Willow Willow komentáře u knih

Vrah policistů Vrah policistů Per Wahlöö

Zábavná kniha!

07.07.2017 3 z 5

Československá redakce Radio Free Europe Československá redakce Radio Free Europe Prokop Tomek

Velmi zajímavá kniha. Škoda velmi špatné jazykové korektury, v textu je mnoho chyb.

30.12.2015 4 z 5

Zem pod jejíma nohama Zem pod jejíma nohama Salman Rushdie

Jako vždy geniální.

06.07.2015 5 z 5

Hezká a vtipná, jen ve výsledku trochu plochá kniha, která - možná kdyby byla o něco delší - mohla být o dost lepší.

12.06.2015 3 z 5

Krev Krev Rudolf Sloboda

Dle mého názoru velmi přeceňovaná kniha bez nějakého většího sdělení nebo kouzla s hrdinou, kterého jsem na každé stránce nenáviděla.

23.06.2014 2 z 5

Milý pane kníže Milý pane kníže Monika Elšíková

Znovu obnovený smutek z prezidentské volby.

03.04.2014 4 z 5

Hejno bez ptáků Hejno bez ptáků Filip Doušek

Příběh mě svým způsobem okouzlil, Kniha už méně. Velice chytrá kniha v krásném provedení, což svým způsobem hodnocení zlepšuje. Jen mám pocit, že autor chtěl sdělit víc, než dokázal. Možná se snažil pojmout všechno - jako Adam.

01.03.2014 3 z 5

Poslední kniha Poslední kniha Pavel Trtílek

Moc hezká knížka. Ne že by měl člověk po přečtení nejlepší náladu, to spíš naopak, ale doufám, že to od Pavla Trtílka nebyla poslední.

06.09.2013 4 z 5

Čtivé knihy nebývají vždycky dobré. Tohle je jedinečný, velký román, který odráží hodně ze špatného 20. století. Určitě stojí za přečtení.

29.07.2013 5 z 5

Kniha smíchu a zapomnění Kniha smíchu a zapomnění Milan Kundera

Kundera prostě vždycky byl, je a bude úžasnej.

11.07.2013 5 z 5

Nikdy si nedávejte vycpat svého psa Nikdy si nedávejte vycpat svého psa Alan Alda

Moc hezká a milá knížka od jednoho z mých nejoblíbenějších herců.

24.04.2013 4 z 5

Pokání Pokání Ian McEwan

Určitě ne nejlepší, ale velice dobrý McEwan. Hvězdičku navíc si zaslouží za strhující závěr (které on ostatně umí velice dobře), opět dojal, opět dostal čtenáře tam, kam chtěl. Stojí za přečtení, já ale spíš doufám, že díky (nepříliš povedenému) filmu dovede lidi k dalším McEwanovým románům.

31.03.2013 4 z 5

Možná že odcházíme Možná že odcházíme Jan Balabán

V jedné recenzi na Nohavicovo album Tak mě tu máš jsem si přečetla, že Nohavicu bolí svět. Ale Balabána, toho musel bolet opravdu hodně. Smutná knížka.

28.09.2012 5 z 5

Popraviště Popraviště Čingiz Ajtmatov

Pro člověka, který má rád ruskou literaturu, je velká část téhle knížky zklamáním. To, že autor opisuje od Dostojevského (Bratři Karamazovi a slavná polemika o Bohu) a hlavně tak okatě krade z Bulgakova, to mi vadilo hodně a měla jsem tendence ji odložit. Ale příběh Akbary a Taščajnara, to je něco, na co asi jen tak nezapomenu. Zvlášť pak na krásný závěr.

17.11.2011 4 z 5

Milostný dopis klínovým písmem Milostný dopis klínovým písmem Tomáš Zmeškal

Pokud bude Zmeškal takhle pokračovat, bude to jistě velká radost pro milovníky Milana Kundery (zvlášť pro ty, kteří neovládají francouzštinu), protože on je jeho velmi srovnatelným nástupcem.

26.08.2011 4 z 5

Tichý Don Tichý Don Michail Alexandrovič Šolochov

Velký příběh přelomových let Ruska z pohledu Kozáků. Tragická láska a hlavně tragická revoluce. Krásná knížka.

17.08.2011 5 z 5

Klec pro majáky Klec pro majáky Mike Perry

Jen proto, že si někdo potřebuje přivydělat prodejem nejintimnějších stránek života, ho není třeba obdivovat. A psát taky neumí, takže spíše smutné.

26.07.2011 1 z 5