Jess106 Jess106 komentáře u knih

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Krasny historicky roman

25.07.2021 5 z 5

Řezník Řezník Jennifer Hillier

Vynikající. Víc ani není potreba dodavat.

23.04.2021 5 z 5

Proč máma nadává Proč máma nadává Gill Sims

Tohle je za mě nejlepší díl. Rodičovství nejde vzdycky tak jak si clovek predstavuje, ale Elen se nevzdava a snazi se porad na 100 procent i presto,ze za to rodinka neprojevuje moc vdeku. Strasne me to bavilo cist.

17.02.2021 5 z 5

Vítr z hor Vítr z hor Andy Wildwood

(SPOILER) Knihu jsem jako mnoho dalších recenzentů dostala k tomu, abych o ní napsala svůj názor. Hned ze začátku knihy mi bylo jasné,že nejsem autorova cílová skupina, řekla bych, že kniha bude spíš bavit puberťáky. Hlavním důvodem jsou idealistické hlavni postavy dokonaleho hrdiny, nadherne lovkyně a jejich trochu moc sladoucka láska. Na druhou stranu musím říct, že bych si druhý díl nejspíš přečetla jakmile bych dostala chut na nejakou oddechovku. Kniha trochu nestastne zacina a pusobi neprokousatelne, kdyz ctenar vydrzi tak dostane za odmenu docela dynamicky pribeh. Nejvic me u knihy nastve spatny zaver, ale tady se to ke konci neustale zlepsovalo a nalakalo me to k dalsimu cteni. Celkove hodnotím pozitivně. Myslím, že autor má potencial napsat spoustu dobrych knih.

08.02.2021 3 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Zatím nejlepší Teo. Oddychovka

18.08.2020 5 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Vynikající kniha, určitě doporučuju. Napínavá až do konce s překvapivým závěrem, aspon pro mě teda.

28.01.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Čím více stran této knihy čtete, tím víc vás zajímá. Postupné odkrývání minulosti postav mě moc bavilo. Jedna z knih, které neustále někomu doporučuji a jedna z mála, kterou si jednou přečtu znovu.

Faktomluva Faktomluva Hans Rosling

Tahle kniha by měla být povinnou četbou středních škol a možná by se za pár generací něco změnilo. Trochu se občas opakuje, ale u tohohle čtení mi to nevadí.

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Jako dobrý, jenom ten konec no, trošku delší než bylo potřeba. Výborné téma. Většinu knihy jsem hltala se zájmem.

22.01.2020 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Knihu jsem táhla na dovolenou u moře, taková oddechovka, přesně něco takového jsem od ní čekala a moc mě bavila.

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Úžasná, děj běží bez zbytečných popisů. Takhle si představuji vynikající knihu. Už její název mě moc baví.

Císař Nihon-Džinu Císař Nihon-Džinu John Flanagan

Bohužel, tenhle díl nebyl tak dobrý jako ty předchozí, ale na jeho obranu nemůžu říct, že by se nedal číst. Trošku utahanější děj, víc popisů vojenských taktik a méně věnování se postavám. Je úctyhodné, že autor zakulhal až u desátého pokračování,. Doufám, že další díl bude lepší.

22.01.2020 2 z 5

Halt v nebezpečí Halt v nebezpečí John Flanagan

Tohle je pro me odpocinek. Miluju autorovo psani.

03.01.2020 5 z 5

Čtení před manželstvím Čtení před manželstvím Vladimír Barták

Dostala jsem knihu po svatbe od moji tchyne a doufala sem, ze se v ni najde neco nadcasoveho. Bohuzel je notne zastarala a na dnesni pomery se neda aplikovat vic nez par jejich stran. Je to spis zajimave z historickeho hlediska, ale do manzelstvi mi kniha nedala bohuzel nic.

03.01.2020

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

Kniha kterou bych doporučila rozdávat při uzavirani manzelstvi. Posledni kapitola o detech je uzasna.

02.01.2020 5 z 5

Plechový bubínek Plechový bubínek Günter Grass