432830 432830 komentáře u knih

Gejša Gejša Arthur Golden

Film jsem videla hoooodne davno a vetsinou tak nejak rozkouskovane, vim, ze me bavil, ale urcite jsem ho tehdy plne nepochopila. Knihu jsem dlouho odkladala a jsem MOC RADA, ze jsem se k ni odhodlala. Nechala ve mne silne dojmy. Vubec jsem ji nechtela docist, ta atmosfera, dej, postavy...bude mi chybet

10.04.2024 5 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Dobra oddechovka.

Nicmene jazykovy styl autora bych shrnula do jedne vety:

Krasava se neakceptovatelne vymezila.

Nektere vyrazy clovek nepouzije za cely zivot tolikrat, kolikrat je Hartl dokaze vpasovat do jedne kapitoly.

29.03.2024 4 z 5

Nikdo ti neuvěří Nikdo ti neuvěří Magda Knedler

Tak hledim, jak malo recenzi a hodnoceni kniha ma. Me netradicni styl psani velmi zaujal, "rozhovor" dvou mrtvych divek, obeti jednoho bezskrupulozniho manipulanta, vytvoril pomerne dost ponurou atmosferu. Mne teda behal mraz po zadech.

13.05.2023 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Vubec se mi do kritiky Tuckove nechce, ale prece jen jsem byla malicko zklamana. Vyborny start, clovek cekal, co z toho vseho bude, a ono z toho nakonec bylo tolik, az to zajimave nebylo. Zazraky, mysteria, rodinne vztahy,... uz to tu od nekoho padlo - prekombinovane.
Obdivuhodna prace co se tyka tematu, znalosti, zajimavosti. Proto jsem ubrala jen jednu hvezdicku.

16.04.2023 4 z 5

Memento Memento Radek John

Silny pribeh obycejneho narkomana...Precetla jsem spoustu knih tohoto zanru a tahle ve mne zanechala neprijemny pocit...Pravdepodobne je to dobou, v niz je pribeh popisovan, a rovnez stylem psani. Napred mi publicisticky styl prisel zvlastni, ale nakonec doznavam, ze vtahl ctenare opravdu do deje...Komunisticka doba, kdy drogy nebyly beznym spolecenskym problemem, kdy vsechno, vcetne pervitinu, teprve zacinalo, na me v tomto pripade dychl strasnym zoufalstvim. bezvychodnosti tim, ze se za dalsi leta vsechno jeste mnohonasobne zhorsilo...Drogy jsou proste hnus!

12.02.2023 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Tak trochu plytke...romany zacinaji byt velmi podobne (podobne postavy, osudy, rodiny, prostredi, pocity, problemy,...).

06.02.2023 3 z 5

Cabernet Sauvignon a jahodový dortík Cabernet Sauvignon a jahodový dortík Nathalie Roy

(SPOILER) Neskutecne nesympaticka, malicherna, sebestredna hrdinka. Resi uplne kraviny, je to desna barbina, no des... Nicmene, tri dily jsem precetla, cimz padem me to do deje vtahlo, ctive to urcite bylo.
Konec me teda prekvapil, cekala jsem, ze skonci s P-O...a tak jsem zacala patrat! 4. dil, na jehoz titulce je Charlotte s miminem se v CR nevydal a ani nevyda. Nakladatele nas tedy nechavaji v tom, ze Charlotte zustala s Maxem. Nicmene, kdyz jsem patrala dal, zjistila jsem, ze autorka vydala dalsi miniserii a hadejte o kom je a jak se jmenuje! Sladky zivot Juliette GAGNON! A zde se dozvidame, dle prijmeni, ze Charlottino dite je nakonec Pierra Oliviera Gagnona a s nejvetsi pravdepodobnosti se k nemu ve 4. dile vratila (tohle uz je tedy jen ma domnenka). Takze tak.

19.11.2022 2 z 5

Bublinky v šampaňském a smetanové karamelky Bublinky v šampaňském a smetanové karamelky Nathalie Roy

Prvni dil se mi docela libil. Druhy dil jsem precetla rychle, ale na samotne cteni uz jsem se moc netesila. Charlotte je v tomto dile velmi nesympaticka, sebestredna, afektovana, otravna! Porad si stezuje, pritom jen utraci cizi penize, fuj to je ale opruzka!

10.11.2022 2 z 5

Kdo byl fascinovan zivotem Christiane F. a nadto ma rad pribehy ze zivota narkomanu, mel by si knihu precist. Samozrejme nezanechala tak hluboky dojem jako My deti ze stanice ZOO, ale to uz pravdepodobne zadna kniha...

17.10.2022 4 z 5

Najdi mě Najdi mě Anne Frasier (p)

(SPOILER) Jak vidno, jsem asi jedina, koho tento "thriler" neohromil. Kdo je skutecnym vrahem bylo ve druhe polovine knihy jasne a ty zaverecne strasne napinave kapitoly me nudily tak, ze jsem preskakovala kazdy druhy radek. Nesympaticka hlavni hrdinka Reni, polomrtva ujde 20 km pousti a jeste se ji tam zjevi ctyrnohy partak na pomoc, ktery zaplni tu diru po jejim predchozim mrtvem psovi. No tak to byl ale vrcholne kycovy konec.
Letos vydane krimi - tak takto opravdu ne!

07.10.2022 2 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Co ti lidi tady frflaji?? Knizka byla bozi, bylo oznameno predem, ze jde o "tak trochu jinou detektivku", takze proc by se měla kniha tvarit jako neco co neni (patrne tady nekteri touzi po severske krimi, to ale logicky nesahnu po ceske Trestikove proboha)?

