TýnaFif TýnaFif komentáře u knih

Herkules a strašidla Herkules a strašidla Alžběta Dvořáková

Zábavná, moderní pohádka. Konec mi připadal strašidelný, nevím, jak by na něj reagovaly děti.
odehrává se v moderní době, kdy se do protikladu staví město a venkov.
Postavy jako programátor a restauratérka mi přišli zajímavě vybrané.
Barvitě si dokážu představit příběh jak z pohledu lidí, tak z pohledu kočky.
Zápletka s majetku-chtivou dědičkou mě pobavila.

26.07.2017

Hus a Chelčický: Příběh jejich doby Hus a Chelčický: Příběh jejich doby Renáta Fučíková

Velmi dobrá kniha nejen pro děti, ale pro laiky, kteří chtějí pochopit problematiku doby husitství.
Další kniha ze sbírky R. Fucikove, kterou si s radostí čtu.

25.07.2017

Zpověď? Ne!... Zpověď? Ne!... Miloš Szabo

Oceňuji přístup autora, přistupuje totiž ke čtenářům s velkým pochopením (a těm, kteří se připravují ke sv.smíření). Autor se nepovyšuje, ale didakticky vysvětluje, proč je celostně špatný ten či onen hřích. Líbí se mi, že otázky na zamyšlení jsou podrobnější, na každým bodem z desatera autor pokládá otázku, kterou jsem v jiných zpovědních zrcadlech neviděla. Tento nový aspekt pohledu na svůj život plus běžné otázky na tohoto "strašáka" , kterou zpověď představuje mi pomáhají stále znovu si reflektovat život a něco s tím dělat.

22.07.2017 5 z 5

YOUCAT - Modlitební knížka pro mladé YOUCAT - Modlitební knížka pro mladé Georg von Lengerke

Kniha modliteb, která pomáhá se modlit ráno i večer i při všech různých situacích, které v životě každého člověka mohou nastat

22.07.2017 5 z 5

Co se děje v kostele? Co se děje v kostele? Jan Houkal

Kniha přibližuje dětem i dospělým mši svatou. Sama jsem nerozuměla dlouho průběhu mše svaté a proto oceňuji tuto příručku, která přibližuje liturgické dění v kostele a tak čtenář/ návštěvník bohoslužby bude v obraze, co všechna gesta, slova a dění znamená a proč se dělá.

22.07.2017