Renatapek Renatapek komentáře u knih

Znovuzrozený milenec Znovuzrozený milenec J. R. Ward (p)

Desátý díl serie Bratrstvo černé dýky do kterého se vrací upír Tohrment. Je velmi osvěžující sledovat, že i postava, která už byla odepsaná, se může "zmátořit" a dostává další šanci. Stejně tak, jako i v soukromém životě chceme věřit, že když se něco opravdu hodně nepovede, nevadí, máme ještě jednu šanci. V knize potkáme hrdiny, které už známe a současně s Tohrmentovým příběhem sledujeme pokračování jejich příběhů.

04.11.2019 3 z 5

Milenka pout zbavená Milenka pout zbavená J. R. Ward (p)

V devátém dílu serie Bratrstvo černé dýky nás autorka překvapí nástupem nové, hlavní postavy Vishousovy sestry a dokonce dvojčete Payne. Málo kdo věděl o její existenci, včetně jejího bratra. S Payne se do děje vrací i lidský doktor, chirurga Manuel Menell (hrozné jméno :)) On sám vyvolává v upíreh mnoho emocí. Stává se, s hrdinkou tohoto dílu, Payne, hlavním aktérem velmi čtivého příběhu. Zase se v něm mihnou i postavy, které už známe.

04.11.2019 5 z 5

Milenec jen můj Milenec jen můj J. R. Ward (p)

A konečně, osmý díl ze serie Bratrstvo černé dýky a můj nejoblíbenější hrdina John Matthew. Němý, drsný slaďoušek. Konečně se více dozvíme i o něm. Střípky informací sbíráme už od druhého dílu. I John má svá temná tajemství. Od prvního pohledu na ni, miluje ženu, která rozhodně není křehká květinka. Miluje jí i když ani nedoufá, že by byla naděje, že ona bude jeho náklonost opětovat a nebo, že mají naději na společnou budoucnost.

04.11.2019 5 z 5

Pomstěný milenec Pomstěný milenec J. R. Ward (p)

V sedmém dílu serie Bratrstvo černé dýky se vydáme za Rehvenge, upírem, který není členem bratrstva, ale přesto je to nepřehlédnutelná postava. Známe ho z předchozích dílů. Nastal čas dozvědět se víc o jeho temné minulosti, odhalit tajemství, která skrývá nejen před svým okolím, ale i před svou rodinou. I jemu zkříží cestu jeho vyvolená. Můžete se těšit na další příběh plný napětí, vášně a dobrodružství.

04.11.2019 5 z 5

Vyvolený milenec Vyvolený milenec J. R. Ward (p)

Šestý díl vaší, už určitě oblíbené, serie Bratrstvo černé dýky. Na scénu do světel reflektorů přichází hrdina tohoto dílu, Phury bratr Zsadistův. Nenápadný a zatím většinou držící se v pozadí. Nastal čas, aby si i on našel životní partnerku i když to vypadá, že dobrovolný panic jich bude mít nakonec několik. Někdo musí zachránit rod bojovníků. Musím říct, že tento díl se mi asi líbil nejméně. Přesto jsem ho přečetla raz - dva.

04.11.2019 5 z 5

Nespoutaný milenec Nespoutaný milenec J. R. Ward (p)

Pátý díl serie Bratrstvo černé dýky a jeden s mých nejoblíbenějších hrdinů. Vishous a jeho příběh plný nečekaných zápletek a odhalení. V tomto díle je na řadě on, aby si našel svou životní partnerku. Že by do děje vstoupila další lidská žena, s vlastním, silným životním příběhem? Při čtení budete otáčet jednu stránku za druhou, číst jedním dechem až zjistíte, že jste na poslední stránce. Ještě, že nás pár dílu ze serie čeká :).

03.11.2019 5 z 5

Nalezený milenec Nalezený milenec J. R. Ward (p)

Čtvrtý díl ze serie Bratrstva černé dýky. Neohrožených upírských válečníků, kteří bojují za svou rasu. Jejich řady ovšem hodně prořídly a je čas zastaralé zvyky vyměnit za nové. Člověk, policajt, Butch O'Neal je člověk a už jen to, že mu upírský král dovolil žít se svými válečníky je změna nevídaná. Nechte se unášet příběhem plným napětí, erotiky a nečekaných zvratů. Knihu jsem četla několikrát a ráda se k ní vracím.

