1v8na 1v8na komentáře u knih

Čím chci být, až vyrostu Čím chci být, až vyrostu Jan Zíma

Záživné básničky, které nenásilnou formou představují dětem různá povolání.
Líbí se mi doplňující otázky, které nutí děti přemýšlet nad povoláními.

17.03.2023 5 z 5

Jak se budí modrý drak Jak se budí modrý drak Patrik Břečka

Pohádky se mi velmi líbily. Četli jsme s dcerou před spaním. Nejsou ani dlouhé, ani krátké. Jsou poučné, moderní a záživné. Dceru velmi bavily.
Pohádky oživují i perfektní ilustrace.
Prvních pár pohádek na sebe i navazovalo.
Poté už ne, což mě trochu mrzelo, ale i přesto byly super

15.03.2023 5 z 5

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Příběh byl velmi čtivý a velmi poučný. Děj ubíhal rychle. Líbí se mi, že je to bráno životní příběh jednotlivých několika postav.
Postavy mi byly sympatické a oblíbila jsem si je. Některých mi bylo velmi líto.
Román mě však přesvědčil o jednom - komunismus je svinstvo.

02.03.2023 5 z 5

Loď pro malomocné Loď pro malomocné Jan Hora

Knížka je velmi útlá. Má jen 16 stran. Ovšem příběh v ní stojí za to.
Můžeme se dozvědět, co je malomocenství neboli lepra, jak s ní bojovat a jak lidem, kteří jí onemocněli, pomáhali.
Kniha je doplněna ilustracemi

27.02.2023 5 z 5

S Komenským do komiksu – Únikovka s Amosem S Komenským do komiksu – Únikovka s Amosem Klára Smolíková

Parádní sešupova jízda. Kniha je jak poučná, tak je psána i formou zábavy. Má teda jak zábavní tak i vzdělávací prvky, což se mi neskutečně líbí.
Komiks příběh oživuje..
Určitě budu ráda když si knihu jednou přečtou i moje dcery

22.02.2023 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Tahle kniha mi přijde velmi zajímavá. Má hodně zajímavé téma. Při čtení jsem byla neskutečně ráda za to, že žiju život v této době v jaké žiju a nikoliv ve vymyšleném Gileádu.
Někomu může kniha přijít velmi zmatečná, což se mi občas stávalo a to ze dvou důvodů - minimum přímé řeči a přeskakování z přítomnosti do minulosti ve stylu hrk sem, hrk tam.
Jakmile si na styl psaní zvyknete, neřešíte to.
Za mě to byla mazecová jízda. Už teď se těším až se podívám na seriál a ráda bych si přečetla i druhý díl
Jen si teď od Atwoodové musím dát chvíli pauzu. Čtení této knihy bylo myšlenkově náročnější.

22.02.2023 4 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Lynette Noni

Příběh byl velmi silný na emoce,. emotivní, propletený, plný lásky, pochopení, ale i zrady a intrik.
Kiva dostává prostor hledat sama sebe - to se mi na jednu stranu libilo, ale chvílemi mě to i štvalo. Kniha byla čtivá.
Zhltla jsem už i třetí díl v angličtině.

14.02.2023 5 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Příběh je dechberoucí. Prostředí věznice, kde se děj knihy odehrává, je strhující a fascinující.
Kniha je bohatá na zvraty, napětí, akci, ale i překvapení.
Kiva i Jaren mi byki sympatičtí od první chvíle.
Kdo je Jaren jsem začala tušit ještě dříve než zo sám prozradil.
Kdo je Kiva jsem však nevěděla do poslední věty.
Kniha j doplněna mapami království Wenderallu a věznice Zalindov - obě dvě mapy čtenáři doplňují kde co najde.
Konec knihy byl.jedno velké wau... Už teď čtu druhý díl.

24.01.2023 5 z 5

Medová smrt Medová smrt Hanni Münzer

Kniha je čtivá. Děj má spád. Je zajímavý. Ukazuje odvahu hrdinky Deborah postarat se o bratra, aby přežil a ona s ním.
Na druhou stranu mo Deborah přišla velmi impulsivní, náladová a kolikrát se do všeho vrhala po hlavě bez ohledu ha následky.
V knížce byly některé nepřesnosti. Určité mi nevadilye - jako třeba ta, že matka Deborah vstoupila do Říšského kancléřství dříve než bylo opravdu otevřeno - to je vysvětleno v doslovu.
Co mi však velmi vadilo, vylo to, že z Gabčíka a Kubiše udělala spisovatelka členy polského židovského odboje. To mi vadilo dost.
Nicméně i přes to se mi kniha celkem líbila a druhý díl Marlen si přečtu

16.01.2023 3 z 5

Smrtihlav Smrtihlav Franck Thilliez

S touhle knihou jsem měla trochu problém se začíst kvůli mému odporu k hmyzu a komárům.
Nicméně i přesto když byla ale kniha parádní a měla super sešup.
Případ vyl zajímavě zamotaný.
Taky se mi líbila i psychologická stránka knihy, která příběh velmi oživila.
Už teď se těším na další díl ze série.

04.01.2023 4 z 5

Všechno, na čem záleží Všechno, na čem záleží Lucia Braunová

Příběh v knize nebyl špatný, měl sám o sobě dobrý nápad. Ale měla jsem jeden velký zásadní problém. Nevadilo mi to, že byl konec na můj vkus překombinovaný a useknutý. Vadilo že mi to, že začátek byl hodně pozvolný, místy až nudný. O to víc se snažila nacpat akci a zazivnost na konec knihy, což podle mě nevyšlo.

