2368 2368 komentáře u knih

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Kniha měla úžasnou propagaci, jednu dobu byla opravdu všude tak jsem byla zvědavá co vzbudilo takový zájem. Ovšem opravdu nechápu co je na ní tak úžasného. Mě se nelíbila již od samotného začátku, je depresivní a musela jsem se nutit ji dočíst. Neoslovila mě dějem ani zpracováním, ale chápu, že si své čtenáře očividně našla.

18.08.2023 3 z 5

Runy osudu Runy osudu Christina Courtenay

Druhý díl run, úplně jiný než první díl přesto jedinečný. Hlavní rozdíl je, že se hlavní hrdinka přenese do minulosti a tím celý příběh začíná. Je chytrá, ale zpočátku mě právě proto rozčilovala. Jak si může tak dlouho myslet, že je všechno hra? (proto jsem nedala plný počet hvězd). Jinak je příběh poutavý, plyne postupně a nepustí Vás až do samého konce. Autorka ho opět skvěle doplňuje podrobnými popisy postav, okolí atd. Opět to byl zážitek, doporučuji.

Tlukot tisíců srdcí Tlukot tisíců srdcí Kiera Cass

Další skvělý příběh, který Vám umožní utéct do jiného světa. Je odlišná od jiných knih autorky, což je dobře. Dějová linie Vás vtáhne do děje a budete hltat jednu kapitolu za druhou.. Opět se zde prolínají pohledy obou hrdinů. Moc se mi líbil vztah princezny Anniky a jejího bratra. Konec je velké překvapení a zvrat. Doporučuji.

Kufr z nebe Kufr z nebe Lin Rina

Když jsem čekala na tuto knihu, očekávala jsem, že zde budou úplně jiné hlavní postavy. Po prvotním šoku jsem jí dala šanci. Ani mě nevyhovuje podbarvení stránek, dopisované komentáře a značky, ale zvykla jsem si. Kufr z nebe je detektivka, která má spád a doplňuje dějovou linii Kroniky prachu. Proto pokud jste nečetli první díl určitě jim začnete. Četla se sama a byla napínavá do poslední stránky, nakonec je vše shrnuto pro případ, že by jste se v něčem ztratili. Určitě stojí za přečtení, krásně uzavírá celý příběh.

18.08.2023 4 z 5

Jak si najít zámožného manžela snadno a rychle Jak si najít zámožného manžela snadno a rychle Sophie Irwin

Jelikož mám ráda knihy z tohoto období musela jsme ji mít . Kniha je plná detailů, popis postav, prostředí a spol. zvyklostí.. ale zároveň je to podáno tak, že to není nudné. Celkově je kniha vtipná a četla se sama. Hlavní postava je silná a cílevědomá žena, která se nezastaví a nenechá se odradit od svého cíle. Zároveň to je milující sestra, která je ochotná obětovat se pro rodinu. Pokud máte i vy v oblibě podobné romány vřele doporučuji.

18.06.2023 4 z 5

Zvrácená pouta Zvrácená pouta Lexi Ryan

Druhý díl, který uzavírá celý příběh. Jsem ráda, že zde dochází k vyjasnění všeho co se stalo. Jako čtenář se teď na obsah obou knih dívám jinak, konečně to všechno dává smysl. Za mě se série povedla a pokud se Vám líbil první díl nezklame Vás ani druhý. Nové postavy v knize příběh obohatí a závěr je opravdu nečekaný. Napětí, akce a romantika až do poslední stany. Doporučuji.

18.06.2023 4 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Knížku jsme četla během Vánočních svátků, ideální čas jelikož se i děj v knize kolem nich točí. Všude sníh, přípravy na Štědrý den a hledání pokladu. Nečekejte přehnaný děj, i když maminka hlavní hrdinky je akční až dost (na můj vkus). Romantiky tak akorát, příště dechovka. Četla se sama, doporučuji.

10.04.2023 5 z 5

Jenom nestvůra Jenom nestvůra Vanessa Len

Asi nejsme jediná, kdo po přečtení pár prvních kapitol má pocit, že vstupuje do již rozjetého příběhu. Přesto jsme se začetla a s napětím sledovala vývoj dál. Ovšem mrzelo mě, že zde nejsou vysvětleny všechny podrobnosti a spousta otazníků zůstává i po přečtení knihy. Rozhodně jsem nečekala takový konec a byla/jsem zklamaná. Tak razantně ukončit celý příběh s časovou osou.. No uvidíme, jedná se o sérii tak snad bude příště autorka milosrdnější. Za přečtení určitě stojí.

