4xab 4xab komentáře u knih

Světla zimní noci Světla zimní noci Pam Jenoff

Musim uznat, ze To byl moc hezky pribeh. Necekany namet. Skoda, ze nebyl delsi. Kniha se tak dobre cetla. Trosku me teda drala Noa, protoze se tak zalaskovat behem par “vterinovych” setkani a cinit rozhodnuti, ktera delala mi nejde na rozum. A pak takove zaverecne odejdu, neodejdu bych uvitala vic propracovanejsi, ale co uz.

07.08.2022 3 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Kniha je fakt pro YA, a to ja nejsem. Strasne jsem u cteni trpela. Kdybych nebyla typ, ze docitam vsechny knihy, tak ji odlozim. Nastesti je tenounka:-)) Za me fakt ne, ale ja nejsem cilovka 20 mi bylo fakt daaavno.

12.08.2021 1 z 5

Pamatuj na smrt Pamatuj na smrt Aleš Novotný

Jako na mladeho autora dobre. Jen se nemuzu zbavit dojmu, ze jsem velice podobny pribeh videla jako cesky televizni film, detektivku? Mozna byl autorem nametu spisovatel sam, nevim, nezkoumala jsem. Taky uznavam, ze jsem jina vekova skupina nez hrdinove pribehu, takze jejich myslenkove pochody jsou mi dost nepochopitelne, ale budiz. Nicmene cetlo se to dobre, o tom zadna. Prijemna jednohubka na vikend.

12.08.2021 3 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Wow! Husty!! Precetla jsem novelu jednim dechem. Ta mama je fakt p..ca! Jen nechapu, jek se takova svobodna duse ocitla v takovy rodine. Krasne smutny pribeh. Bravo.

30.10.2020 5 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Tak tahle kniha me fakt dostala! Premyslela jsem o ni dlouho, hodne dlouho. Jsem mama, ale prece jsem stridave chapala obe strany, i kdyz si myslim, ze to nakonec mama stejne “podelala” kdyz se to vezme kolem a kolem. Co mi ale vadilo, bylo to, jak si nad situaci trestuhodne umyl ruce tata. Na facku, na rozvod. Ja nic, ja muzikant. Jako nechtela bych se dostat do ppdobne situace!

17.05.2020 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

To je tak hezke po dlouhe dobe cist detektivku z ceskeho prostredi. Nejdriv je to teda hodne dlouho popisovane a opisovane prostredi a vztahy, a pak najednou hus, hus, akce za akci a hotvo vyreseno. Dobre.

13.05.2020 4 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Dobry, jen me hrdinka stvala svym chovanim. Ach jo.

04.03.2020 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Zase dobra kniha.! Zase kousek sklaadacky do historie, o ktere vim malo. Libilo!

04.03.2020

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Libilo, fakt moc libilo. Dozvedela jsem se neco noveho z historie, o ktere se driv vubec nemluvilo. Kniha se cetla jednim dechem.

04.03.2020

Pouta Pouta Delphine de Vigan

Jo, na nervy drnkajici kniha. Docela me nastval doslov. Olga stehlikova ctenari vysvetlila, co cetl, kdyby nahodou nepochopil:-)) Na druhou stranu perfektne zkraceny obsah knihy, po precteni doslovuji ji ani clovek nemusi cist:-))

04.03.2020 4 z 5

Zpráva od nebožtíka Zpráva od nebožtíka Joanna Chmielewska (p)

Ctist se to jako dalo. U me rozhodne na jeden zátah. Jen mi nepasuje jak na jednu stranu je hrdinka vseznalec, matematik, hvězdár a ja nevim co jeste, ale na druhou stranu uplne hloupá. Naběhne do ocividnych pasti ci trávou. Na jednu stranu plánovač do nejmenšího detailu, ale zásadní kroky jsou bez rozumu.

01.08.2018 3 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Jéééé, tak tato kniha je úplné vyprávění Šahrazády z příběhů 1000 a 1 noci.

Příběh je těžké někde přerušit, pořád chcete číst dál a dál abyste se dověděli co bude dál. A jako napotvoru se děje zase něco nového zajímavého co musíte vědět.

