krasekr krasekr komentáře u knih

Jih proti Severu 2 Jih proti Severu 2 Margaret Mitchell

Scarlett je tvrdá, krásná, povrchní, vášnivá, nezdolná. Hodně lidí napsalo, že jim není sympatická, ale já se do ní dokázala velmi dobře vcítit. Přála jsem si šťastný konec pro Rhetta i ji, ale závěr mi zlomil srdce.

21.06.2015 5 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Před dvěma minutama jsem ji dočetla a jsem strašně krásně dojatá. Přečteno prakticky na jeden zátah a lituju, že nebyla delší.

12.02.2015

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Vynikající kniha, která člověku nedovolí ji odložit - je to napsáno čtivě, poutavě a dodává to člověku myšlenky, které by si měl každý položit a zodpovědět. Líbí se mi, že je založena na částečně skutečných příbězích, a dokážu si velice dobře představit, že takhle a i mnohem hůř se k sobě lidé chovali v době rasové segregace.

07.02.2015 5 z 5

Srdce je osamělý lovec Srdce je osamělý lovec Carson McCullers

Tuto knihu jsem četla již několikrát a stejně se k ní pořád vracím. Patří mezi mé nejoblíbenější, díky své osobité vnitřní atmosféře. Na první pohled se zdá těžkopádná, ale kdo se zamyslí nad obsahem a vžije se do přemýšlení postav, které se ztrácí ve svých vlastních životech, najde v tom kouzelný příběh, který člověka donutí přemýšlet.

05.02.2015