03.11.2019 5 z 5

Probuzený milenec Probuzený milenec J. R. Ward (p)

Třetí díl serie Bratrstvo černé dýky. Čeká v něm na nás příběh Zsadista a Belly. Zsadist vás překvapí. Na první pohled psychopat bez svědomí, ale když se autor podívá do hloubky, objevíte velmi citlivého, i když zraněného, muže se svými zásadami. Bellu z počátků odmítá, protože nenávidí všechny ženy. Nakonec právě díky Belle nalezne cestu zpět z temnoty, která ho už několik desítek let požírá. Napínavý příběh od začátku do konce.

03.11.2019 4 z 5

Milenec z věčnosti Milenec z věčnosti J. R. Ward (p)

V tomto díle se odvíjí příběh nenasytného milence a lidské ženy Mary. Je vůbec možné, aby byli spolu? On je prokletý a ona si nese svá tajemství. Navíc lidé a upíři nemají dovoleno žít pohromadě. Celý příběh je velmi čtivý a nedovolí vám na moc dlouho odložit knihu. Líbí se mi, že se s hlavními hrdiny odvíjí pokračování příběhů ostatních členů bratrstva a hrdinů této serie. Knihu jsem četla několikrát a ráda se k ní stále vracím.

03.11.2019 5 z 5

Milenec z temnot Milenec z temnot J. R. Ward (p)

Neskutečně čtivá serie z říše fantasy. Hlavní hrdinové jsou upíři. Bojovníci černá dýky. Příběhu nechybí snad nic, jsou tam sexy chlapi, takže příslib erotiky je jasný. Dále čest, věrnost a přátelství lidí i upírů. Po přečtení první knihy jsem hned pátrala po další. Jediné co mě mrzí je, že už není možné díly v serii dokupovat, protože od knih se nedá odejít a čtete je s chutí pořád a pořád dokola :).

Souboj na Araluenu Souboj na Araluenu John Flanagan

Čtrnáctý díl a příběhu velí Meddie. Tak trochu nám bude smutno po Haltovi a Wilovi na které jsme si zvykli, ale o přítomnost Horáce ošizeni nebudeme. Mazaná hraničářka zachraňuje své království. Čeká na nás další "hraničářský", napínavý příběh s vtipnou zápletkou. Serie se mi rozhodně nezdá nekonečná a ráda si počkám na další díl. Než vyjde, sázím na jistotu a jdu se pustit do serie Bratrstvo, od stejného autora :)

Královská hraničářka Královská hraničářka John Flanagan

Nemá cenu tajit, že v tomto díle se do děje zapojí první hraničářka v historii celého hraničářského sboru. Tato výsada nebude povolena jen tak nějaké dívce, už jen odhalení jejího původu bude velké překvapení a připomene nám hrdiny s předchozích dílů. Její učitel nebude nikdo jiný než Will. Oba díky výcviku získají novou šanci ve svém životě. Dokáží se jí chopit a jít dál? Velmi čtivý díl. Po přečtení knihy rozhodně nepocítíte zklamání!

Císař Nihon-džinu Císař Nihon-džinu John Flanagan

V desátém díle serie Hraničířův učeň se spolu s Horácem vydáme ke dvoru císaře Nihon-džinu. Konečně se i udatný Horác dostává do popředí děje. V císařství se dostane do víru událostí, které by neměl ovlivňovat, ale nemůže si pomoci. Má velké štěstí protože Evanlyn, Alyss a Wil mu i císařství jedou na pomoc. Nepřestává mě udivovat, kam všude nás Hraničářův učeň zavede a i když je to desátý díl, rozhodně nemáte pocit, že by autor příběh cucal z paty. Naopak stále je velmi čtivý a napínavý.

