1v8na 1v8na komentáře u knih

Vlčí hora Vlčí hora Ivana Ondriová

Musím říct, že mě osobně kniha v jedné věci pomohla - dostala mě ze čtenářské krize. Toho si velmi vážím.
Potřebovala jsem příběh, který bude akční, bude se rychle číst a bude ubíhat. To kniha splňovala.
Druhá věc je ta, že mi přišla nereálná, hlavní hrdinka mi přišla nesympatická, její manžel psychopat.
Nicméně napětí, akce, svižný děj a záruka toho, že jsem se nenudila v knize rozhodně byla.
Kvalita a promyšlenost příběhu je trochu mimo.

26.07.2023 3 z 5

Chlapec v kufru Chlapec v kufru Lene Kaaberbøl

Z knihy mám opět smíšené pocity.
Na jednu stranu byl děj zajímavý a akční..
Na tu druhou bylo v knize nepřeberné množství postav. Měla jsem v tom zmatek. Nevěděla jsem kolikrát v které zemi se nacházím.
Příběh hodnotím kako průměrný.
Bohužel se mu nepodařilo dostat mě ze čtenářské krize.

12.07.2023 3 z 5

Šmoulové Šmoulové neznámý - neuveden

Skvělé ilustrace, parádní krátké příběhy, které jsou na dobrou noc ideální.

06.07.2023 5 z 5

Pohlednice z Paříže Pohlednice z Paříže Alex Brown

Z knihy mám rozporuplné pocity. do poloviny knihy mi příběh přišel natáhnutý a takový velmi popisný a ne moc zajímavý.
Od poloviny to pak byla jízda.
Sice bych očekávala více prostoru pro Beatrici, ale to byla jen malá vada na kráse.
Knihu hodnotím průměrem. Na letní čtení ideální.

06.07.2023 3 z 5

Dívka v zeleném svetru Dívka v zeleném svetru Daniel Paisner

V knize je příběh inspirovaný skutečnými událostmi. Je autentický. Ze začátku jsen měla trochu problém se začíst. Pak to šlo ráz na ráz.
Opravdový zážitek.

20.06.2023 5 z 5

Smrtící DNA Smrtící DNA Franck Thilliez

Osobně jsem s touto knihou měla problém a to celkem velký. Nemohla jsem se začíst - rozjezd byl pomalý, pak to však nabralo spád.
Nicméně pro mě byl kámen úrazu odbornost. Chvílemi jsem tomu nerozuměla a musela jsem číst několikrát po sobě.
Děj měl spád, kniha byla svižná, ale moc technická.
Ovšem nebrání mi to, avych si přečetla další autorovi knihy.

15.06.2023 3 z 5

Zrádci krve Zrádci krve Lynette Noni

Parádní zakončení série. Byla jsem z ní nadšená. Z druhého dílu, respektive jeho konce jsem byla dost rozpačitá, nicméně třetí díl měl grady.
Nejvíc mě překvapila Creesta a to opravdu velmi.
Je mi líto, že už se s hrdiny neshledam v žádné knize, nicméně si určitě sérii přečtu ještě jednou.

07.06.2023 5 z 5

Dívka za ostnatým drátem Dívka za ostnatým drátem Imogen Matthews

Je to dost odlehčená kniha na téma druhé světové války. Ukazuje tu lepší stránku - odvahu, přátelství, možnost pomoci.
Některé pasáže mi přišly natáhnuté. Nebylo to špatné, ale že bych z ní byla nějak extra odvázana se taky říct nedá.

03.06.2023 3 z 5

Jóga z pohledu anatomie Jóga z pohledu anatomie Ann Swanson

Velmi se mi líbí zpracování knihy, která je založena na ilustracích.
Ásany jsou znázorněny z několika úhlů pohledu a je vždy přesně vysvětleno, jaké svaly či orgány jsou do cvičení zapojovány a jaké se aktivují a procvičují.
Za mě byla kniha poučná, zajímavá a rozšířila mi obzory.

31.05.2023 5 z 5

Byl jednou jeden úl Byl jednou jeden úl Karel Sládek

Kniha se mi velmi libila, je psána jednoduše, aby ji pochopili děti a zároveň i poučně. Doplňuji ji perfektní ilustrace. Za mě rozhodně pět hvězdiček

25.05.2023 5 z 5

Lovkyně Lovkyně Kate Quinn

Kniha mě celkem překvapila - máme zde čtyři lidi - Annu, Jordan, Ninu a Iana - každý je jiný, každý má jiný charakter a přesto se jejich životní osudy protnou a zamotají.
Příběh je psán jak z pohledu součastnosti tak i minulosti, tedy retrospektivně.
Finále je grandiózní.
I přes to že v knize byly některé části velmi natáhnuté, příběh měl bavik a dokázal mě strhnout.
Jde o moji první knihu od autorky, určitě nebude poslední.

