35alice 35alice komentáře u knih

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Čtivé, pěkné, k zamyšlení, přečteno jedním dechem.

17.11.2020 5 z 5

Rodné hnízdo Rodné hnízdo Jana Herrmannová

Zatím jsem v první stovce stránek, ale okouzlila mě autorčina čeština. Po čase se zase můžu potěšit jazykovou a vypravěčskou dovedností.

28.09.2020

Peter Sagan Peter Sagan Lidewey van Noord

Ano, je to kniha o fenoménu Sagan. Ale to je tak všechno, nic světoborného se v ní člověk nedočte. Výčet úspěchů a neúspěchů si každý může vyhledat sám. Autorka ani s Peterem nemluvila. Nevím nevím.....

25.09.2020 2 z 5

Marie a Magdalény Marie a Magdalény Lenka Horňáková-Civade

Mám ráda blízkohistorické ságy /příběhy, hlavně z venkova - 19.-20. století. Houževnatost venkovských lidí, jejich skromnost, vůli přežít za každou cenu.

09.08.2020 5 z 5

Dvacet minut na vsi Dvacet minut na vsi Jiří Padevět

Příjemné lehké čteníčko. Krátké milé příběžíčky.

09.08.2020 4 z 5

Lovci smrti Lovci smrti Jiří Komorous

Určitě zajímavé čtení, historie, kterou jsem neznala. Škoda, že neumím posoudit, nakolik jsou některé skutečnosti uvěřitelné, hlavně co se týká zákulisí vzniku brigády, politické šarvátky apod.

09.08.2020 4 z 5

Pravidlo pěti a pětadvaceti metrů Pravidlo pěti a pětadvaceti metrů Michael Pitre

Na to, jak byla kniha vychvalovaná, tak zas tak moc nezaujala. Občas mi přišlo, jako kdybych četla práci ze školní lavice. Určitě zajímavé téma, ale dalo by se lépe jazykově zpracovat. Ale co by člověk chtěl od amíků....

09.08.2020 3 z 5

Nová doba Nová doba Marie Lamballe (p)

Asi po 50 stranách jsem odložila, vůbec jsem se nemohla začíst. Přišlo mi to celé zmatené. Bohužel.

09.08.2020 1 z 5

Běsa Běsa Dita Táborská

Dita Táborská opět nezklamala. Chce to se ze začátku soustředit, ale pak hltáte slovo po slovu. Hluboký zážitek!

22.09.2019 5 z 5

Malinka Malinka Dita Táborská

Výborná a sqělá kniha! Žádná sranda, člověk se moc nezasměje, ale prožitek z knihy je fakt hluboký.

22.09.2019 5 z 5

Angličtina pro základní školy s třídami s rozšířeným vyučováním jazyků. Díl 1. Angličtina pro základní školy s třídami s rozšířeným vyučováním jazyků. Díl 1. Eva Tandlichová

Sqělá učebnice, v současnosti takovou postrádám ☹️

25.05.2018 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Zdá se, že Kateřina Tučková se, podle mě právem, chce zařadit mezi přední současné České autory. Její romány, jako i tento, jsou čtivé a autorka má zjevně co říct. Za jejími knihami je vidět mnoho hodin studia historie a zájem o daného téma. Je příjemné vědomí toho, že pro napsání knihy Kateřina studovala historické materiály a nepřináší jen obyčejnou románovou fikci. DOPORUČUJI

23.02.2017 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Jiří Jilík

Po přečtení knihy slečny Tučkové, která se čte jedním dechem, byla pro mě tato zklamáním. Působila na mě jako soubor "papouškovaných" faktů - co řekl ten a ten druhý, co napsaly noviny apod. Příběhy se opakují, nebo aspoň jejich části, a bohužel jsem se často trochu nudila. Budu dál pátrat po "spisku" pátera Hofera. Na ten se těším.

15.02.2017 3 z 5