26.12.2022 3 z 5

Čtení je velmi poutavé a napínavé.kniha jde dost do podrobna.
Je rozdělena na několik kapitol - zabývá se přípravou na výpravu, samotnou výpravou, úmrtím a vyšetřováním.
Co oceňuji, je to, že v knize není jen pouhý samotný text, ale je doplněna o fotografie, jejich rozbor, důležité informace z vyšetřování, hypotézami a jejich rozborem a vysvětlením.
Jsou zde i odkazy na weby, které se tímto tématem zabývají.
Jen ke konci mi přišlo, že už se informace opakovaly.

22.12.2022 4 z 5

Krvavý anděl Krvavý anděl Franck Thilliez

Kniha byla velmi čtivá. Děj byl napínavý, měl spád, byl svižný.
Franck mi byl sympatický. Jeho osobní život dává knize grády.
Některé pasáže mohou někomu přijít brutální a nemusí je jen tak někdo rozdýchat, včetně barvitých popisů. Mě to však nevadilo.
Co mě zaujalo, je povolání psycholožky profiterky, která příběh oživila.
Za mě to byla super jízda a už se těším na další díly ze série.

13.12.2022 5 z 5

Pravá matka Pravá matka Shalini Boland

Rozjezd knihy byl ba můj vkus pomalejší. Měla jsem problém se začíst. Nicméně jakmile jsem se začetla, což bylo ve chvíli obklíčení Tessina domu novináři, mělo to spád a sešup a knihu jsem měla přečtenou za dva dny.
Tess mi byla velmi sympatická - obdivovala jsem ji za to, čím si prošla, za její sílu a odhodlání.
Scott mi přišel takový nemastný, neslaný.
Koho jsem si zamilovala, byl Ben.
Za mě to bylo super.

03.12.2022 4 z 5

Dcera říše Dcera říše Louise Fein

Knih d tématem druhé světové války jsem přečetla celou řadu. Ovšem bylo jich minimum z pohledu Německa, německé strany z pohledu.
Příběh je srozumitelný a jasně ukazuje, jak to tenkrát bylo.
Líbí se mi, jak autorka vykresluje naivitu puberty, kdy člověk věří těm nejbližším, ale zároveň si tvoří vlastní názory - jenže co dělat, když jsou proti proudu?

Walter byl velmi sympatický hrdina. A jeho věta "Lidi uvěří tomu, čemu chtějí věřit, i kdyby pro to nebyly důkazy." mi zůstala v hlavě.

29.11.2022 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Bohužel mě k iha nechytla. Vzdala jsem ji po 60 přečtených stranách.

14.11.2022 2 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Příběh se mi hodně líbil. Po sérii čtení thrillerů a detektivek jsem potřebovala změnu a tohle stálo za to.
Allie mi byla velmi sympatická. Líbilo se mi, její odhodlání vyrovnat se s minulostí a postavit se na vlastní nohy.
Kaden mi přišel taky jako sympaťák - i když se chvílemi choval jak vůl, ale chápala jsem ho.
Kniha měla spád, četla se rychle.
Za mě byla super.
Už teď se těším na druhý díl o Dawn a Spencerovi.

13.11.2022 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Na jednu stranu jsem strašně chtěla vědět jaké bude rozuzlení, co všechno se v průběhu stalo. Dvě dějové linky tomu dodaly šmrnc.
Na straně druhé mi to celé přišlo šíleně překombinované. Moc náhod najednou.
Děj ani příběh nejsou špatné, jen nesmíte očekávat senzaci podke ocenění debut roku 2018.
Má to za mě svoje menší chybičky prekombinovanosti.
Mimochodem křídová hra byla pěkná srágořina.

28.10.2022 4 z 5

Služebná Služebná Alicja Sinicka

Příběh byl svižný, čtivý, rychle ubíhal, měl spád. Neměl žádná hluchá místa. Celý děj je napínavý a potřebujete vědět, jak to bude pokračovat a co bude dál. Kniha se mi velmi líbila.
Drobný nedostatek bych viděla v místy až moc okatém naivním jednání hlavní hrdinky Julie - ovšem pak mě napadá otázka - chovala bych se líp?
Mikuláš Borewsky byl zvíře a Marie psycho.
Za mě to byla bomba a jízda.

19.10.2022 5 z 5

Kde trčíš?!? Kde trčíš?!? Kristína Kačaljaková

Komiks je velmi útlý, má jen 60 stran, ovšem na těchto stránkách je interaktivní formou při opravě hodin, vysvětleno, co je hněv a jak s ním pracovat.
Jsou zde i možnosti, kdy čtenář může nakreslit, jak hněv vypadá, jak si ho představuje, kde ho v sobě vnímá a podobně.
Kniha obsahuje i doplňující úkoly, které jsou součástí příběhu. Mají vzdělávací a rozvíjející funkci. Plní ji dobře.
Díky příběhu v komiksu si můžete zodpovědět na otázky, které ve vás příběh probudí.
Pointou knihy je právě ovládat svůj hněv. Pokud chcete vědět, jak na to, určitě po tomto komiksu stáhněte.
Je určen pro všechny věkové kategorie, může si ji přečíst kdokoliv a kdokoli si z ní může něco odnést.

13.10.2022 5 z 5