Styl Trestikove je svizny, lehky, dynamicky, nechybi humor, nadsazka, ironie... Proste cteni do nepohody, skvela oddychovka riznuta napinavou krimi zapletkou, jinak samozrejme hlavne spletite drama nekolika osob. Vyborne se cetlo.

03.05.2022 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Od Jakuby Katalpy jsem mela moznost cist roman Nemci a uz tehdy me styl psani nadchl. Na Zuzanin dech jsem s napetim cekala cely rok a vyplatilo se. Osvezujici dynamicky styl vypraveni se oprostuje od zbytecneho komentovani okoli, doby, historickych faktu. Libilo se mi, ze koncetracnimu taboru je venovano asi tak 50 stran, zkratka ne vic, nez je nutne. Nejedna se historicky roman z prostredi koncentracniho tabora, ale spise o romanticke drama na pozadi druhe svetove valky.
Mozna ne vsechny dejove zapletky davaly vzdy stoprocentni smysl, ale vubec nicemu to nevadilo. Roman nebyl delsi nez potreboval a to hodnotim kladne.

25.04.2022 5 z 5

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Zvyknout si na styl psani byl pro me docela orisek. Ja sama jsem si denik psala, ale teda ze bych vynechavala slovesa, nebo pouzivala tolik infinitivu, tak to ani nahodou, trochu mi to vadilo. Moc mi vadila samotna hrdinka - Marta. Tak nesympatickou osobu, ktere ma clovek chut dat akorat pres drzku, v knize hned tak nenajdete. Mysleni spis patnactilete nez devatenactilete...
Jinak ale ctive, objevilo se par necekanych zvratu, za chvili jsem to mela prectene.

11.02.2022 3 z 5

Pojď trochu blíž Pojď trochu blíž Rachel Abbott

Prvni polovina knihy strhujici, nesmirne ctiva, nemohla jsem se dockat, co se z toho vyvine...Proc z toho ale autorka nedostala vic? Mrzi me, ze se asi od pulky vse zrychlilo a motivum hlavnich akteru se nedostalo vic prostoru. Z nametu se dalo udelat mnohem mnohem vic. Strasna skoda...

16.01.2022 4 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

(SPOILER) Mne se povidky libily moc, paradoxne tedy nejmene hlavni a nejdelsi povidka Zarlivost, ktera mi prisla trochu jako klise (zamena dvojcat). Vetsina ostatnich mela prekvapive rozuzleni.

09.01.2022 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Koukam kolik je tu negativnich recenzi a na jednu stranu to chapu - velke mnozstvi postav, orientovat se ale da vcelku dobre, pokud ctete pozorne, dale zamotana a nejspis nedomyslena epizoda s penezi, nebo take ponekud odflakle pribehy zen druhe poloviny knihy....ALE bylo to neuveritelne ctive, prvni dve kapitoly me doslova nadchly a hrozne jsem se tesila na dalsi pribehy..pravda, mely klesajici tendenci, ale za tu prvni polovinu musim dat plny pocet

17.08.2021 5 z 5

Kamkoli půjdeš Kamkoli půjdeš Camilla Way

Napinave od zacatku do konce! Jak me stvalo, kdyz jsem musela knihu odlozit, nutne jsem se potrebovala dozvedet, co se vlastne stalo a kdo je tady vinikem. Ctive a tak akorat kratounke, aby se clovek rychle dockal rozuzleni.

15.07.2021 5 z 5

Království Království Jo Nesbø

Vaham mezi ctyrmi a peti hvezdickami. Prvni tretina knihy me neskutecne pohltila, myslela jsem, ze kniha bude dramaticky rozvijet klubko s tematem zneuzivani. To se vsak nestalo, dej se vydal uplne jinym smerem. A to me trochu zklamalo. Nesbo vypravi pribeh z opacne strany, nez je v serii s Holem, popravde to byl od Hola moc prijemny oddych, jelikoz Nesbuv styl psani miluju, vyzvyknute tema Alkoholik a drsnak Hole uz mi asi stacilo.
Zaver byl docela prekvapivy, to ano, nicmene chybel mi takovy ten WAU efekt, navic moc nemusim otevrene konce (tim myslim stavba hotelu, Kurtovo vysetrovani, Carl,...). Presto po velikeeem vahani dam plny pocet, protoze pravda je, ze jsem se moc tesila na okamzik, kdy vezmu knihu zase do ruky.

07.07.2021 5 z 5

Vatikánská princezna Vatikánská princezna C. W. Gortner

O Lucrezii jsem cetla roman Rodina od Maria Puzza a rovnez jsem videla serial. Nevim, co jsem si od cteni teto knihy slibovala, nic noveho v poznani o Borgiech neprinesla. Charaktery nekterych postav se lisily, zejmena Cesare a Giulia zde byli vyliceni jako zaporni hrdinove, Giovanni zde vystupoval ve stejnem svetle, nicmene byl trosku odsunut do pozadi. Alespon to tedy nebylo oproti Puzzove knize jako pres kopirak. Davam stejny pocet hvezdicek jako Puzzove verzi, knih nenadchla, ale ani neurazila.

08.06.2021 3 z 5

Jediný muž Jediný muž Andrew Gross

Precetla jsem spoustu knih z Osvetimi a myslim, ze byly dosud vsechny podle pravdy. Jediny muz zavani jiz od pocatku fikci, nicmene velmi zdarilou, musim rict, ze to byla prijemna variace koncentracnickych temat. Az konec byl vyhrocen snad trochu prilis "americky", ale presto me uplny zaver prekvapil.

30.05.2021 5 z 5