Pinky35 Pinky35 komentáře u knih

Milenec lady Chatterleyové Milenec lady Chatterleyové David Herbert Lawrence

Příběh dvou lidí, kteří se jakoby náhodně potkají....
Některé pasáže byly slabší, ale vcelku se kniha příjemně četla. Ve své době kniha opravdu musela být "něco" - části popisující milostný poměr mezi Lady a hajným jsou popsané dosti otevřeně. Je to zkrátka takový milostný román, kde na pozadí jsou vykresleny reálie průmyslové Anglie.

10.10.2020 4 z 5

Překvapila mě, jak tenká kniha to je. I já se přikláním k názoru, že větší rozpracování námětu by knize víc slušelo. Film se mi asi líbil mnohem víc.

18.09.2020 2 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Velmi napínavá kniha. Prostě klasika! Velmi dobře zachycena ponurost krajiny. Asi se podívám na filmové zpracování s Benedictem Cumberbatchem :)

22.06.2020 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Nadčasová to kniha. Plánuji přečtení dalších Čapkových románů.

22.06.2020 5 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Opravdu hezky napsáno, četla jsem první díl, proto jsem se těšila na pokračování. Velmi čtivé - stačily dva večery a měla jsem přečteno.

14.03.2020 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Fakt se mi to líbilo. Několik dějových zvratů, napínavé až do konce. Občas mi při čtení běhal mráz po zádech. Bylo mi sympatické, že se hlavní hrdina Harry snaží bojovat s démonem alkoholu.

11.03.2020 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Zvláštní, krásná kniha. Přemýšlím, jestli je vůbec původně psaná pro děti. Je tam tolik moudra, krásných myšlenek... Asi si tam každý najde to své. Ale pochopím i to, když někdo řekne, že ho nezaujmula, že nechápe, co tím autor chtěl vlastně říct.

18.02.2020 4 z 5

Božský Božský Christina Lauren

Asi nejlepší kniha z celé série. Pěkný příběh a hezké shrnutí všech postav.

13.02.2020 5 z 5