Halt v nebezpečí Halt v nebezpečí John Flanagan

Zase se celý příběh nevešel do předchozího dílu a díky tomu se rozvíjí naplno v díle dalším. Halt, Will a Horác mají opět namále. Šípy jim sviští kolem hlavy o sto šest. Pronásledují velmi zkušené zločince v čele s vykutáleným, falešným kazatelem. Zvládnou boj se skrytým a velmi mazaným nepřítelem nebo mu podlehnou? Kniha vás nezklame a přečtete jí jedním dechem. Hned jak jí odložíte, sáhnete po dalším díle. Moc dobře to vím, protože jsem to sama neudělala jinak :).

Králové Clonmelu Králové Clonmelu John Flanagan

Osmý díl a zbrusu nová zápletka. Zavede nás do království Clonmel v Hibernii. Halt se opět stává jedním z hlavních hrdinů a příběh nám odhalí hodně o Haltově minulosti. Dozvíte se informace z kterých vám bude přecházet zrak. Jak to, že je Halt hraničář, když už od narození měl určenou jinou cestu? Wil i Horác budou Haltvi po celou dobu zdatnými pomocníky a tato neohrožená trojka rozehraje příběh, který přečtete jedním dechem.

Obléhání Macindawu Obléhání Macindawu John Flanagan

Pokračování zápletky z předchozího (šestého) dílu. Will musí dobýt hrad a vysvobodit Alyss. Je v tom, ale háček, zoufale mu k tomu chybí udatní bojovníci. Will potká staré známé a s jejich pomocí vymyslí fintu o které se budoucí hraničářčí učni budou učit. Víc vám neprozradím o tom si prostě musíte přečíst v dalším díle Haraničářské serie. Pokud jste dočetli až sem, jste jí zbožňujete, stejně jako já :).

Čaroděj na severu Čaroděj na severu John Flanagan

6 díl a zbrusu nový příběh. Wil je hraničář a dostává na starost vlastní léno. Jen co se tam začne porozhlížet, je odvolán za tajným posláním a Alyss se stává jeho spojkou. Velmi napínavý příběh, který přečtete jedním dechem, ale na to jsme si už u této serie zvykli. Will se nedá zaskočit a pustí se s odvahou do řešení zdánlivě neřešitelné záhady. Pomalu rozplétá nitky opředené tajemstvím. Není v tom sám v knize potkáme známé i nové postavy.

Nositelé dubového listu Nositelé dubového listu John Flanagan

Tento díl opět dějově navazuje na díl předchozí. Do děje nám vjedou temudžajové a nová zápletka je na světě. Halt, Will, Horác i Evanlyn se budou muset připojit ke Sakndijcům, aby zabránili velké hrozbě. Ti si kupodivu dají říct, spojí síly a díky tomu zvítězí, ale bude to o fous. Will zazáří, jako čarovný lukostřelec, jeho schopnosti budou mít velký vliv na výsledek střetnutí dvou nepřátelských stran. S chutí do čtení,

Ledová země Ledová země John Flanagan

Třetí díl serie Hraničářův učeň ve kterém pokračuje zápletka z dílu druhého. Will a Evelin jsou v zajetí a na vlčí lodi odplouvají do Skandie. Cestou se jim přihodí nejedno dobrodružství a ve Skandii si oba mladí a silní hrdinové sáhnou na dno svých sil. Protože nás čekají další úžasné díly, je jasné, že se z toho nakonec dostanou, ale bude to tak tak. Halt nenechá svého učně na holičkách a vyráží mu na pomoc i když mu dá velkou práci vymyslet "fintu" jak odjet ze země, když ho král nechce pustit, protože ho potřebuje jinde. Tento díl se mi líbil asi nejméně, ale pokud ho nepřečtete nebudete vědět o čem je celá serie dál :)

Hořící most Hořící most John Flanagan

Druhá kniha s novou zápletkou. Will, Horác a Gilan vyjíždějí s poselstvím do sousední Celtiky. Cestou zjistí, že se děje něco velmi podivného a pustí se do společného pátrání a odhalování záhady. Proč jsou všechny vesnice prázdné, nikde ani živáčka. Kde se poděli jejich obyvatelé? Gilan se od skupinky oddělí a vrací se do podat hlášení. Wil, Horác a nová hrdinka příběhu se vrací také, ale cestou narazí na nové odhalení, které změní úplně všechno. Víc vám nenapíšu, knihu si určitě přečtěte.