ekardy ekardy komentáře u knih

čteno v angličtině. I am on my way to escape loops from hell and defeat paradox of choice.

20.12.2018

Mágové Mágové Lev Grossman

Nebýt seriálu Magicians od Syfy, tak bych tuto knihu vůbec nečetl, ale seriál se mi líbí, tak jsem tomu dal šanci. Kvalitou a propracovaností se to třeba s HP nedá vůbec srovnávat, ale je to celkem zábavné a jednoduché čtení.
Je to taková slátanina, kterou je jednoduchý kritizovat. Ale značná absence pravidel magie, podivnost magickýho světa a zhovadilost některých postav mě kupodivu celkem baví.

27.10.2018

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

A McMurphy se chechtá. Houpá se na patách, prohýbá se smíchy pomalu až ke střeše kajuty a jeho řevot se nese široko daleko nad mořem - chechtá se děvčeti, chlapům, Georgovi, mně, jak si dumlám krvácející prst, kapitánovi, kterého jsme nechali na molu, tomu cyklistovi, pumpařům, těm pěti tisícům domů, Velké sestře - prostě všemu. Poněvadž McMurphy ví, že se člověk musí vysmát všemu, co ho bolí, protože jenom tak si může zachovat svoji rovnováhu, jenom tak může předejít tomu, aby ho svět nedohnal k šílenství.

29.10.2015