6857 6857 komentáře u knih

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Není to zlé, není to ale ani top příběh nebo sloh. Na odpočinek, když nechcete vidět logické chyby v ději a chcete se jen nechat unášet, je to fajn :-) i v rámci YA je to spíš střed a upřímně moc nechápu ten humbuk kolem.

01.02.2024 3 z 5

Nedokončený příběh Nedokončený příběh Rebecca Yarros

Dvě dějové linie, prababičky a vnučky, obě krásně zpracované a “uvěřitelné. A ten konec. Za mě určitě doporučuji!

21.01.2024 5 z 5

Pan Náladový Pan Náladový Penelope Ward

Pro mě zklamání. Hlavní hrdinka je samozvaná psycholožka, která kecá do života člověku, kterého vidí poprvé/podruhé v životě. On je super sexy v práci úspěšný nevim jak vysoký beztak vlasatý chlap, vdovec a tak trochu uplakánek s naznačeným Oidipovským komplexem nekonečné omílání: “miluju ho/ji, ale není správné s ním/s ní být je po desátém opakování už trochu otravné a v podstatě je to to jediné, o čem knížka je. být to delší, tak to nedočtu.

11.01.2024

Řetězová reakce Řetězová reakce František Kotleta (p)

Alice a její pohled za zrcadlo... je super, jak autor využívá silných hrdinek...jen už jich je i na mě docela dost :-D trochu rovnováhy, prosím :-) a trochu míň sexu. Ne že by to byla rudá knihovna, ale přijde mi, že někdy je tam ten sex jen proto, aby tam byl, a neposouvá nás nikam dál. Na druhou stranu, při čtení dobrodružství ve vypulírovaném atomovém krytu jsem se musela smát, takový halucinogenní výlet do jiné reality asi nikdo nečekal :-D za mě druhé důstojné zakončení série :-)

12.01.2022 4 z 5

Rázová vlna Rázová vlna František Kotleta (p)

Z Prahy do Brna s malou zajížďkou na Ukrajinu a do Moskvy... Opět trochu Kulhánkovský styl, mrtvoly se kupí a lidstvo duševně degraduje. Za mě super na oddech, pokud ovšem nezabřednete do přemýšlení o tom, jeho všeho jsou lidí vůči sobě schopní.

12.01.2022 4 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

super oddechovka, trochu připomíná Kulhánka, jak ve stylu vyprávění, tak množstvím mrtvol.

12.01.2022

Zvon Zvon Neal Shusterman

Snad o něco horší než Smrtka a Nimbus, každopádně to pořád přesahuje kvalitu většiny knih zaměřených na mladé čtenáře. Děj rychle ubíhá a všechno do sebe hezky zapadá. Za mě určitě stojí za to celá Žatva smrti!

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

psala jsem už u Smrtky, tohle stojí za to mít v knihovně a přečtené :-) doporučuji celou Žatvu smrti!

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

celá Žatva smrti nabízí otázky a nenabízí jasné odpovědi. Snad jen Zvon... Každopádně tuhle sérii vřele doporučuji! Stojí za to přečíst a mít v knihovně :-)

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

pokud máte rádi fantasy, tak směle do toho! Vlastní svět, něco na pomezí sci-fi, fantasy a dystopie, rychlý spád.... prostě, neodtrhnete se :-)

16.04.2020 5 z 5

Město duší Město duší Martina Čekalová

Je to česká autorka urban fantasy se zaměřením na mladé čtenáře... i když už úplně nezapadám do cílové skupiny, tak si YA občas ráda přečtu, dobře se u toho odpočívá a třeba Smrtka a Nimbus od Schustermana pokládají i spoustu otázek, na které má obtíže odpovědět i dospělý. Ale to hodně odbočuji. Město duší má skvělý nápad, nic podobného jsem zatím v záplavě upírů a vlkodlaků nečetla, to se mi hodně líbí. Ale to je asi tak všechno (hodnotím teď první polovinu knihy a nevím, jestli budu dočítat). Hlavní hrdinka se většinu času chová nelogicky a jako dost velký spratek, o tom, do koho se zakouká, víte vlastně hned, kapuce nekapuce, a potenciál duší je zcela upozaděný a podle mě nevyužitý. A od studentky Českého jazyka a literatury bych očekávala i o dost vytříbenější styl, v jazykové i v dějové lince, protože paskvil typu "přišel déle", který není ani nespisovně, ani spisovně, mě bude strašit po nocích asi hodně dlouho. Na prvotinu někde na fandomu, kterou budeme číst po kapitolách a čekat na další, by to šlo. Vydávat to knižně, to chce odvahu. I s tou krásnou obálkou, která mě nalákala.

02.03.2020 1 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Odpocinkove.

17.10.2019 2 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Ve stovnani s Martanem je to slabsi. Ve srovnani s ostatnimi knihami podobneho typu- DOST DOBRE! Libi se mi komplexni, ikdyz uzavreny, svet, kde kazdy zna kazdeho a na udrzeni rovnovahy zavisi cela existence mesicniho mesta. Doporucuju!

17.10.2019 4 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Jestli byly první díly pro nenáročné náctileté, tak tohle je pro nenáročné náctileté po lobotomii. Princezna je rozmazlená slečna, která většinu knížky řeší oblečení, šminky a to, že je nejmocnější na světě. Nakonec najde svého Popeláka, ikdyž se tomu teda vehementně brání... Vládnutí se v knize věnuje pouze omezeně, ale uznávám, že popis zákulisních intrik asi nebyl cílem knihy.

16.09.2019 1 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

u mě se kniha minula asi věkovou skupinou, nebo nevím... Je to jako Hunger games skřížené s Amerika hledá supermodelku. Mezi oblečením, líčením a focením se řeší kasty, peníze a boj za rovnoprávnost všech a všeho. A samozřejmě "tým Maxon" a "tým Aspen", aby to nebylo tak jednoduché :-)
Když to shrnu - kniha pro nenáročné náctileté. Trochu romantiky, trochu vzrušení, trochu napětí, trochu rebelie...takový milý mix. Přečteno, odloženo, zapomenuto.

16.09.2019 1 z 5