1v8na 1v8na komentáře u knih

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Kniha byla velmi čtivá, poutavá a zajímavá. Oproti ostatním knihám, které jsem od Coates četla, příběh tentokrát nevypráví přímo obyvatel domu, ale sousedka, která žije ve vedlejším domě - i tak má na ni dům vliv.
Sice jsem se u knihy nebála, nicméně příjemné mrazení po zádech mi místy šlo. A to i přesto, že mi některé pasáže přišly předvídatelné.
Knihu hodnotím velmi pozitivně a určitě si dočtu díly v sérii, které mi chybí.

27.09.2022 4 z 5

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

Mě se kniha líbila. Oceňovala jsem to, že v knize nebyl jen jeden příběh, ale bylo to psaní ve stylu jeden děj hlavní a další doprovodné.
Také se mi líbilo, se že se neřeší jen samotný Fabian, ale i jeho kolegové a kolegyně a jeho rodina a poukazuje se na to, že každý má svůj vlastní problém a každý si ti řeší po svém.
Ukradení identity mi přišlo velmi zajímavé a poutavé.
Nicméně konec mi přišel překombinovaný....
Ovšem neodrazuje mě to od toho, přečíst si Motiv X.

12.09.2022 4 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Já měla s knihou zásadní problém - přišla mi příliš krutá a nemohla jsem se do ní začíst tak, abych si ji užila. Bohužel, byla pro mě zklamáním.

28.08.2022 2 z 5

Jógové pohádky Jógové pohádky Vladimíra Ottomanská

Kniha má čtivé pohádky i příběhy. Líbí se mi, že je kniha psaná jako jeden velký příběh jedné kapky vody.
Kniha je vhodná pro učitelky či lektorky jógy, tak i pro čtenáře, kteří di chtějí jen přečíst pohádky.
Popis i nákresy jógových pozic jsou jasné a srozumitelné.
Příběhy i pohádky doplňují perfektní ilustrace.
Pohádky i příběhy jsou krátké, čtou se rychle s vždy z nich plyne nějaké poučení.
Doplňující otázky na konci každé pohádky či příběhu nutí děti na samotnou pohádkou přemýšlet a to se mi líbí.

28.08.2022 5 z 5

Inkoust Inkoust Alison Belsham

Příběh má spád, byl svižný, nemá žádná hluchá místa.
Vůbec to v této sérii není tak, že by druhý díl byl horší než první.
Výhodou jsou krátké kapitoly, které podporují čtivost.
Co se mi velmi líbilo, bylo, že kapitoly byly psané z pohledu různých postav ( Marni, Francis, Alex, Rory,...).
Co mi naopak hodně překáželo, byla zasedlost Roryho na podezřelou osobu.

Byl také pěkně vykreslen osobní život Francise, který se mu trochu rozpadl. Jsem zvědavá, jak si ho v příštím díle poskládá.

21.08.2022 5 z 5

Poslední lež Poslední lež Riley Sager (p)

Kniha je bombastická!
Čte se svižně, nejsou v ní žádná hluchá místa.
Líbí se mi přesný popis místa tábora a jednotlivé vykreslení charakterů postav. Je to pro děj velmi důležité.
Kniha je psána v přítomnosti, odkazuje však na události, které se staly před 15 lety - proto oceňuji prolínání kapitol přítomných s kapitolami (i když v malé míře) z minulosti. Mohla jsem si tak sama udělat obrázek a poskládat si příběh sama v hlavě.
Emma i Theo mi byli velmi sympatičtí - jen škoda, že spolu nekomunikovali otevřeněji.
Konec knihy vám nedá spát - musíte číst, dokud nevíte, jak to dopadne.
Závěr plný zvratů a překvapení příběh dokonale zakončil.

20.08.2022 5 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Příběh byl velmi čtivý. Četla jsen předtím thrillery, tak jsem chtěla něco romantického a byla to parádní volba.
Oba hrdinové mi byli velmi sympatičtí.
Příběh byl parádně romantický. Líbí se mi, že byl psaný jak z pohledu Sydney tak i z pohledu Ridge.
Ridge je ta nejlepší mužská postava, o které jsem za poslední dny četla - měl výborné charisma, smysl pro spravedlnost, upřímnost, férovost, jeho upřímnou lásku...
Příběh je plný emocí - lásky, touhy, přátelství, stanovování si priorit, ale i zrady, nevěry, nerozhodnosti.
Co přidalo knize na zajímavosti je soundtrack písní.

06.08.2022 5 z 5

Dobrodružství rodiny Smolíkovy Dobrodružství rodiny Smolíkovy Béla Rigó

Jde o oddechové čten, díky kterému jsem se vrátila do svého dětství. Pokud si chcete spravit náladu a pobavit se a zasmát se, pak je rodina Smolíkova je super čtení.

03.08.2022 5 z 5

Věrný čtenář Věrný čtenář Max Seeck

První polovina mě neskutečně bavila a hltala jsem ji. Začetla jsem se do ní a ze začátku jsem nemohla přestat Přišlo mi to báječný. Nicméně čím více jsem se dostávala do příběhu, tím více mi to přišlo nereálné a měla jsem se čtením problém.

03.08.2022 3 z 5

Inkoust, kov a sklo Inkoust, kov a sklo Gwendolyn Clare

Kniha měla sice parádní námět, ale hlavní hrdinka byla tak na facku a nesympatická, že jsem měla problém vůbec dočíst

19.07.2022 2 z 5

Maria Montessoriová: Učitelka nové doby Maria Montessoriová: Učitelka nové doby Laura Baldini (p)

Maria byla velmi inspirativní a zvláštní osobnost. Na svoji dobu byla velmi pokroková, což dost lidem leželo v žaludku.
Kniha byla napsána čtivě. Nepřišlo mi, že bych četla životopisný román. Šlo to rychle, odsypalo to jako běžný román.
A musím říct, že mě to velmi inspirovalo ohledně vzdělávání vlastních dětí.

