18LenkA12 18LenkA12 komentáře u knih

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Od této knihy jsem moc nečekala, brala jsem to jako doplnění informací, které nebyly v předchozí knize. Líbilo se mi jak jsou zde dány jednotlivé dopisy a popisy jlavnich postav. Jedná se o oddechovou knihu.

17.04.2024 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Knihu jsem četla po druhé a určitě se k i zase někdy vrátím. Romantický příběh, který jsem prožívala s hlavními hrdiny a doufala, že kniha neskončí a bude příběh pokračovat dál. Knihu můžu jen doporučit ostatním k přečtením.

13.04.2024 5 z 5

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

Autobiografický příběh, plný životních zkoušek, hledání sama sebe. Vyprávění bylo plné dobrodružství, napětí, které jsem díky příběhu a nenucené formě prožívala s hlavními hrdiny. Určitě si přečtu další dobrodružství kocoura Boba.

26.03.2024 5 z 5

Obhajoba Britty Steinové Obhajoba Britty Steinové Ronald H. Balson

Další skvělá kniha z pera autora. Tento příběh ač je to historická fikce, má v sobě spoustu detailů a faktů z historie dánských Židů a Dánska státu jako takového. Kniha byla plná emocí, ke konci i zvratů. Knihu můžu dalším čtenářům jen doporučit.

24.03.2024 5 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Oddechová kniha, která se odehrává v krásné francouzské vinařské oblasti. V této knize mu přišlo, že autorka už tolik nepopisuje okolí, ale řeší osudy hlavních hrdinů.

11.03.2024 4 z 5

Volání hvězd Volání hvězd Emma Donoghue

Jedná si o fiktivní příběh, který je založený na skutečných událostí během pandemie španělské chřipky v Irsku. V knize se setkáváme s vymyšlenými postavami teda až na jednu, a to doktorku Kathleen Lynnovou. Kniha jako celek byl velmi čtivý a děj rychle postupoval dál.

03.03.2024 4 z 5

Odstín smrti Odstín smrti Bianca Iosivoni

Skvělé pokračování této knižní série. Už teď čekám jak bude zakončena celá série, jaká dobrodružství čekají na hlavní hrdinky ve velkém finále. Tento díl byl plný napětí, zvratů, shledání a zároveň bolestivých ztrát. Knihu můžu jen doporučit.

22.02.2024 5 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Kniha mě moc nebavila a do jejího dočtení jsem se musela hodně nutit. Třeba někdy časem si knihu přečtu zase a změnit názor na ní.

11.02.2024 3 z 5

Zářivá noc hvězd a ledu Zářivá noc hvězd a ledu Rebecca Connolly

Kniha byla napsána podle skutečných událostí Titaniku,.kdy se potopil. Od knihy jsem díky její propagaci čekala víc. Autorka zvolila zajímavé napojení kapitol, které mě rušilo pro začtení se.

04.02.2024 4 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Neuvěřitelný strastiplný životní příběh. Je neuvěřitelné jak silnou vůli hlavní hrdinka měla k přežití a odvahu vypovědět vlastní příběh. Knihu můžu jen doporučit

23.01.2024 5 z 5

Dračí oči Dračí oči Stephen King

Příběh byl dobrodružný a napínavý. Čtenář zde najde spousta neočekávaných zvratů, které postupně gradují. Závěr knihy už mi přišel celkem uspěchaný.

15.01.2024 4 z 5

Houslistka z Berlína Houslistka z Berlína Ronald H. Balson

Dojemný příběh, ve kterém je spousta napětí, rodinné pospolitosti a lásky. Děj nutí čtenáře číst dál a dál. Na každé straně děj vrcholí, nečekaně se zavrtává. Musím přiznat, že ke konci i slza ukápla. Už teď se těším na další knihy od autora a znovu přečtení jeho knih. Knihu můžu Jene a jen doporučit.

10.01.2024 5 z 5

Runy osudu Runy osudu Christina Courtenay

Pokračování předešlého románu Ozvěny run bylo stejně napínavé, zamilované a dobrodružné. Čtenář se opět jednoduše vžije do jednotlivých postav a může jejich příběh prožívat s nimi. Knihu můžu jen doporučit.

04.01.2024 5 z 5

Ozvěny run Ozvěny run Christina Courtenay

Krásné romantické příběhy odehrávajících ve dvou časových linkách a to ve vikingských dobách a nynějším Švédsku. Oba příběhy jsou si velice podobné, ikdyž každá láska musí překonat jiné nástrahy. Oddychovka, kterou můžu jen doporučit.

31.12.2023 5 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Krásný nadčasový vánoční příběh napsaný formou pohádky. Oddychový příběh jak pro děti tak i pro dospělé, který poukazuje na to, že pokud člověk chce tak se může změnit. Kniha můžu jen a jen doporučit.

25.12.2023 5 z 5

Najdi Rebeccu Najdi Rebeccu Eoin Dempsey

Kniha byla velmi čtivá a vůbec by mi nevadilo, kdyby kniha byla o něco delší a nebylo vynecháno tolik let. Celý příběh jsem prožívala s hlavním hrdinou. V ději nechybělo napětí, láska, odhodlání, zklamání, smutek... Čtenář zde nalezne spoustu emocí hlavního hrdiny, které ho nutí číst dál a dál.

20.12.2023 4 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Kniha se četla sama, je to taková menší oddychovka. Autor sám upozorňuje, že děj je inspirován skutečnými událostmi, tak možná že začátku ano, ale pak už mi děj přišel přitaženy za vlasy a celkem nereálný. Od této knihy jsem čekala víc.

15.12.2023 4 z 5

Údolí havranů Údolí havranů Barbara Erskine

Další skvělý román, kdy čtenář sleduje dvě dějové linky a to z přítomnosti a minulosti. V díle se jednotlivé linky prolínají a nutí čtenáře číst dál a dál. V knize během čtení graduje napnelismus a jednotlivá dobrodružství hlavních postav.

10.12.2023 5 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Kniha patří mezi klasické díla. Jedná se o komedii, kterou dějovou zápletkou lze přirovnat ke každé době. Musím uznat, že filmové zpracování s Vkastou Burianem se mi líbilo víc než samotná kniha.

02.12.2023 4 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Toto dílo patřící mezi českou klasiku, je oddychové, plné dobrodružství klučičí party popsáno očima hlavního hrdiny. Knihu můžu jen a jen doporučit. Rozhoden si ji ještě přečtu.

25.11.2023 5 z 5