zahradnice18 zahradnice18 komentáře u knih

Teror z Toweru Teror z Toweru Terry Deary

Samotný příběh je určený pro děti. Přesto chvílemi dosti drsné. Popis mučebních technik je pro silnější povahy.

16.09.2022 4 z 5

Platnéř Platnéř František Niedl

Určitě jde o romantický příběh zasazený do středověku. Ale nebrala bych to jako historický román. Spíš se jednalo o jemnou detektivku.

22.08.2022 5 z 5

Opona Opona Ondřej Hübl

Bezva kniha. Taková jiná realita, aspoň doufám. Četla jsem a četla až do půlnoci.

10.08.2022 5 z 5

Trýznivé město Trýznivé město Daniela Hodrová

Velmi zvlášní styl a jazyk. Nejdříve jsem byla nadšená. Potom jsem nemohla dočíst. Zkoušela jsem číst při cestování dopravou, číst večer, číst v klidu se sklenkou vína, ale bylo to k nepřečtení.

07.02.2022 2 z 5

Dvojí nekonečno Dvojí nekonečno Piers Anthony

Hezký příběh. Oproti dnešním mnohem méně sexu i násilí. Plný počet hvězdiček kniha nedostala, protože slova jako koňi mě opravdu vadila.

01.01.2022 4 z 5

Pastvina zmizelých Pastvina zmizelých Václav Erben

Erbenova kapitána Exnera mám ráda. Tady ho bylo podle mě málo. Jinak se jedná o zajímavou detektivku.

01.01.2022 4 z 5

Howlův putující zámek Howlův putující zámek Diana Wynne Jones

Začátek je výborný. Zajímavě napsané. Líbilo se mi, že jsem děj nedokázala vždy odhadnout. Vadilo mi nedotažení některých epizod - a nebo jsem nedávala pozor.

09.08.2021 4 z 5

Katova dcera a černý mnich Katova dcera a černý mnich Oliver Pötzsch

Nejlepší byl doslov autora. Hlavní hrdinka mě chvílemi rozčilovala.

04.02.2021 3 z 5

Strom duchů Strom duchů Barbara Erskine

Trochu zdlouhavé. Čtyři v jednom - historie, milostný román, detektivka - tak trochu, duchařský příběh. Číst se to dalo, ale rozhodně nevím o nikom, komu bych ji doporučila.

04.01.2021 3 z 5

Domina Domina Paul Doherty

Čte se dobře, ale není to tak, že bych se nemohla dočkat, až ji budu moc zase číst. Základní fakta sedí.

24.11.2020 4 z 5

Ztracené květiny Alice Hartové Ztracené květiny Alice Hartové Holly Ringland

Zajímavým nápadem bylo spojení názvu kapitol s názvy rostlin Austrálie (jednalo se i o keře a stromy). Chování hlavní hrdinky mě spíše rozčilovalo. Přesto byla kniha velmi hezky přeložena a snad i napsána.

23.07.2020 3 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Bála jsem se, že to bude moderní Foglar. Ale přes několik shodných bodů to Foglar (naštěstí) není. Četlo se do dobře. Aspoň z pohledu dospěláka, který čte dětskou knihu.

27.06.2020 4 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Ze začátku pro mě byli hrdinové příliš mladí. Pak se děj rozjel a četlo se to hezky. Co mi vadilo, ale je to teď dosti časté, je neukončenost děje.

13.06.2020 4 z 5

Kočka, která vyprávěla příběhy Kočka, která vyprávěla příběhy Lilian Jackson Braun

Pro ty kdo mají opravdu velmi rádi kočky. Já jsem si na konci říkala: "Dosti bylo koček."
Všechny příběhy jsou ale čtivé. Možná i díky překladu.

28.05.2020 4 z 5

Hemy a Marlen v Paříži Hemy a Marlen v Paříži * antologie

Takové rychlé čtení. Líbily se mi různé styly a postupy. Znovu bych asi nečetla, ale určitě jsem neměla chuť knihu odložit.

14.05.2020 3 z 5

Hezký příběh, hezký překlad, hezké čtení. S HP jsi jsou trochu podobné, ale to je dobře, protože HP se mi líbil.

05.05.2020 5 z 5

Orlovo proroctví Orlovo proroctví Simon Scarrow

Čtivý historický román. Je o starověkém Římě, legionářích a legiích i o podrazech a zradě. Trošku jako klišé i o přátelství. Příběh je celkem uvěřitelný.

13.04.2020 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Dobře napsaná holčičí kniha. O epidemii tyfu jsem neměla ani tušení, tak se dá napsat, že pro mě byla kniha i objevná.

22.03.2020 5 z 5

Svět stínu Svět stínu Sergej Lukjaněnko

Oddechové čtení. Líbí se mi, že příběh je ukončen, ikdyž trochu rychle a odbytě, Jen obálka nic moc.

16.03.2020 4 z 5

Nech ten mech Nech ten mech Michal Bystrov

To snad ani není pro děti. Hravé, vtipné, fantastické.

07.03.2020 5 z 5