alka1 alka1 komentáře u knih

Ona a já aneb Manželem snadno a rychle Ona a já aneb Manželem snadno a rychle Miroslav Macek

Knihu jsem si vybrala do vyzvy - pruhovana obalka. Venovala jsem ji 80 stran, ale dal to neslo. Vtipne to misty je, to je fakt, ale kniha nema dej, jsou to jen na sebe navrsene vtipy, zabavne historky, ... zkratka o nicem. Odkladam a pruhy najdu jinde.

15.04.2021 2 z 5

Hilda a Sofie Hilda a Sofie Hana Knopfová

Velmi pěkná knížka o velkém snu a přátelství. Určená dětem (dívkám) od 9 let, přestože hrdinky jsou malinko starší. Krásně se čte.

29.04.2020 5 z 5

Domov pro Marťany Domov pro Marťany Martina Drijverová

Někdo psal, že je knížka "růžová", že je vše klidné a spořádané. Ale právě tohle mi vůbec nevadí. Doporučila bych ji mladším dětem, třeba 2. - 3. třída - právě pro tu jednoduchost, přímočarost i témata (zařizování domu, založení zahrádky, vybavení pokojíčku, kamarádství a jeho principy ...), vhodné i pro předčítání a současně povídání si o tom. Pro větší děti už to bude asi "nuda", čtou Harryho Pottera, Poseroutku ..., ale vůbec by jim to neuškodilo. Trošku to byl pro mě návrat do dětství (neuspěchaného, s dětskými problémy). Problematika Downova syndromu asi nebyla hlavní téma, důležitější byl spíš ten vztah rodičů, sestry a okolí k Martinovi.

21.02.2020 5 z 5

Hotel Winterhouse Hotel Winterhouse Ben Guterson

Knihu četla moje devítiletá dcera. Dle jejích slov byla kniha napínavá a moc hezká. Těší se na druhý díl.

18.01.2020 5 z 5

Prasátko na útěku Prasátko na útěku Arnold Lobel

Knihu četl šestiletý syn, moc se mu líbila. Krátký text, obrázek, zase krátký text - pro něj skvělé. Příběh je vtipný.

18.01.2020 5 z 5

Já, Simon Já, Simon Becky Albertalli

Zajímavé téma, první půlka se trošku "vleče", ale pro teenagery fajn.

05.01.2020 3 z 5

Náš dvůr má tajemství Náš dvůr má tajemství Michaela Fišarová

Pro děti fajn knížka, dobře se čte, má spád. Objevují se různé situace, s kterými se 10 letí setkávají - škola, kamarádi, nesourodá dvojice, napětí, tajemství, rodičovská péče, nespravedlnost, nástrahy internetu ...

06.07.2018 4 z 5

Řvi potichu, brácho Řvi potichu, brácho Ivona Březinová

Pěkně napsaná kniha, pro mládež dobře pojaté téma autismu. Krásné obrázky. Čte se sama.

30.03.2018 4 z 5

Pod zemí / Pod vodou Pod zemí / Pod vodou Aleksandra Machowiak Mizielińska

Velmi pěkný nápad, kniha dobře zpracovaná. Výborný , nápaditý střed knihy - přechod "z vody do země". Spousta zajímavých informací, ke knížce se budou děti jistě vracet, většinou asi i s rodiči. Jediné, co bych vytkla, pro mě příliš tmavé pozadí, na kterém je text. Ale to nestačí na odmazání jedné hvězdy.
Zatím máme knihu krátce, budeme ještě zkoumat.

15.01.2018 5 z 5

Já nejsem neviditelná Já nejsem neviditelná Marcus Sedgwick

Pro mě nepochopitelný děj, příliš složitá zápletka. Deník jsem nechápala a nepochopila. Nevidomá dívka - fajn téma, ale proč s takovou zápletkou? Nevím, jak to vnímají dospívající čtenáři, se na to mohou dívat jinak než dospělák.

15.01.2018 1 z 5

Kluk z kostek Kluk z kostek Keith Stuart

Čtivá, s nenáročným dějem, žádné překvapení. Pěkné vykreslení autismu, komunikace mezi rodiči ...

15.01.2018 4 z 5

Standa a dům hrůzy Standa a dům hrůzy Arnošt Goldflam

Za mě - naprosto nevhodná kniha pro malé děti. Hlavní hrdina má 7 let, představa, že tohle přečtu své 6leté dceři, mě děsí. Strašidelný a hororový příběh pro děti je spíš o tmě, sklepě, půdě, neprozkoumaných věcech, tajemstvích ... Já dětem nedovolím dívat se na zprávy, takže číst jim, že sousedé jsou vrahouni, zloději ... že si souseda nakrájí na malé kousíčky ... to fakt ne.
Je to nadsázka, ve skutečnosti se to nemůže stát, ale tohle děti nerozliší!

08.02.2017 2 z 5

Nekonečná láska Nekonečná láska Scott Spencer

Ze začátku nudné, říkala jsem si, že se to "rozjede". Čtivější to bylo až na konci knihy, tudíž nudné téměř do konce. Hlavní hrdina mi byl nesympatický. Floutek, sobec, nic z jeho jednání a chování nemělo mé sympatie. Knížku jsem dočetla, ale nestála za to, i já jsem občas odstavec přeskočila. Dvě hvězdičky dávám za stylistiku (autora nebo překladatele).

12.09.2015 2 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Knížku mi půjčila známá, ale nenadchla mě - očekávala jsem jiné čtení na základě reklamy apod. Děj se dá shrnout do pěti vět, erotické scény - stále totéž, repliky postav - stále totéž, chování hl. hrdinky - stále totéž (stále stejně strašlivé, naivní - až hloupé) ... Takže nemohu doporučit, leda tak jako čtení na pláž, kdy nevadí, že občas usnete nebo že čtete dva řádky současně. Další díl číst určitě nebudu.

02.07.2015 1 z 5

P.S. Milujem Ťa P.S. Milujem Ťa Cecelia Ahern

Knihu jsem četla na základě kladných komentářů, ale zklamala mě. Nápad se mi líbil moc, ale přišlo mi to velmi zdlouhavé, pořád se to točilo dokola, jen aby rychle uběhl měsíc a mohl se děj (díky nové obálce) posunout. Stejné repliky, stejná beznaděj hlavní hrdinky ...

02.07.2015 2 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Knížka Sběratel kostí byla první, kterou jsem od autora přečetla, musím říct, že určitě nejlepší, dech beroucí. Z ostatních se také dá vybrat (Modrá sféra, Prázdné křeslo), ale kostra románu je pak stejná a po přečtení pěti knih už téměř znáte pachatele. Přesto jsou knihy napínavé. Film Sběratel kostí je lepší nevidět, knize nesahá ani po kotníky.

10.05.2012