. Parádní díl!!

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Malý spoiler! ;-)

Napínavé až do úplného konce. Poslední díl sice patří podle mého názoru k nejslabší části série, ale zato k nejpřekvapivějším (mluvím hlavně o konci jak jinak) a k nejdramatičtějším :) Asi jsem jedna z mnoha která byla u konce knížky zároveň mile potěšena ale také se mi zbořila (jako myslím mnoha čtenářkám) má vlastní představa o dalším životě hrdinů. No autorka má prostě jiný vkus co se dá dělat :-D

01.08.2016 3 z 5

Milenec z temnot Milenec z temnot J. R. Ward (p)

Upozornění! Po přečtení prvního dílu je velice pravděpodobné, že se na celé sérii stanete závislými stejně jako já. Bratrstvo černé dýky čtu už 3 roky pořád dokola a nejspíš mě tahle banda upírů nikdy neomrzí.

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Celé sérii nemohu skoro nic vytknout. Napínavé, kouzelné a úžasné... ale ten konec?! Proboha nejradši bych Paoliniho za ten konec kopla. Chápu, že dát takové rozsáhlé a dějově propracované sérii konec je hrozně těžké. Ale ani v mé nejhorší noční můře bych si netroufla představit, že to skončí takhle ;( Eragona miluju ale za ten konec Paoliniho rozhodně pochválit nemůžu ;(

Eragon Eragon Christopher Paolini

"Smysl tkví v konání. Jakmile se vzdáš úmyslu měnit a ovlivňovat svůj život, zdánlivě smysl ztratíš. Ale přesto jsou před tebou možnosti. Vyber si jedinou a zaměř se na ni. Skutky ti dávají naději a smysl. Nech se vést srdcem. Nic menšího než jeho nejvyšší touha ti nepomůže."
Od chvíle, kdy jsem přečetla první stránku Eragona, byla jsem pohlcena dobrodružstvím mladého farmářského chlapce a jeho spojením s dračicí Safirou.
Když Eragon objeví dračí vejce, začíná jeho cesta plná nástrah, nebezpečí a objevů. Jeho vztah s dračicí Safirou je komplikovaný, plný vzájemného učení a důvěry. Společně s nimi čtenář postupně zkoumá záhady propracovaného světa Alagaësie, zdejších obyvatel a samozřejmě dračích jezdců a jejich historie. Stránku po stránce, jak děj ubíhá, sleduje čtenář vývoj Eragona a jeho transformaci z obyčejného farmáře na hrdého dračího jezdce. Což je jeden z nejzajímavějších aspektů knihy.
Celkově Eragon od Christophera Paoliniho nabízí nejen poutavý příběh plný akce, ale také zajímavé charaktery, komplexní svět plný magie, což osloví každého milovníka fantasy literatury. Je to dobrodružství, které stojí za přečtení a nezapomenutelný vstup do světa magie a legend. O to úžasnější kniha je, když se zamyslíme nad tím, v kolika letech autor dokázal dílo stvořit. Vřele doporučuji!

Drak Jeho Veličenstva Drak Jeho Veličenstva Naomi Novik

Za mě jednoznačně 100%. Ráda čtu knížky o dracích a tahle je až ma Eragona nejlepší co jsem kdy četla ;)

30.07.2016 5 z 5