12.07.2022 5 z 5

Říše divů Říše divů Jennifer Cody Epstein

(SPOILER) Kniha byla pro mě chvílemi průměrná - byly v ní místa, která jsem hltala a potřebovala vědět jak to bude dál. Ale měla i tzv. hluchá místa, kde se mi děj táhl.
Vylepšilo to však to, že každá kapitola byla psána z pohledu jiné hrdinky a jiného časového úseku.
Téma knihy je velmi zajímavé - nejlepší přítelkyně, rozdělí je politická a válečná situace v zemi a ve světě. A poté se to s nimi táhne celý život a neskutečně jim to ubližuje, drtí je to a tahá je to ke dnu.
Jsou ale dvě otázky, které mi zůstaly nezodpovězené ohledně Ilse: opravdu byla zrádce? A proč byla tak citově chladná k Avě?

05.07.2022 4 z 5

Rodina z podkroví Rodina z podkroví Lisa Jewell

(SPOILER) Ze začátku mi dělalo problém se začíst. Měla jsem trochu zmatky v tom, kdo je kdo a z jakého pohledu je konkrétní kapitola psaná.
Jakmile jsem se však zorientovala, do příběhu jsem se ponořila a četla a četla.
Příběh měl spád, ubíhající děj, akci, napětí, dobrodružství.
Bylo zajímavé sledovat, jak se odvíjel příběh dětí v domě a z domu v Chelsea.
Kapitoly byly krátké a podporovaly čtivost.
Jen Henry - ten mi přišel jako solidní psychopat.

28.06.2022 4 z 5

Láska za ostnatým drátem Láska za ostnatým drátem Hana Radulić

Kniha mi více přišla jako příběh faktu než román. Nicméně mě osobně to bavilo, zvykla jsem si na za mě trochu strohý styl psaní a když pominu, že celý příběh je shrnut v prologu, tak to bylo čtivé a za mě dobré.
Co mě překvapilo, byly vždy vysvětlivky pod čarou. Tohle byl jeden z mála románů, ve kterém jsem se s tím setkala.

22.06.2022 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Z knížky mám rozporuplné pocity. Nevím jestli kniha nesedla mě nebo je to spisovatelkou, ame já měla s touhle knihou problém. Dělalo mi problém se začíst, některé pasáže mi přišly šíleně překombinované. Bylo to takové chvíli nahoru, chvíli dolů. Hrdinka mi přišla, že chvíli jí je přes třicet a chvíli je jak pubertální patnáctka.
Bohužel mi tato kniha nesedla.
Za zavřenými dveřmi a nebo Dilema mi přišlo lepší.

16.06.2022 2 z 5

Kniha ztracených jmen Kniha ztracených jmen Kristin Harmel

Příběh byl velmi čtivý. Líbí se mi vykreslení odvahy hlavní hrdinky a její úsilí pomáhat těm, kteří to potřebují.
Litovala jsem hrdinčinu matku, která se nedokázala smířit se situací, co její dcera dělá, nicméně i přes to se za dceru prala jako lev, i když svým mateřským způsobem.
Rémyho jsem si zamilovala.
Při čtení knihy jsem si uvědomila, jak jsem ráda, že nemusím zažívat to, co hrdinové v knize.
Tohle byla moje první kniha od autorky a vzhledem k tomu, že jsem z příběhu nadšená, tak určitě ne poslední.

16.06.2022 5 z 5

Matylda Matylda Roald Dahl

Pro mě byla kniha vrácení do dětství. Měla jsem ráda dilm, který jsem viděla první a když jsem v knihovně viděla knížku, tak jsem si říkala, že bych ji mohla zkusit.
Náramně jsem se u toho pobavila. Bylo to odpočinkové čtení s pěknými ilustrucemi.

12.06.2022 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Kniha byla velmi čtivá. Krátké kapitoly čtivost jen podporovaly. Nutí vás číst dál.
Líbí se mi, jak kniha ukazuje na dva případy, které spoku nesouvisejí, nemají nic společného, ale je třeba je zároveň řešit.
Téma sociaopatie a manipulace bylo velmi zajímavé a pro mě v detektivce netypické.
Nevadilo mi, že zde není pátrání po pachateli - vynahradilo mi to, vykreslení myšlenkových pochodů pachatele.
Za mě to byla peckovní jízda. Už teď se těším až si seženu třetí díl.

06.06.2022 5 z 5

Strach Strach Franck Thilliez

Bylo to super, prostě parádní jízda. Knihu jsem měla půjčenou z knihovny a byla moje první od autora. Začínám číst od začátku sérii a chci ji mít doma.

01.06.2022 5 z 5

Zemřu o Vánocích Zemřu o Vánocích Tammy Cohen (p)

Příběh byl velmi čtivý. Kapitoly byly kratší, což podporovalo čtivost knihy. Kniha byla rozdělena na dvě části - na část v období Vánoc, kdy byla a Jessica s Dominikem a na část potom.
Musím říct že část potom mě naprosto totálně odrovnala.
Kniha je psaná z pohledu Jessicy - ta píše v ich formě. Je psaná také z pohledu Kim - vyšetřovatelky, ta píše v er formě a její části jsou odděleny jiným stylem písma - lépe se v tom orientujete.
Části z pohledu Kim nám ukazují to, že i když vyšetřovatelka plně ponoří do své práce, stále má svůj osobní život.
Konec knihy je ve stylu, kdy si ho podle mě může vyložit každý po svém.
Za mě to byla super jízda.

25.05.2022 5 z 5