zdeez zdeez komentáře u knih

Básně z koncentračního tábora Básně z koncentračního tábora Josef Čapek

Čtení to bylo smutné, emotivní, ale i svým způsobem nádherné. Nejsem moc zvyklá číst básně, ale tahle sbírka mě zasáhla. Zasáhla mě hloubkou citu, upřímností, touhou po životě. Doporučuji.

27.04.2020 5 z 5

Se žlutou hvězdou Se žlutou hvězdou Karel Poláček

Také použiju citaci z knihy. Kritika je sice ostrá a dost jednoznačná, ale není zlá a je v ní i dávka inteligentního humoru. Veselé čtení o životě v neveselé době.
Proč se u nás jedí ryby vlastně jenom na Štědrý den? Snad proto, že by jinak byla spousta případů zadušení. Rodina se schází hlavně jenom při obědě a používá této příležitosti, aby se pohádala. Klidně lze spojit rodinné nešváry s knedlíky, škubánky, buchtami a jinými výrobky české kuchyně. Avšak když jíme rybu, musíme zachovat klid. Česká rodina riskuje rybu jen na Štědrý večer.

17.03.2020 5 z 5

Velký mytický crossover Velký mytický crossover Bill Willingham

Asi se budu trochu lišit v hodnocení, ale mně se to líbilo. Mám ráda celou sérii mýtů a tohle bylo za mě velmi podařené. Možná trochu chaotické, ale děj mě bavil. A Sněhurka s Wolfim měli zase hlavní role a to mi taky zlepšuje celkový dojem.

05.02.2020 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Tahle kniha mě teda vůbec nebavila. Děj naprosto nezáživný, předvídatelný. A většinu stránek tvoří výplň s reáliemi a historií rádoby popsanými encyklopedicky, avšak někdy nepřesně. Abych nebyla jen kritická, byly i zajímavé a nápadité pasáže. Bylo jich ale poskrovnu. Moc nechápu, že se po této knize stal autor tak populárním.

27.01.2020 2 z 5

Největší z Pierotů Největší z Pierotů František Kožík

Skvělá kniha. Víc slov netřeba.

19.01.2020 5 z 5

Pět neděl v balonu (převyprávění) Pět neděl v balonu (převyprávění) Ondřej Neff

Výborná čtivá kniha s krásnými ilustracemi.

17.01.2020 5 z 5

Puklina Puklina Doris Lessing

Kniha je čtivá, psaná zajímavým způsobem. Historie proložená komentáři vypravěče. Avšak i přes to, že vypravěčem je muž, z celé knihy prosvítá poněkud stereotypní pohled autorky na muže. Snaží se psát o mužích a ženách pohledem muže, bohužel to i přes veškerou snahu vyznívá poněkud zjednodušeně a povrchně. Pokud tedy zjednodušený pohled na vztahy mužů a žen není záměr k podpoření autorčiny premisy, že muži jsou "hloupí".

17.03.2019 3 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Démoni nadpřirození či reální? Aneb může se to stát i vám. Děj je sice předvídatelný, ale psychologie postav je velmi dobře vystihnutá.

16.03.2019 5 z 5

První cesta kolem světa První cesta kolem světa James Cook

Poutavé čtení, které zaujme i moderního čtenáře.

16.03.2019 5 z 5