michaela3542 michaela3542 komentáře u knih

Cech objevitelů Cech objevitelů Kevin Costner

Nerada hodnotím knihy, filmy, cokoliv aniž bych to přečetla a nebo viděla celé. A už jen z toho důvodu se donutím dočíst i to, co mě moc nebaví. Ale u této knihy si nejsem tak úplně jistá. Jsem někde ve třetině a vůbec to není můj šálek kávy. No dám tomu ještě pár pokusů a uvidíme.

16.03.2022

Dědictví Dědictví Nicholas Shakespeare

Knížka mě bavila hned od začátku a četla se mi dobře.

16.03.2022 3 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Všechny 4 díly jsem přímo zhltla. Nevím, kterou postavu jsem měla nejradši jestli Eragona, Rorana, Mutgartha, Safiru a nebo Nasuadu. Nevadili mi místy ani dlouhé popisy, protože čtu rychle a nemám problém přečíst 200+ stránek za den, tudíž silnější knihy s dobrým dějem radši, než ty krátké. Doufám, že se za pár let třeba ještě Paolini k Dračím jezdcům zase vrátí, já bych měla už tolik námětů na pokračování a je jedno jestli po 20 letech a nebo třeba 100 let po Eragonovo odchodu.

Eldest Eldest Christopher Paolini

Tento díl je více o vnitřním dospívání a porozumnění. Přečetla jsem stejně rychle jako první díl.

Eragon Eragon Christopher Paolini

Tak jsem ve 34 letech během dvou týdnů přelouskala poprvé všechny 4 díly o dračích jezdcích a budu hodnotit plným počtem hvězd. Sérii o Dračích jezdcích jsem četla jedním dechem a několikrád dlouho do noci, resp. skoro do brzkých ranních hodin, protože jsem se prostě nemohla odtrhnout. A nevím jak to ten kluk (mladý spisovatel) udělal :D Samozřejmě nedá se to srovnávat s těmi fantasy biblemi třeba od Tolkiena, ale má to své jiné krásné kouzlo. A postavy si člověk zamiluje a je jedno jestli mu je 14 nebo 34. Rozhodně tyto knížky nechávám doma na poličce.

Básničky o zvířátkách Básničky o zvířátkách Ivona Ďuričová

Kupovala jsem na základě ilustrací od Adriana Macha, protože ilustrace v knížkách o Gerdě miluji. Knížka obsahuje 27 básniček a hádanky. Básničky jsou oproti ilustracím slabší, některé rýmy jsou takové nucené, trošku nesmyslné. Ale možná to je dáno překladem. Hádanky jsou spíš doplňovačky slov. Dále mám výhradu o básničce o datlovi, protože na obrázku je jasný strakapoud. Přesto je kniha naprosto kouzelná a jsem ráda, že ji máme v knihovničce.

14.06.2020

Gerda: Příběh moře a odvahy Gerda: Příběh moře a odvahy Adrián Macho

Kniha je skvělá. Miluji ty ilustrace. Mohla bych si jí prohlížet prostě jen tak. Příběh se mi též líbil. Pro malé děti toto opravdu bohatě stačí. Nevím jaké zápletky a příběhy si lidé představují pro 4 letá dítka. Zas to nepřehánějte ;)

14.06.2020 5 z 5

Motiv koní Motiv koní Dick Francis (p)

Hlavní hrdinou tentokrát není žádný žokej, ale malíř obrazů koní, který narazí na podvodníky a jde mu i o život.

Dobrý den, traktůrku! Dobrý den, traktůrku! Nathalie Choux

Další ideální knížka pro nejmenší kluky. Traktory rozhodě patří k oblíbeným. Traktor musí vyjet ze stodoly, něco odvézt, zorat pole atd.

Dobrý den, autíčko! Dobrý den, autíčko! Nathalie Choux

První kniha vůbec, kterou syn dostal a i skoro ve 3 letech je stále oblíbená. Autíčko musí například vyjet z garáže, natankovat atd.

Gerda: Příběh velryby Gerda: Příběh velryby Adrián Macho

Krásné ilustrace. Syn ještě v knize nenašel zalíbení, protože stále preferuje spíše hledací knížky a nebo ty vyloženě klukovské autíčkové a příběhy a pohádky ještě předčítat nechce. Ale to je v pořádku, kniha je tak pro 4-5 leté děti, tak má ještě čas. Text mi přijde pro děti přiměřený, jednoduchý krátký a dojemný příběh. Ilustrace jsou hlavní důvod, proč knihu pořídit. Přeci jen obrázky jsou i pro malé děti důležitější. A není problém si příběh domyslet a k obrázkům povídat něco více :).

22.03.2020 4 z 5

Konejšivé signály a řeč těla u koní Konejšivé signály a řeč těla u koní Rachaël Draaisma

Bohužel kniha mě nezaujala a ani nebavila. Nenaučila jsem se nic nového. Ohlasy, které měla mezi známými nechápu. Možná pro pozitivkáře má nějaký hlubší význam. Moje bude putovat dál. Jednou přečíst mi to stačilo.

22.03.2020 1 z 5