09.04.2023 4 z 5

Ozvěny run Ozvěny run Christina Courtenay

Kde začít, krásná obálka, dvě vzájemně propojené dějové linie a podrobnosti z dob historie vzájemně utváří jedinečnou knihu! Když jsme ji začala číst těšila jsme se na jiný druh knihy než běžné čtu a opravdu mě nezklamala. Ano, jedná se o odpočinkové čtení, ale díky autorce, která si dala práci i s ověřením faktu z této doby jsme se i dozvěděla informace, které jsem nevěděla. Kniha se čte sama a prolínání dvou časových linií mě zde nerušilo (nejsem jejím příznivcem) tak jako to mám u jiných knih. Všem vřele doporučuji!

30.12.2022 5 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Dočteno, asi jsem celkové čekala něco víc. Přečtení nelituji, ale vracet se rozhodne nebudu. Námět byl zajímavý, ale nesedí mi hlavní postavy. Vzhledem k jejich věku nevyzrálé, zmíněné atd. Prostě to není pro každého, to je asi celé . Co mě nenadchlo může pro Vas být dechberoucí.

24.10.2022 2 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Druhý díl je o něco lepší. Děj měl už rychlejší spád a pořád se něco dělo. V závěru mě opravdu překvapil konec.. uvidíme co bude následovat.

11.10.2022 3 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Než jsme si koupila celou sérii četla jsme Vaše recenze (dělám to tak vždy). Pro mě byl ale první díl hodně velké zklamání, nuda. Bože nutila jsme se číst dál s tím, že se snad celý děj rozjede. Ke konci tomu tak je, nyní čtu druhý díl a je o něco lepší tak snad z něj budu alespoň zpolobiny tak nadšená jako vy.
A ještě poznámka nakonec, co je to za módu psát z pohledu hlavních postav. Je to teď snad ve všech knihách. Neříkám, někde se to hodí, ale mě to spíš štve. Nemůžu se pak začínat tak já bych chtěla.

10.10.2022 2 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Čekala jsem trochu víc, ale i tak mě doplnění hlavní o pár dalších stránek potěšilo. Jsou zde hlavně rozbory osob a pár dalších zajímavostí,pokud se ke knize dostanete, stojí za přečtení.

30.09.2022 3 z 5

Všechno, co jsme měli Všechno, co jsme měli Jennifer Bright (p)

Román, který může přiblížit pocity a obtíže člověka, který si něčím podobným prošel nebo prochází. Knížka mě zaujala a četla se sama. Jak zde již zmiňují ostatní, konec byl jasný, ovšem rozhodně stojí za přečtení. Koneckonců, svět je opravdu malý a to i v knihách. Kdo si přečte, pochopí

30.09.2022 4 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Upřímně, jsem zklamaná. Všude čtu jak je sága úžasná, skvělý děj co vtáhne, promyšlené postavy atd. Děj tu není snad žádný, v prvním díle se skoro nic podstatného nestalo. Jelikož jsme si koupila všechny knihy, které do teď vyšly tak budu číst dál a doufat že dlesi díly budou lepší.

21.07.2022 2 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Krásná knížka, po dlouhé době jsme si skutečně užila každou kapitolu a mrzelo mě, že skončila. Doporučuji všem romantickým duším

10.07.2022 5 z 5

Opravdová královna Opravdová královna Jodi Ellen Malpas

Zklamání pokračuje. Zvrat na začátku a zmatek na konci. Dočeno, odkládá. Myslím si, že dlouho po podobném tématu nesáhnu.

31.05.2022 1 z 5

Kontroverzní princezna Kontroverzní princezna Jodi Ellen Malpas

Když jsem začala knihu číst moc se mi líbila. Pak ovšem na scénu nastoupila hlavní mužská postava a nastalo velké zklamání. Celé mi to přišlo jako když vykradli knihu,, Royal, královská sága ".
Knihu jsem dočetla a jelikož mám už i druhý díl přečtu si i tu, ovšem očekávání nebylo naplněno.

31.05.2022 2 z 5

Víno a čáry Víno a čáry Luanne G. Smith

Odpočinkové čtení, které Vás ovšem nepustí až do samého konce. Jelikož doba před prokletí není moc dobře popsána, netušila jsem do poslední chvíle kdo ji skutečně proklel. Škoda, že závěr je hodně zrychlený. Nevadí, i tak stála za přečtení, doporučuji.

01.05.2022 4 z 5

Studie ohně Studie ohně Maria V. Snyder

Tak, konečně dotčeno. Poslední díl je nejhorší z celé série. Byla to strašná nuda, myslela jsme, že ti snad ani nedočtu.
Chtěla jsme ovšem vědět jak to dopadne. Škoda jen, že si třetí díl nevzal něco málo z těch předešlých, akci, napětí a zvraty.

29.04.2022 2 z 5