2ndFebruary 2ndFebruary komentáře u knih

...
Kromě fyziky.

24.03.2019 5 z 5

Léčivé rostliny Léčivé rostliny Ingrid Schönfelder

Velký, obsáhlý, celkem podrobný.
Některé rostlinky mi tady ale chybí.

19.03.2019 4 z 5

Romaňi čhib - učebnice slovenské romštiny Romaňi čhib - učebnice slovenské romštiny Hana Šebková

Řekla bych, že je to "spisovná" romština, ač jsem studium romštiny strašně flákala, nějaké základy si pamatuju a místním (nebo už nemístním?) jihočeským cikánům rozumím dvě slova z celé věty. :(
Mám moc ráda tenhle jazyk, protože je vidět, jak moc jsou kultury propojené - vzhledem k podobnosti s jinými, především románskými jazyky.
Protože žádná obdobná kniha není a obsahuje všechny potřebné základy, dávám 100%

21.01.2019 5 z 5

Vize: život, dílo a hudba Hildegardy von Bingen Vize: život, dílo a hudba Hildegardy von Bingen Thomas Schäfer

Nezaujatý a sympatický výklad o životě rýnské Sibyly.

11.08.2018 5 z 5

Po hodně dlouhé době nová knížka, která mě uchvátila, Šumava se vám dostane pod kůži, chtě nechtě.
Dobře se čte (za den,dva), je psána formou rozhovoru, se všemi těmi lidmi bych se ráda někdy viděla a načerpala zkušenosti.
Super projekt!

11.08.2018 5 z 5

Diamantová sekera – Baltské pohádky Diamantová sekera – Baltské pohádky Jaroslav Tichý

Knížku jsem tenkrát podědila po mamce a tetě, moc hezká, trochu strašidelná vzpomínka.

31.01.2018 5 z 5

Nevysvětlitelné záhady Nevysvětlitelné záhady Viktor Farkas

Měli jsme jí na záchodě, když mi bylo asi 15 a přišlo mi to docela tajemné, v té době moc knížek tohoto druhu, ještě od českého autora, nebylo, ale jinak celkově dávám tak za 3.

31.01.2018 3 z 5

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Jedna z mých nejoblíbenějších a nejčtenějších pohádek.

31.01.2018 5 z 5

Chemie pro každého - praktický receptář Chemie pro každého - praktický receptář Zdzisław Bańkowski

Takové hodně promakané Děláme si to doma sami tehdejší doby!
Kniha plná receptů, tipů a rad! (jak vyrobit mýdlo, nebo třeba víno, jak odstranit skvrnu od oleje nebo krve, rady ohledně zahrady a pěstování, recepty na výrobu kolínských vod a spousta dalších)

05.05.2017 5 z 5

První Kingovka, co se mi asi v 11 letech dostala do rukou.
Já vím, že pro spousta lidí ten příběh není kdovíjaký terno, ale pro mě je to srdeční záležitost :)

05.05.2017 5 z 5

Táboříme v týpí Táboříme v týpí kolektiv autorů

Super knížka pro ty, kteří si chtějí vyrobit, postavit a ozdobit týpí a dozvědět se něco i o kultuře indiánů,anebo si vlastnoručně ušít např. oblečení.
Nejen proto, že u nás žádná obdobná knížka není, dávám 100%.
Autoři do toho rozhodně dali srdce.

Noční klub. Díl druhý Noční klub. Díl druhý Jiří Kulhánek

Půjčil mi ji kamarád, který je Kulhánkomil, , jinak bych si jí asi nikdy nepřečetla.
Jsem ráda, že se tak stalo, bylo to strašně napínavý a moc dobře napsaný, škoda, že si ostatní knížky nemůžu koupit,protože na to prostě nemám :D
Ještě jsem četla povídku, vytisknutou na jednom papíře mini písmem - Tak tedy Heil Hitler - ty svině! a to byla taky bomba!
Kulhánek je prostě klasa.

Chránit vše živé Chránit vše živé Róši Philip Kapleau

Hezké,jemné, všeříkající...

Mrtví se někdy vracejí Mrtví se někdy vracejí Stephen King

Nekuřáci s.r.o. a Římsa se mi před deseti lety, když jsem ještě četla Kinga, dostaly nejvíc pod kůži.
To by člověk nevěřil, jak se může takhle zapotit u povídky s názvem Římsa!!!!

Kmeny 0 Kmeny 0 Tomáš Pospiszyl

Hezká, velká, těžká a voňavá bichle, plná krásných fotek.
....

05.05.2017 5 z 5

Základy praktické magie Základy praktické magie Papus (p)

Crazy a creepy!

05.05.2017 2 z 5

Děláme si to doma sami Děláme si to doma sami Alena Thomas

Díky za ní, myslím, že už si nikdy nekoupím předražený, brutálně chemický prací prášek, gel anebo aviváž!
Super nápad a studnice inspirací, navíc všechny suroviny najdete na sesterském webu http://www.essential.cz/
I když by se pár věcí mohlo vychytat, dávám 100% a doporučuju!

Šalvěj divotvorná Šalvěj divotvorná Jochen Gartz

Do téhle maličké knížečky se vešlo všechno, co člověk potřebuje vědět o Šalvěji divotvorné - od botanického popisu, tipů k pěstování a užívání, až po etnobotanické zkoumání a osobní zkušenosti mj. , i Alberta Hofmanna.
Za mě 100%

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Tahle knížka mne jako dítě těžce mystifikovala a docela zarytě jsem si myslela, že psi a kočky spolu mají mláďata :D Vzpomínám na ni s láskou. Jednou ji přečtu svým dětem.

28.12.2015 5 z 5

Perníková věž Perníková věž Martin Němec

Jelikož je knížka okopčená podle filmu, tak docela zklamání, ale to jsem si měla zjistit, než jsem si ji koupila.

15.09.2015 2 z 5