14.05.2023 4 z 5

Mé lži Mé lži Heather Gudenkauf

Příběh mě naprosto pohltil. Líbilo se mi a oceňovala jsem, že byl psán z více pohledů - Eve (linka v minulosti), Nola a Maggie (linky v přítomnosti) - mohla jsem tak udělat si obrázek o myšlenkách a fungování i ostatních postav.
Nejvíc mě dostávala Nola - její myšlení, fungování a to, jak se neuměla vypořádat se situací a jak situace řešila po svém.
Líbí se mi, že příběh je nepředvídatelný - snažila jsem se uhodnout, kdo je vrah, ale nepovedlo se mi to.
Nejde o žádný dramatický a složitý thriller - jde o pohodové ubíhající thrillerové čtení.

04.05.2023 5 z 5

Oplatková Markéta Oplatková Markéta Rudolf Lukeš

Pohádky byly pěkně napsané. Byly modernějšího rázu.
Čtení je určeno pro starší čtenáře kvůli malým písmenkům. Mladším čtenářům nebo nectenarum mohou číst rodiče nebo prarodiče.
Popis lázní a lázeňské architektury a atmosféry je vystihující.
Pohádky jsou doplněny nádhernými ilustracemi.
Kniha má i drobné nedokonalosti - například krmení ryb sladkými oplatky nebo některé lumpárny, které šly přes čáru. Ale vzhledem k tomu, že neplechu dělalo dítě a skřítek, dalo se.to tolerovat a s dcerou jsme si vysvětlovali, proč je to špatně.
Pohádky se mi velmi líbily

02.05.2023 5 z 5

Bylo to velmi zajímavé - celý dosavadní životní příběh Toma Feltona alias Draca Malfoye..
Tom je o něco málo starší než já.
Líbí se mi, jak je kniha psaná - z jeho pohledu do románového stylu plná historek ať už ze života nebo z natáčení a pohledu na jiné herce a osobnosti.
Ukazuje nám nejen své kladné a pozitivní stránky, ale i ty negativní, kterými mě velmi překvapil.
Tom si na nic nehraje, je velmi otevřený a doufá, že by jeho kniha mohla pomoci i ostatním.
Celkový dojem o Tomovi doplňují dvě fotografické přílohy a předmluva Emmy Watson
Pro mě tato kniha byl neskutečný zážitek.

17.04.2023 5 z 5

Hroší moudrost Hroší moudrost Peter Svetina

Zajímavé krátké moderní pohádky sse dvěma hlavními hrdiny v podobě hrochů Marcela a Huberta, jak poznávají svět a jeho fungování. Pohádky se četly rychle, byly svižné, zábavné a poučné.
Četly jsme s dcerami před spaním.
Moc se mi to líbilo

15.04.2023 5 z 5

Světla jihu Světla jihu Nina George

S touto knihou jsem se dost orala. Nesedl mi styl psaní.
Je to psáno emotivně, abby se ukázala hloubka citů. Což na jednu stranu oceňuji, na druhou mě to vůbec nebralo. Je mi to líto.

07.04.2023 2 z 5

Žena s modrou hvězdou Žena s modrou hvězdou Pam Jenoff

Příběh byl neuvěřitelně silný, emotivní, neskutečně bolestný, ale i citový. Líbí se mi odvaha obou hrdinek, jak se snaží vypořádat s nástrahami 2. Světové války.
Je to něco neuvěřitelného.
Kniha byla neskutečně čtivá.
Neměli bychom zapomínat na křivdy, které se v minulosti děly.

07.04.2023 5 z 5

Vlak do Samarkandu Vlak do Samarkandu Guzel Jachina

Jde o mojí první knihu od autorky.

Ze začátku jsem z ní měla rozporuplné pocity. Některé pasáže mi přišly natáhnute. Pak jsem se ale zacetla a mělo to spád.

Líbí se mi jak se vykresluje historie Ruska.

Knihu si určitě ještě někdy přečtu.....

27.03.2023 4 z 5

Syndrom E Syndrom E Franck Thilliez

Ze začátku jsem se nemohla začíst. Přišlo mi na jednu knihu že je v ní neskutečně moc odbornosti, kterým jsem ze začátku neholdovala.
Nicméně jakmile se spojili Sharko s Hennebellovou, tak to nabralo spád.

Poté jsem se již nechala unášet realitou, akcí, napětím, Ale i i láskou a brutalitou.

Líbí se mi pohled jak ze strany Hebebellove tak i Sharka.
Za ně super.

Už teď se těším na další díly.

27.03.2023 4 z 5

Čím chci být, až vyrostu Čím chci být, až vyrostu Jan Zíma

Záživné básničky, které nenásilnou formou představují dětem různá povolání.
Líbí se mi doplňující otázky, které nutí děti přemýšlet nad povoláními.

17.03.2023 5 z 5