Úplně chápu krále Šahrijára, že se do vypravěčky zamiloval a nechal ji tak dlouho vypávět:-))

22.06.2018 5 z 5

Slyšela jsem na knihu mnoho chvály, jak je vtipná a zábavná. No přečetla jsem ji se sebezapřením, a trvalo mi to dlouho. Sice jsem chaotik, a pořádek není moje silná stránka, ale tolik absurdit a zmatků je nad moje gusto. Ani film jsem nechtěla vidět. Pořád jsem se musela vnitře okřikovat, proč jsou tak blbí, proč to dopustí, proč neudělaji to či ono. Prostě pro moji povahu drásající čtení:-))

22.06.2018 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Až když se mě syn zeptal, proč je na obalu knihy větrník mi došlo, že je kniha vlastne dobře napsaná detektivka. Stylem bych ji přirovnala k Agate Christie.
Poutavě napsaný příběh vlastně jednoho mestečka, rodiny, vše se krásně proplétá a na konci vam všechno do sebe zapadne a je jasné.
Díky, krásné počtení!

22.06.2018 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Jako fakt dobře napsaný. Čtivý, má to spád, báječnou pointu. Co mi u příběhu drhne, že být to reálná postava, tak je pro mne úplne blbá:-)) Na jednu stranu to dopracovala hodne vysoko, takže tak blbá zas být nemůže, čehož důkazem je vyřešení situace. Na druhou stranu člověk s takovým intelektem se, si myslím, nedostane do takové situace, nebo ji inteligentně a logicky dokáže pořešit mnohem dřív. Přesto doporučuji, čtenář si aspoň potrénuje krční svaly při otáčení hlavy ze strany na stranu:-))

23.11.2017 4 z 5

Poslední anglická královna Poslední anglická královna Steve Robinson

Bohuzel jenom za 3. Sice je napinave napsana, ale ponekud prekombinovana. Hlavne pro me to byl odvar D. Browna. Nejak jsem se ztracela, co chtel autor nakombinovat. Nicmene si od nej rada prectu neco jineho.

07.08.2017 2 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Divny to bylo. Prilis mnoho postav, chaos v case. Aspon pro me. Nez jsem pochopila, jakym systemem je kniha psana, rozcilovalo me, o kom se zase pise a v jake casove dimenzi to jsem. Na zaver se tedy kruh uzavre, aspon tedy to. Pokud clovek nema moznost precist v kuse, dost chaos.

24.06.2017 3 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Zacala jsem cist knizku, ktera me vtahla od prvniho pismene. Jenze jsem ji musela odlozit, prace, a tak. Opet jsem vzala knizku, a ac jsem cetla od zacatku, nejak to byl jiny text nez jsem si pamatovala. Asi po jedne tretine, jsem zjistila, ze je psana z obou stran:-)) Nj dlouhy vedeni. Pak jsem chvili premyslela, jak ji vlastne cist, ale nejak intuitivne jsem prevracela, abych se dozvedela, jak je to z pohledu druheho hrdiny. Moc prijemne cteni, jako zatim vsechny Hartlovy knihy. Doporucuju.

24.06.2017 5 z 5

S pečetí viny S pečetí viny Jiří Hanibal

Zajimave cteni. Jeden z pohledu, jak to tenkrat bylo. Nic nebylo jen cerne nebo bile. Kruta doba. Nasledky jsou do dnes. Myslim, ze by tato kniha mela patrit do povinne cetby. Aby i mladi vedeli, ze co se stane dnes, odrazi se v budoucnu.

24.06.2017 4 z 5

Skleněná těla Skleněná těla Erik Axl Sund

U me totalni propadak. Mam blbou vlastnost, sebevetsi kravinu docitam, a tentokrat to bylo ukrutne utrpeni. Nechapu, jak se kniha o nicem, o lidech, kteri jsou znudeni zivotem a nedelaji nic, jen prezivaji a rejpou se v ho..., vegetujou, muze byt bestleselrem???
Na druhou stranu uznavam, sloh dobry.

14.08.2016 odpad!